Úvod > Fórum > Hardware > PC - desktopové počítače > Opakované zapínání a vypínání počítače a přehřívaní procesoru

Opakované zapínání a vypínání počítače a přehřívaní procesoru

02.01.2015 23:15
příspěvků:4

Zdravím vás, potřeboval bych poradit. Momentálně řeším problém, který se projevuje zvláštním chováním počítače. Když jsem jej dnes ráno spustil, začal jakoby najíždět a po chvilce se vypnul a následně se samovolně znovu zapnul a zase vypnul a takto donekonečna, než jsem jej utnul tlačítkem na zdroji. Kdysi jsem tento problém měl, když jsem si přidal další RAMky, ale vyřešilo se to jejich vytažením a profouknutím. Dnes jsem udělal to samé, jelikož jsem nevěděl co víc, zároveň jsem se pokusil vnitřek počíku vysát a zároveň jsem sundal chladic z procáku a taky jej co nejvíce vyčistil. Vše jsem dal na původní místo a zázrakem se spustil a chvíli fungoval jakoby normálně, ale posléze se samovolně vypnul. Nyní sice (prozatím) funguje, ale jediné co se na něm odvažuji dělat je zálohovaní dat na externí HDD. Co mě však udivuje je teplota, která v programu speedfan ukazuje, že teplota procesoru je kolem 90°C, v biosu to bylo při spuštění i 97°C. Běžně jsem měl teploty mnohem nižší cca kolem 50°C. zkoušel jsem chladič procesoru jestli jsem jej nenasadil špatně a zdá se že ne. Zajímá mě tedy, jestli nemůže být problém se základní deskou, nebo zdrojem nebo nevím čím, že by do procesoru posílali větší napětí či něco obdobného co se projeví zvýšenou teplotou nebo pády celého stroje. Pokud je nějaká možnost jak to zjistit nebo máte jiné nápady, prosím poraďte.

Jirka

03.01.2015 05:58
ověřen
příspěvků:1 873

Patrně jsi tam nedal teplovodní pastu mezi styčnou plochu procesoru a chladič.

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
03.01.2015 09:40
příspěvků:4

To znamená, že pastu je potřeba aplikovat při každém odpojení chladiče? A je nutné fragmenty staré pasty odstranit? Popřípadě čím?

03.01.2015 11:40
ověřen
příspěvků:1 873

Pokud nesundáváš chladič každý týden,... tak vyměnit.

Lihem, technickým benzínem, odlakovačem :-) namočeným - tyčinka s vatou.

Stačí jen minivrstva nové pasty, aby plnila účel.

-----

Neudělal jsi to a tak se procesor přehřívá a následně ho nastavení ochrany před zničením vypíná.

Pokud to znovu a znovu zapínáš koleduješ si o poškození....

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
03.01.2015 12:17
příspěvků:4

Jasně, v pondělí tedy koupím pastu a dám ji tam a uvidím jak to bude s přehříváním. Zvláštní ale je, že to vypínání a zapínání se mi stalo už kdysi, když jsem si jen do volných slotů doplnil RAMky a jakmile jsem to pročistil, tak problém pominul a procesor se tou dobou nepřehříval.

03.01.2015 12:27
ověřen
příspěvků:1 873

Mně dělala nekonečné restarty vadná deska...

(Vždy vycházím z daného problému a tomu co předcházelo :-) )

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
19.02.2015 21:03
příspěvků:4

Tak jsem se konečně dostal k tomu koupit termo pastu a vše již běží jak má :-)

20.02.2015 07:55
ověřen
příspěvků:1 873

Ok, to sis dal na čas :-)

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace