[VYŘEŠENO] NTB OS

Dotaz vyřešen reakcí: 05.01.2013 08:47

04.01.2013 20:56

(účet zrušen)
příspěvků:25

Zdravím,

mám notebook Acer eMachines e442 s OS windows7. Podělal se mi disk, tak kupuji novej. Chtěl bych si tam dát winXP, ale všichni píšou, že ten noťas nepodporuje ovladače pro XP, takže to nejde. Ještě bych si tam mohl dát Linux. Mám obavy o instalaci. Když si stáhnu Linux a vypálím ho třeba na disk nebo dám na flash disk, nainstaluje to ten pc? Jestli znáte odpověď nebo víte něco o tom XP, dejte prosím vědět díky

05.01.2013 08:47
příspěvků:5 728

Linux ti v nicem o instalaci nepomuze.

Je pravda, ze ovladace nejsou oficialne dostupne na win7, ale v 99% jdou stahnout primo od vyrobce komponent drivery i na win xp. Problem muze nastat pri instalaci, pokud neprepnes v biosu disk z ahci na ide rezim, popripade pokud nebudes mit na instalacnim mediu SATA drivery.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
06.01.2013 21:09

(účet zrušen)
příspěvků:25

Právě že všichni psali, že zkoušeli s winXP všechny možné ovladače od výrobce a vůbec nic nefungovalo. Jeden chlápek psal, že Acer a třeba HP vystrčují takhle winXP, aby lidé platili více za sedmičky. Říkal jsem si, že všichni XP instalovali na původní disk. Když budu mít jiný, který tam acer nedal, mohla by instalace fungovat? WinXp, které mám, jsou v pořádku, instaloval jsem je už několikrát na jiných počítačích.

07.01.2013 06:00
příspěvků:5 728

v disku to neni. to chce udelat ty kroky, co jsem psal, predevsim formt disku.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
08.01.2013 22:06

(účet zrušen)
příspěvků:25

on byl ten disk stejne rozbitej, takze jsem musel koupit novej.. zkusim tan ten XP, jak jsi rikal.. dik

10.01.2013 00:14

(účet zrušen)
příspěvků:25

díky moc přepnul jsem to a vše krásně běží fakt moc dík

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace