Úvod > Fórum > Hardware > Ostatní > OS na USB Flashke?

OS na USB Flashke?

13.05.2011 13:34
příspěvků:13

Zdravím,

Môj spolužiak mal 8GB Flash disk na ktorom mal nahodený nejakú aplikáciu typu OS, keď pripojil Flashku ku PC, (asi prebehla nejaká malá inštalácia na jeho PC) a mal prístup ku programom typu word, excell, powerpoint ... taktiež aplikácie typu Adobe Photoshop... Po každom ďalšom pripojení kľúca, už s tým nebol problém, a flashka sa správala ako OS s vlastným HDD (kapacita klúča) ... Neviete niekto ako sa tento software volá? ... je to užitočné napr. v škole ( nemusím so sebou ťahať celý noťas, stačí len klúč.)

Díky

13.05.2011 14:01
příspěvků:5 728

chapu te dobre a myslis portable apps? jednou pises o operacnim systemu a podruhe o prgramech... neni lepsi se toho dotycnyho zeptat? jinak treba na stahuj.cz napis treba jen portable a neco ti to urcite najde

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
13.05.2011 14:06
příspěvků:13

práveže neviem či to je OS alebo nie, a portable apps neviem. Nie som si istý či to je ono. Po pripojení klúča mu vybehla ponuka (podobne ako pri stlačení klávesy štart) kde už mal: Photoshop, word, excel ... U portable apps treba všetko spúšťať manuálne...

13.05.2011 14:24
příspěvků:5 728

na stahuj.cz zadej portable. a najde ti to o cem mluvis jedno z nich se jmenuje portableapps

edit. do techto aplikaci jde pomerne jednodusse pridavat dalsi programy

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
13.05.2011 14:55
ověřen
příspěvků:430

No tak OS na flashce jsem taky chvilku provozoval (do školy) ale upustil sem od toho, protože to bylo hrozně pomalý (tak přece jenom 4 Gb Flashka + Ubuntu 10.04 neni zrovna extra výkon).

little_wolf
13.05.2011 20:09
příspěvků:69

Taky mam ubuntu na flešce

Teda já tam mam server OS a primární bootovací zařízení USB FLASH... Když to nějakou najde, přidá to ten OS no MBR a já si jen vyberu jestli WIN, nebo Ubuntu SERVER OS.

No a nebo tam měl portable verze programů

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace