Úvod > Fórum > Hardware > Síťové prvky > OVISLINK IP-3047 jako DSL modem?

OVISLINK IP-3047 jako DSL modem?

09.06.2006 21:56
příspěvků:2

Dobry den,

mam domaci sit, 2 PC spojene prez router OVISLINK IP-3047. Chtel jsem internet a tak jsem zvolil adsl od telecomu, dodali modem ZYXEL prestige 600 series. Kdyz ZYXEL napojim do jednoho PC prez sitovy kabel a nastavim podle navodu, internet jede. Chtel bych ale rochodit i sit a tak se ptat zdali nekdo nevite, jak to propojit, aby jela sit i internet na obou pocitacich. Dozvedel jsem se,ze router podporuje DSL pripojeni a ze by byla moznost zapojit primo kabel ze spliteru do routeru a tim uplne vyradit ZYXEL. Zkousel jsem to nejdriv zapojit do WAN vstupu routeru (router jsem nakonfiguroval na PPPoE,zadal pristupove kody) a nejelo to. Tak jsem zkusil linku napojit do LAN vstupu routeru a zdalo se ze to jede (test podle Obnovit v IE, stranka nabihala), ale pak to nejak prestalo a nevim co ted. Jestli nekdo muze, prosim o radu. Dekuji Jirka

10.06.2006 12:12

(neregistrovaný)

S routrem ovislink mam zkusenosti. urcite to nepujde tak jak rikas - obejit modem. pravdepodobne delas pri rozchozovani chybu v nastaveni routru. Staci na routru nastavit ze dostane IP adresu dynamicky na WAN rozhrani a ten DSL modem prideli spravne IP adresu a pak je to nejjednodussi. stalo by za uvahu podivat se do manualu k modemu jestli nema nahodou NAT pak by stacilo pripojit modem do switche (treba i do toho ovilinkoveho routru) k ostatnim PC. a bude po problemu

11.06.2006 11:01
příspěvků:2

Mam kabely dodany od vyrobcu.

Myslim, ze zadny neni krizeny (zyxel - pc, ovislink - pc).

1. Kdybych se rozhodl pripojit modem do WAN routeru, neni potreba krizeny?

2. Kdyz modem do LAN routeru - primy bude asi v pohode

Kontrola pravdepodobne dle sviticich diod na routeru.(sviti ok,..)

Udelam li zapojeni (modem - (LAN) router (LAN) - PC, snad bude stacit nechat modem

se standadnim nastavenim a v routeru vypnout pouze DHCP. Bude?

Kdybych se nejak mylil, prosim opravte mne.

13.06.2006 18:24

(neregistrovaný)

Trochu pleteš pojmy WAN port na ADSL modelu je jen do spliteru a je to jine rozhraní.

Konektor LAN adsl modemu je ve stejné normě,jako síťovka u pc.

Pokud chceš více pc za adsl modemem, musíš síťovky pc propojit rovným lan kabelem se switchem a ze switche WAN ,nebo LAN konekorem do adsl modemu (LAN) kříženým kabelem (nebo rovným,pokud switch podporuje AUTO MDI/XDI).

Samozřejmě ,že ADSL modem by měl mít funkci NAT (překlad IP adres do jiného rozsahu),poskytovatel ti asi víc ,jak jednu IP nepřidělí.

15.06.2006 11:11

(neregistrovaný)

Ono pokud má ADSL modem v sobě router (s NAT a DHCP) pak je druhý router poněkud nadbytečný, v tom případě je možno nastavit ADSL modem do funkce ADSL gateway (t.j. bude u něj realizována jenom část modemu) a další router nastavit na PPPoE a mělo by to fachčit. Na podrobnosti bude potřeba podrobnější studium příruček k ADSL modemu a Routeru.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace