Úvod > Fórum > Hardware > PC - desktopové počítače > nove PC, pomaly boot

nove PC, pomaly boot

17.11.2011 10:24
příspěvků:43

Zdravim, nedavno som si poskladal svoje prve vlastnorucne skladane PC z pouzitych aj novych dielov. Vsetko by malo byt zapojene tak ako ma byt ale ktovie... Ked zapnem PC roztocia sa vetraky a na kontrolke maticnej dosky zacnu vyskakovat nejake cisla 1-2 minuty sa nic nedeje a az potom sa ozve prve pipnutie a zacne bootovat. Ked uz zacne bootovat je nabootovany za par sekund a funguje plynulo vsetko tak ako ma. Vcera som ho dokonca nevypol len som dal rezim spanku a dnes rano sa mi uz nechce vobec nabootovat. Je mozne ze tam mam nieco zle zapijene? mal uz niekto s tymto skusenosti?

maticna: ASRock Deluxe 4 890FX - pouzity
procak: Phenom II X6 1055t - novy
RAM: 2x4GB Kingsdom 1600 - novy

grafika: Saphire Radeon HD 6870 1GB - pouzity

HDD: 1TB WD Black
Zdroj: Forton Epsilon 600W

17.11.2011 10:45
příspěvků:5 728

zkus resetnout cmos do defaultu, zkontrolovat zda mas vsechny kable dobre pripojene a pritlacit na ne. Mozna bude spatna zakladovka

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
17.11.2011 12:38
příspěvků:1 920

Měl jsem stolní PC s deskou asrock, a ze spánku mi probouzení trvalo až 5 minut, ale boot do Win7 byl normální. Byla to zřejmě vada desky, dosti jsem to študoval. Ovšem neznamená to, že to je tak i u tebe.

Mě osobně by zajímalo využití instantboot a core unlock od asrocku, oboje moje cpu i deska podporovali ale ani jedno mi nešlo uskutečnit

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace