Úvod > Fórum > Software > Ostatní > Ovladač pro Avast free antivirus nemá digitální podpis

Ovladač pro Avast free antivirus nemá digitální podpis

21.09.2016 11:08
příspěvků:1

Dobrý den.

Potřeboval bych prosím poradit ohledně ovladače. Prodloužil jsem si licenci na Avast free antivirus a asi za dvě hodiny se mi na počitači objevilo násladující hlášení: Chybí digitální podpis. Systém Windows7 vyžaduje,aby všechny ovladače měli digitální podpis.

Umístění: CWindowsSyste.. aswHdske.sys

Mohl by mi pros9m někdo poradit,kde bych si příslušný ovladač s digitálním podpisem mohl stáhnout? Nebo stačí počkat až si počítač bude stahovat aktualizace, přičemž si stáhne i ovladač s digitálním podpisem

Děkuji za poslané rady.

21.09.2016 12:17
ověřen
příspěvků:4 972
Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
21.09.2016 12:21
ověřen
příspěvků:4 972

Takto to bylo u XP

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
21.09.2016 12:29
ověřen
příspěvků:2 090

Tak to se zcela určitě netýká Avastu, protože Avast je software a ovladače vyžaduje pouze hardware.

Takže budeš muset zjistit, jakého HW se ten požadavek na digitální podpis ovladače týká.

Nejlepší bude, když sem vložíš screen toho hlášení.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
21.09.2016 12:33
ověřen
příspěvků:4 972

Ale týká se to software /staré zkušenosti/. Avast má svůj digitální podpis a HW ho vyžaduje, jinak to např. nejde nainstalovat. Dělají to různé programy.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
21.09.2016 12:37
ověřen
příspěvků:2 090

Léta používám Avast Free, na XP, W7 a W10, obnovuji registraci každý rok a ještě se mi nestalo, aby jakýkoli z mých obstarávaných PC vyžadoval digitální podpis Avastu. Je to blbost.....

Takže trvám na tom, že požadavek digitálního podpisu nepatří k Avastu. Nakonec, zkusíme počkat na ten screen, ten to rozsekne.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
21.09.2016 12:54
ověřen
příspěvků:4 972

U Avastu se mi to také nestalo, ale u jiných programů často. Ano počkáme na screen.

____________________________________________________________________

Citace:

Kontrola digitálního podpisu je omývaným problémem při instalaci softwaru, zejména pak ovladačů. Mnohdy je problém způsoben nekompatibilitou, tedy že digitální podpis nesedí pro tuto verzi, i když ovladač pro 64 bit přizpůsobený je.

Zdroj:

http://www.pcporadenstvi.cz/64bitova-windows-jak-vypnout-kontrolu-digitalniho-podpisu-ovladacu

_____________________________________________________________________

http://conmet.cz/novinky.html?newsid=MjAxMjAzMzAwNzExMzA

Ještě bych doplnil. Nemusí se jednat zrovna o podpis ovladače Avastu, ale Avast může blokovat jiný program, který digitální podpis nermá.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace