Úvod > Fórum > Hardware > Pevné disky > Pád externího disku
|<<1>>|

Pád externího disku

31.07.2015 14:33
příspěvků:8

Zdravím.

Jsem nešika a spadl mi externí disk WD Elements 1TB. Plastový obal se uvolnil - jsou tam zacvakávací pacičky. Po zapojení do notebooku začne blikat diodka, disk se snaží naběhnout, něco v disku přeskakuje. Notebook hlásí připojené zařízení, ale ve správcích disků není vidět. Po 4 vteřinách přeskakování přestane a diodka trvale svítí. Chci se zeptat, co s tím. Mám se snažit disk zprovoznit - rozebrat a poté nějakým způsobem vyndat data. Nebo je tu možnost, že bude disk opět plně funkční.

Předem věem děkuju za odpověď

31.07.2015 15:02
ověřen
příspěvků:4 972

Pokud HDD rozebereš, pak ho můžeš zrovna vyhodit. Pokud tam máš něco důležitého, jakási možnost opravy tam je. Možná jsou jenom zaseklé čtecí hlavičky. Pak je třeba tím diskem uhodit tou správnou stranou o stůl, bohužel já už si to nepamatuji.

Na PC-Help.cz je petr22 a ten zná radu /snad/.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
31.07.2015 15:13
ověřen
příspěvků:1 873

Jenom s tím netřískej jak ti radí výše kolega!!

Ale odnes to do servisu!

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
31.07.2015 15:15
ověřen
příspěvků:4 972

Já mu neradil aby s tím třískl, ale aby se na příslušném fóru zeptal rádce petr22 a radím to z důvodu, že pokud jsem tam působil viděl jsem několik případů, kdy jeho rada zabrala.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
31.07.2015 15:17
ověřen
příspěvků:1 873

A ty zbylé šly rovnou do šrotu !! Opakuji netřískej s tím jinak to rozbiješ ještě víc než to je a odnes to do servisu!

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
31.07.2015 15:17
příspěvků:8
bluespirit | 31.07.2015 15:02

Pokud HDD rozebereš, pak ho můžeš zrovna vyhodit. Pokud tam máš něco důležitého, jakási možnost opravy tam je. Možná jsou jenom zaseklé čtecí hlavičky. Pak je třeba tím diskem uhodit tou správnou stranou o stůl, bohužel já už si to nepamatuji.

Na PC-Help.cz je petr22 a ten zná radu /snad/.

Ok, rozebírat ho nebudu. Mám tam všechno možný. Filmy, hudba, obr, fotky....znova jsme to teď zkusila zapojit a ve správci disků mi vyskočilo tot (viz.obr) je to dobré znamení nebo špatné?

31.07.2015 15:19
ověřen
příspěvků:4 972

To je dobré znamení, není poškozený. Je tam někde možnost vybrat pravou myší a inicializovat.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
31.07.2015 15:22
příspěvků:8

A jak to po mě chce zvolit typ oddílu (MBR / GPT) tak to zavřu, nebo vyberu jednu z možností ?

31.07.2015 15:24
ověřen
příspěvků:4 972

Co máš za systém?

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
31.07.2015 15:25
příspěvků:8

Klasika Win 7...XP už jsou mimo. Win 8 jsou praštěný a na Win 10 se teprve chystám...BTW jsem holka

31.07.2015 15:32
ověřen
příspěvků:4 972

Takže W7. Hledej tam tu inicializaci disku a vyber MBR.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
31.07.2015 15:32
ověřen
příspěvků:1 873

Než začneš vytvářet oddíly či formátovat.

Zaměř se nejprve na záchranu dat, zkus nabootovat třeba linux ubuntu.

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
31.07.2015 15:36
příspěvků:8

Počkejte. Já nechci naformátovat tenhle disk. Jak zachráním data ? Nebo je tu šance, že to nebude formátovat ?

31.07.2015 15:38
ověřen
příspěvků:4 972

Inicializace disku a formátování jsou dvě rozdílné věci!

V tomto případě jenom systém nemá přístup k HDD!

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
31.07.2015 15:39
ověřen
příspěvků:1 873

Jenže jít to ta data pravděpodobně znepřístupní.

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
31.07.2015 15:42
ověřen
příspěvků:4 972

Není co znepřístupňovat, když se k nim stejně nedostane. Ten disk je třeba inicializovat, aby k němu měl přístup systém a mohl z toho číst.

Pokud to vyjde je vyhráno. Možná bude třeba GPT.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
31.07.2015 15:43
příspěvků:8

Dobře. Inicializace a formátovaní budu věřit, že je rozdíl. Teď mi spíš řekněte. Je tu šance, že po inicializaci se už nedostanu k datům v disku ? Trošku mi děsí, jak každý říkáte něco jinýho :-)....ale jsem ráda, že se mi snažíte pomoct

31.07.2015 15:44
ověřen
příspěvků:1 873

Znovu :

Zaměř se nejprve na záchranu dat, zkus nabootovat třeba linux ubuntu.

Jinak pravděpodobně přijdeš o data.
END !
(Je to tvůj disk a tvá data.)

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
31.07.2015 15:45
příspěvků:8

Tak na inicializaci MBR mi vyskočila hláška: Žádost nebylo možné provést z důvody chyby zařízení I/O.

Což nemám tušení o co GO.

31.07.2015 15:47
příspěvků:8
svata | 31.07.2015 15:44

Znovu :

Zaměř se nejprve na záchranu dat, zkus nabootovat třeba linux ubuntu.

Jinak pravděpodobně přijdeš o data.
END !
(Je to tvůj disk a tvá data.)

S linuxem si nerozumím. Musí to jít i jinak než s linuxem

|<<1>>|
Diskuze k tomuto tématu pokračuje na další stránce.
Pokud budete vkládat odpověď bez znalosti dalších stránek můžete být mimo :)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace