Úvod > Fórum > Internet > Notebook vyskakuje WIFi

Notebook vyskakuje WIFi

14.11.2015 06:22
příspěvků:16

Dobrý den

Mám problém s notebookem mé přítelkyně. Jde o Asus U56E. Na koleji je připojena přes kabel doma a u mě se připojue přes WIFI. Řikala, že se zničeho nic vypla WIFi a pc se snažil připojit na kabel. Když se připojí se na WIFI tak net běží, ale po nějaké době se začne odpojovat. Dole vpravo na liště mizí signal pak přes signál skočí křížek pak to zas naskočí a takhle několikrát. Pak se dole přes značku signálu ukáže žlutý výstražný trojúhelník. V centru sdílení připojení to ukazuje chybu mezi počítačem a sítí. Když dám hledat potíže, tak tak to napíše ať restartuji router. Přitom tam chyba není, na stolním PC normálně net běží, na mobilu taky. Bylo to zkoušené i v jiném domě na jiném routeru.

Potom se objeví, že není k dispozici žádné připojení viz. obrázek.

Když dám změnit nastavení adaptéru. Tak jsou tam možnosti viz. druhý obrázek. Když dám zakázat tak se nic neděje, prostě se to nezakáže. Když dám připojit nebo odpojit tak taky nic. Když se restartoval PC tak to pak fungovalo, ale teď už ani při restartu.

Zajímavé je, že když byla kontrolka WIFi jež je u klavesnice zhasnutá, tak wifi běžela, Teď nebeží i když je zhaslá a vyplá.

Může to byt problém nastavení netu (nikdo s ničim nic nedělal) nebo muže byt špatný přijímač WIFI? NTB je starý 3 roky.

Teď to v diagnostice píše že funkce bezdrátového připojení je vypnutá i když kontorlka zapnutí WIFi svítí. Když se zkusí wifi zapnout přes FN +F2 a vypnout tak to hlasí stále ten samý problém. POmuže reinstal WIN7? :?:

Děkuji za vaše odpovědi s pozdravem Lukáš

14.11.2015 06:23
příspěvků:16

obrazek 2

14.11.2015 06:56
ověřen
příspěvků:2 090

Reinstal OS (W7) je k ničemu. Podle Tvého popisu je vada v notebooku, a to buď SW (jsou správné a aktuální ovladače na Wifi?), ale spíš i HW (zmatek v zapínání/vypínání a indikaci chodu Wifi).

Zkus prověřit, popř. přeinstalovat ovladač, pokud nepomůže, pak to vidím na servis.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
14.11.2015 07:22
příspěvků:16

Zdravím, včera jsem pustil Driver Booster a našel mi asi 5 kritických ovladačů. Vše jsem aktualizoval a vic už nejde. :/

Ještě se prý v týdnu 2x ukázala modrá smrt.

14.11.2015 07:40
ověřen
příspěvků:2 090

Programy jako Driver Booster nemám rád, najde Ti X kritických ovladačů, které ale dosud pracují dobře, takže není důvod k aktualizaci. Naopak některé aktualizované ovladače se ukážou jako nevhodné. Proto se raději držím zásady "Co funguje dobře, do toho se nevrtej", byť nějaký "poradce" křičí:"Aktualizuj, aktualizuj!!"

Co se BSOD týká, vždy je tam napsaná příčina (soustava několika číselných řad v dolní části modré obrazovky). Pak také každý tento "crash" by měl vytvořit složku Windows/minidump, kterou odborník rozluští a určí poměrně přesně příčinu BSDO. Já bohužel mezi tyto odborníky nepatřím.

Jinak platí to, co už jsem Ti napsal: Pokud selžou SW pokusy o nápravu, pak jedině servis.

A vzhledem k tomu, že je to notebook, nedivil bych se, kdyby "fixlovalo" propojení antény Wifi, která je obvykle ve víku kolem displeje, se základní deskou. Stává se to díky častému otvírání/zavírání víka notebuku, ten propojovací kablík se naruší a snadno dochází k výpadkům.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
14.11.2015 09:20
příspěvků:16

No tak se asi blížíme k rozluštění. Kdysi dávno se jí začal odlupovat plast u displeye vpravo v dolním rohu a pak odešel i display. Byl v servise na výměnu. Notebook byl v servise OK - soft. Tam prasácky vyměnili display asi pred pul rokem. I ted už se plast opět otevíra.

Bohužel když se objeví modrá smrt, tal je to takový fofr, že se nedá kod opsat ani vyfotit :/

edit: tam je nějaký flexi kabel?

14.11.2015 09:40
příspěvků:16

Tohle teď píše diagnostika.

14.11.2015 09:43
ověřen
příspěvků:2 090

1. BSOD - ihned po zapnutí ntb vyvolej Možnosti spuštění (obvykle mačkáním F8) a tam zakaž automatický restart. Pak Ti tam "modrá smrt" zůstane viset a nezmizí. A podívej se na ten minidump, rozluštit ho umí na pc-helpu a nejspíš i na virech.

2. Flexi kabel tam nebude, buď tenký stíněný kablík nebo obyčejné "licny" (tenké kablíky). Ale i ty se klidně časem přeruší.

Podle té diagnostiky opravdu vše nasvědčuje poruše propojení antény s Wifi na desce.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
14.11.2015 19:49
příspěvků:16

Reinstaloval jsem win 7. Ted nemužu ani naisntalovat ethernet abych pripojil kabel. (Je to položka Sétový adapter Ethernet).WIFi ovladace se naisntalovali, chvilku to bezelo, ale pak se to zas ztratilo, když se podívam do správce zařízení tak tam ani v polozce Sitove adaptery není Bezdratový adapter. Prostě to zmizelo a přitom to naistalovany je. Po reinstalaci jsem to wifi ovladac nainstaloval, bylo to tam, pak to vypadlo a ted tam v te polozce není. Opravdu už nevím

14.11.2015 19:51
příspěvků:16

Třeba spravce zařízení mi hlasí, že není nainstalovan ethernetovy adapter, ale nehlasí že není naistalovaný wifi. Je možný že kdyby byl přerušen ten kablík, že by jako NTB nevěděl že tam wifi je a tudíž by ani nehlasil, že není nainstalovany ovladac?

14.11.2015 20:49
ověřen
příspěvků:2 090

Už jsem Ti jednou psal: "Reinstal OS (W7) je k ničemu."!!! Myslím, žes tím napáchal víc škody než užitku.

A pokud ve Správci zařízení ten Wifi adaptér byl a pak zmizel, ukazuje to na to, že má nějakou vadu a Notebook ho neidentifikuje. Jestli není vadný ten kabel, tak to asi doma nespravíš. Ono je dost piplačka i výměna/oprava toho kabelu.

Ale podle Tvého popisu soudím, že vada bude přímo ve Wifi adaptéru a kabel bude možná zdravý. A to už je na servis.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
15.11.2015 06:09
příspěvků:16

Teď ráno to běží, ale určitě to zas vypadne. Asi to tedy pujde do servisu. Spíš mi nejde do hlavy proč nejde nainstalovat Ethernetový adapter :/

15.11.2015 09:38
příspěvků:16

Tak. Dnes rano jsem znovu reinstaloval Win7. Nainstaloval jsem veškeré ovladače. Povedlo se. Wifi normálně naběhla. Bežela asi 2 hodiny a pak se zas vypla a hotovo. Takže asi tedy do servisu

15.11.2015 10:20
ověřen
příspěvků:2 090

Proč nechceš pochopit, že ta přeinstalace je k ničemu, ne-li ke škodě???

A ten Ethernet adaptér může klidně mít souvislost s tím Wifi adaptérem, vada může být i tam.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
15.11.2015 11:42
příspěvků:16

Tak za zkoušku nic nedám. Vše funguje kromě te wifi. Takže servis

06.09.2016 10:53
příspěvků:1

Možná bych zkusil nabootovat, případně nainstalovat Linuxy. Pokud ani ty tu wifinu, eth nenajdou, tak servis, výměna wifi karty, nebo rovnou výměna notebooku.

06.09.2016 11:09
ověřen
příspěvků:4 972

Za 22 měsíců to snad již opravil.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
06.09.2016 17:29
ověřen
příspěvků:2 090

Za 10, za 10.....

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace