Úvod > Fórum > Hardware > Ostatní > Obnova dat na externím hard disku

Obnova dat na externím hard disku

26.10.2014 00:23
příspěvků:4

Zdravím,

potřeboval bych naléhavě pomoci s jedním vážným problémem. Mám externí hard drive o kapacitě 640 GB, kde jsme celá rodina měli zálohované data (fotky z posledních 10 let, materiály do školy, práce, etc.). Byl zaplněný téměř z 80% procent (cca 500 GB). Když hard drive připojím k PC tak se mě zeptá jestli ho chci otevřít nebo na něm zálohovat data. Včera u mě byl kamarád a chtěli jsme z jeho ntb přetáhnout film do mého, ale při zapojení hard drivu kliknul (asi) na zálohování místo otevření a najednou byla všechna data pryč a objevila se tam složka s daty z jeho notebooku. Změnil se název hard drivu a písmeno (moc tomu nerozumím) SAMSUNG (F:-) -> New Volume (E:-). Našel jsem na internetu, že se přes určité programy dají obnovit smazaná data, ale u tohoto problému si nejsem jistý, jestli se data smazala nebo přepsala. Potřeboval bych dostat data zpět. Děkuji za každou radu či pomoc.

26.10.2014 08:43
ověřen
příspěvků:1 873

Pokud máš nějaké CD s Linuxem (jinak si stahni a vypal na CD obraz nějakou verzi . třeba Ubuntu) pak nabootuj PC do něj, potom připoj ten externí, na to už by ses k datům měl dostat, jinak pak i ty programy na obnovu jsou free i placené.

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
26.10.2014 11:21
příspěvků:4

Díky za radu, ale nevím úplně přesně jak na to. Měl bys chvíli čas mi s tím poradit přes skype/teamviewer?

26.10.2014 15:31
ověřen
příspěvků:1 873

Stáhni si tohle (64 nebo 32 verzi) http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/operacni_systemy/ubuntu/

vypal to na CD tímto: (jednoduché bez instalace)

http://www.slunecnice.cz/sw/active-iso-burner/

Restartuj, najeď do BIOS..
V biose přepni na boot z CD.. potvrď ..

Vlož to CD do mechaniky a nabootuj Ubuntu a připoj ExtHDD, po té udělej si zálohy daných dat.

Stačí takhle ?

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
27.10.2014 16:07
příspěvků:4

Všechno co si psal jsem provedl ale na HDD vidím jen ta nová data, je něco špatně?

28.10.2014 17:29
ověřen
příspěvků:1 873

Hmm, tak zkus třeba tu recuvu
http://www.slunecnice.cz/sw/recuva/

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
30.10.2014 21:18
příspěvků:4

Recuva bohužel taky nepomohla, nejspíš mám kompletně zformátovaný disk, nezbývá mi nic jiného než ho poslat do rukou profesionálů, každopádně díky za rady

01.11.2014 08:51
ověřen
příspěvků:1 873

Myslím, že ho nesformátoval, to by nějakou dobu trvalo, spíše jestli ho správně bezpečně odpojil - odebráním.. Vždy před odpojením ukončit odebrat, i flash disk, ne jen vytáhnout to z USB, vyvaruješ se podobným následkům.

Firmy na záchranu - obnovu dat si to nechávají "dobře" zaplatit, ale asi už nic lepšího nevymyslime.

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace