Úvod > Fórum > Software > Windows všeobecně > Obnovení dat ze starého harddisku?

Obnovení dat ze starého harddisku?

22.09.2012 13:28
příspěvků:2

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu.

Měla jsem PC, kterému se spálil zdroj, ale protože byl už starý, kamarád mi poskládal nový počítač. Funguje zatím dobře. Harddisk, který byl ve starém počítači a na kterém jsou stále ještě data, mi připojil speciálním kabelem tak, abych si mohla data přetáhnout do nového PC. Nyní mám Windows 7, neumím s ním pořádně pracovat, nicméně, když se chci do starého harddisku dostat, a ty data převést na aktuální harddisk, píše mi, že nemám oprávnění pro přístup do této složky. Dám pokračovat - Bylo vám odepřeno oprávnění k přístupu do této složky. Potom je mi nabídnuto, že mohu otevřít kartu zabezpečení ale v té je zase napsáno, že nemám oprávnění.

Tak nevím čím to je, jestli to třeba není tím, že jsem na starém počítači měla nastaveno heslo.

Nevím co mám, dělat, pořádně počítačům nerozumím, a momentálně nemám nikoho kdo by mi poradil, jak na to.

Jsem běžná uživatelka počítače, nejsem žádný expert, proto prosím o "nejjednodušší vysvětlení" abych pochopila, co musím udělat. Děkuju všem za příspěvky a přeji hezký den.

22.09.2012 15:15
příspěvků:5 728

nejjednodussi bude pockat na nekoho, kdo tomu rozumi.

Problem je v nastaveni opravneni na starem disku

v pocicat klikni na disk pravym tlacitkem, dej Vlastnosti toho disku, zalozka Zabezpeceni, tlacitko Upresnit, Zalozka Vlastnik. a tam si naklikej potrebne prava. jestli nepomuze, dej vedet.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
22.09.2012 16:06
příspěvků:2

On je problém v tom, že jsme se s tím kamarádem pohádali, a on teď najednou chce vrátit ten kabel, a vůbec se semnou už nechce bavit, tak je to takové komplikovanější, a vypadá to, že mi s tímhle problémem už nepomůže Záložku vlastník jsem našla, dala jsem Upravit - nic k "naklikání" tady nevidím, jen nezaškrtlé políčko Nahradit vlastníka v podřízených kontejnerech a objektech - ááá, řekla jsem si že to první vyzkouším než odešlu příspěvěk že to nejde, a vyzkoušela - funguje to i když jsem se bála, co to udělá, protože na co sáhnu, to pokazím.

Děkuju mockrát za pomoc pane administátore

22.09.2012 17:27
ověřen
příspěvků:2 028

co když je starý disk FAT32 a novej je NTFS ?? třeba potíže s kompatibilitou (osobně jsem se s tím nesetkal)

ten starý disk je ATA ?? (takový hodně dlouhý obdélník s hromadou dírek)

nebo vyfoť co to je za kabel a koupíš si vlastní (jeho mu omlať o hlavu )

vzdálená plocha Team Viewer (pro pomoc na dálku) http://www.teamviewer.com/cs/index.aspx Připojte se k PCforum.cz na facebooku http://www.facebook.com/pages/PCforumcz/123041544477075 ........
23.09.2012 05:55
příspěvků:5 728

FAT32 co vim, tak neumoznuje nastaveni prav. Tam je opravdu problem v tom, ze byli na tom disku nastaveny jinak prava.

Ten specialni kabel stoji 20kc, respektive redukce stoji 200kc

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
23.09.2012 14:33
příspěvků:6

Dobrý den, doporučuji místo průzkumníka Windows použít diskový manažer, mě v těhle omezeních, vždy pomohl Free Comander: http://www.freecommander.com/

CPU:AMD Phenom 9600 X4Quad-Core socket AM2+ ( 2.3 GHz ) CHLADIČ:AKASA AK-875BL DESKA:Gigabyte MA770-DS3 - AMD 770 RAM:7GB VGA:ASUS GeForce EN GTX470 CASE:Thermaltake M9 ZDROJ:Corsair TX750-750W AUDIO:Creative Sound Blaster X-Fi mx Xtreme Audio 7.1 HDD:3x500GB OS:Win. Seven Ultimate 64Bit SP1
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace