Úvod > Fórum > Ostatní > Otázka ohledně DNS

Otázka ohledně DNS

27.03.2016 14:21
příspěvků:20

Dobrý den,

jsem 4. rokem na "údajně" počítačovém oboru a včera jsem narazil na takový menší problém. Nešel mi internet a Windows oprava napsala, že je něco s Primárním serverem DNS. Nešlo si pingnout na seznam pouze na IP adresy, což vypovídalo fakt o tom, že DNS nefunguje. Tak najel jsem si na modem a wifi a u obou jsem změnil Primární DNS servery na veřejné od google. Nic to nezměnilo tak jsem natvrdo změnil DNS na stanici a taky to nefungovalo.

A tím pádem moje otázka zní, co jsem udělal špatně? Jelikož už internet jde tak nepředpokládám, že by byla chyba u mě, ale u providera.

27.03.2016 15:25
ověřen
příspěvků:4 972

Podle mne si to udělal dobře.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
27.03.2016 16:05
příspěvků:20

No tak teď už jenom najít, kde je pes zakopanej a proč nešlo DNS.

27.03.2016 16:17
ověřen
příspěvků:4 972

A tím pádem moje otázka zní, co jsem udělal špatně? Jelikož už internet jde tak nepředpokládám, že by byla chyba u mě, ale u providera.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
27.03.2016 16:20
příspěvků:20

Ale když jsem udělal vše správně, tak jsem měl používat DNS google, tak proč nešlo?

27.03.2016 16:22
ověřen
příspěvků:4 972

To by mohl vědět provider.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace