Úvod > Fórum > Hardware > PC - desktopové počítače > Nesmyslné symboly při zapnutí
|<<13>>|

Nesmyslné symboly při zapnutí

19.07.2011 19:46
příspěvků:18

čau... ráno jsem hrál a poté počítač vypl, ale když jsem ho odpoledne zase zapl, tak jak se ukazuje to Windows XP náčítání a taková lišta pod tím, která načíta, tak místo toho se zobrazujou nesmyslné písmenka rozházené po celé obrazovce a divné znaky..... ještě předtím se mi zobrazovala věta YoY ( to O bylo přeškrtnuté ), ale teď už se rovnou ukazujou ty blbosti.... potřebuju nutně pomoct a díky za rady...

19.07.2011 19:52
moderátorověřen
příspěvků:282

No reinstalace windows xp z originalnich instalacek by mohla pomoci. Jinak to muze byt problem napriklad pameti ci graficke karty.

19.07.2011 20:04
příspěvků:1 920

zkus test ram
http://www.slunecnice.cz/sw/memtest

20.07.2011 08:16
příspěvků:18

a jak to mam spustit, když to nejde zapnout.... grafiku sem teď kupoval novou (GeForce 9800 GT) a kolik může stát nová paměť??

20.07.2011 09:05
příspěvků:1 920

Jaký máš typ pamětí?

Chce to od někoho půjčit stejný typ pamětí a vyzkoušet zapnout pc s těma půjčenýma.

20.07.2011 12:00
příspěvků:46

zkus memtest na CD a nabootovat z něj. Hirens boot cd není k zahození, některý nástroje tam jsou fakt dobrý a pohromadě. A ještě jedna věc, máš na desce zapojenej speaker (pípá ti něco při startu PC)? V BIOSU se dá nastavit základní test RAM.

BTW nová grafická karta neznamená funkční grafická karta a 9800 GT asi nebude úplně nová, ne?

20.07.2011 12:06
příspěvků:1 920

Kolik jsi za tu grafiku dal?

20.07.2011 12:53
příspěvků:18

nic sem za ní nedal, vyměnil za starou, která vyhořela, ale u té staré když vyhořela tak s všechno rozjelo,akorát to vypadalo ne moc graficky ale fungovalo.... skusim to CD, jo a pípá to když zapnu PC

20.07.2011 12:56
příspěvků:1 920

jak pípá? podle toho určíme, kde je chyba, to jsi měl říct hned

kolikrát pípne? nebo pípá jak sanitka?

20.07.2011 13:00
příspěvků:46

Vždycky to hledám strašně dlouho tak to sem radši hodim. Jakej máš bios bys měl zjistit podle desky nebo při nabíhání ti to napíše ještě než začne bootovat systém.

amibios
Podoba pípnutí – význam

1 krátké – chyba nabití DRAM, selhání nebo přerušení časovače

2 krátká – Memory parity error – zřejmě chyba RAM IC

3 krátká – chyba na prvních 64K RAM, zřejmě chyba IC RAM

4 krátká – selhání systémových hodin
5 krátkých – chyba procesoru
6 krátkých – chyba připojení klávesnice

7 krátkých – chyba virtuálního módu na straně procesoru

8 krátkých – chyba grafické karty nebo chybějící video adaptér

9 krátkých – chyba BIOS ROM
10 krátkých – chyba cache L2

1 dlouhé, 2 krátká – selhání video systému, zřejmě na straně BIOS ROM

1 dlouhé, 3 krátká – selhání testu paměti

1 dlouhé, 8 krátkých – selhání testu zobrazování

1 dlouhé – všechny testy v pořádku
Award BIOS

Dříve používaný BIOS, před akvizicí společností Phoenix se dal najít na řadě pc vybavených základní deskou od firem Asustek, Abit, Atrend, ASI, AOpen, Chaintec, Computrend, Dataexpert, Digital Equipment, ECS, FIC, Giga Byte, IWill, J.Bond, NEC, Ocean, Soyo a Vobis.

Podoba pípnutí – význam
1 dlouhé, 2 krátká – chyba video výstupu
nekončící pípání – chyba paměti

1 dlouhé, 3 krátká – chybějící grafická karta

rychlé pípání za provozu – přehřátí počítače

nízké a vysoké tóny – chyba procesoru
Phoenix BIOS

Jeden z nejvíce rozšířených biosů, najdeme ho dnes na řadě pc a základních desek.

Podoba pípnutí – význam

píp, 3 pípnutí, píp, píp - Chyba refresh DRAM.

píp, 2 pípnutí, 2 pípnutí, 3 pípnutí - Chyba kontrolního součtu ROM

píp, 3 pípnutí, píp, 3 pípnutí - Chyba řadiče klávesnice

píp, 3 pípnutí, 4 pípnutí, píp – Chyba paměti RAM

píp, 3 pípnutí, 4 pípnutí, 3 pípnutí - Chyba paměti RAM

píp, 4 pípnutí, píp, píp – Chyba paměti RAM

2 pípnutí, 2 pípnutí, 3 pípnutí, píp – Neočekávané přerušení

20.07.2011 20:23
příspěvků:18

pípá to vždycky, jednou a krátce, ale někdy se stane že to zapípá 2x krátce.... ale v tom to nebude... typuju, že to bude paměť, ale zas kdyby odešla jedna karta ( mam 2x 2GB (4GB paměť) ), tak by to přece šlo, ale trhaně ne?? grafika když mi odešla, tak mi teš PC šel, ale vypadalo to hrozně (ale šel...)

20.07.2011 20:27
příspěvků:1 920

1 pípnutí je u BIOSů většinou že je vše OK.

2 pípnutí chyba RAM.
Zkus to takhle:

vytáhni jednu ram, zapni pc, jestli nepude, zkus to jen s druhou ramkou... je možné že jedna je vadná

21.07.2011 09:56
příspěvků:18

skusil sem to..... vytáhl sem první a dělalo to to samé, ale když sem vytáhl tu druhou a dal zpátky tu první, tak to začalo pípat ( dlouze krátce krátce ).... teď, když je tam dám obě dvě tak to tak pípá a nenačte nic... omg

21.07.2011 09:58
ověřen
příspěvků:2 028

zacvakl jsi tam ty ramky pořádně??

vzdálená plocha Team Viewer (pro pomoc na dálku) http://www.teamviewer.com/cs/index.aspx Připojte se k PCforum.cz na facebooku http://www.facebook.com/pages/PCforumcz/123041544477075 ........
21.07.2011 10:08
příspěvků:1 920

Na ramky musíš zatlačit, zkus to.

21.07.2011 10:23
příspěvků:18

u té první to háže ty symboly a u té druhé to pípá.... nemám skusit to natočit (ty symboly)?

21.07.2011 10:24
příspěvků:1 920

natoč.

21.07.2011 10:36
příspěvků:46

, bude sranda, se těším na videjko

Ale určitě tam nemáš zandaný správně ty paměti. Ještě jeden dotaz, s těma paměťma sis hrál když bylo PC vypnutý, že jo?

21.07.2011 10:48
příspěvků:18

spletl sem se.... byla málo zasrčená a ty symboly hážou obě... <pre>http://www.youtube.com/watch?v=Nzq3haQjaE0</pre>

21.07.2011 11:46
příspěvků:1 920

Trošku hučák.

Pípnutí třeba u mého a u staršího PC co mám doma znamená že je vše OK. Pokud ti to tak pípá od jakživa se speakrem, je to známka že by mělo bejt vše OK což není.

1)Máš tam integrovanou grafiku? Jestli ano, vypoj tu tvou a nech jet integrovanou.

2) Stáhni si linux http://software.opensuse.org/114/cs

- vypal jako boot DVD nebo stačí i jako boot CD, myslím že ten suse nemá víc jak 700Mb

jak se ti při zapnutí PC ukáže logo, stiskni DEL nebo F2 a dostaneš se do BIOSu. Nastav first boot device na CD/DVD ROM, ulož F10, strč CD do bedny a restartuj.

Pokud se ti nabootuje linux, z linuxu si zálohuješ všechny data krom Win7 nebo co tam máš a musíš je reinstalovat.

mě se děje s PC něco takovýho:

- zapnu, roztočí se větráky, a zase se vypne.. napodruhé se už většinou chytne

- zapnu, a obrazovka NO signal... tvrdý restart tlačítkem vzadu, jelikož jsem si při skládání PC nedokázal zapojit tlačítko restart

- zapnu, a při bootování Win7 mi ztuhne obraz, a začnou po něm běhat barvičky, jenom tak lehce...

a nevím, co s tím

|<<13>>|
Diskuze k tomuto tématu pokračuje na další stránce.
Pokud budete vkládat odpověď bez znalosti dalších stránek můžete být mimo :)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace