Úvod > Fórum > Software > Windows všeobecně > Nelze spustit Windows 10

Nelze spustit Windows 10

23.01.2017 16:48
příspěvků:11

Dobrý den,
Mám velký problém s mým stolním PC.

Měl jsem jisté problémy s ovladači grafické karty (nvidia geforce 6100 nforce 405) a tak jsem se včera rozhodl je stáhnout a nainstalovat.

V průběhu instalace se však vyskytl obrovský problém. PC se sám od sebe restartoval a následně naběhlo pouze úvodní modré logo při spouštění Win 10, a poté černá obrazovka na které je vidět pouze kurzor myši a "načítací" kolečko... (viz foto)

Nevíte někdo co s tím?

Případně jestli je nějaká možnost spustit PC v nouzovém režimu...

Předem děkuji za rady/tipy.

23.01.2017 16:51
ověřen
příspěvků:4 972

Kde si stahoval ovladače?

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
23.01.2017 17:26
ověřen
příspěvků:4 972

Jestli chceš poradit, pak musíš spolupracovat. Ne jen napsat dotaz na několik fór a čekat na vyřešení. Tak to nefunguje!

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
23.01.2017 17:54
příspěvků:11
bluespirit | 23.01.2017 16:51

Kde si stahoval ovladače?

Ovladače jsem stahoval ZDE: http://www.geforce.com/drivers/results/44966

23.01.2017 17:57
ověřen
příspěvků:4 972

To jsou ovladače pro W7 a ty na W10 nemusí běžet. Máš integrovanou grafiku. Pokud ano, připoj tam monitor, uvidíme co to udělá.

Krom toho jsou to špatné ovladače.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
23.01.2017 18:05
příspěvků:11

Na fotografii je monitor připojen.
Jo tak to jsem si nevšiml...

23.01.2017 18:08
ověřen
příspěvků:4 972

Psal jsem o integrované grafice!

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
23.01.2017 18:13
příspěvků:11

V PC je pouze integrovaná grafika ... Jinou tam nemám

23.01.2017 18:22
ověřen
příspěvků:4 972

Už jsem to zjistil, co je to za počítač? Možná by ti pomohly ovladače zde: http://www.driverscape.com/download/nvidia-geforce-6100-nforce-405 , pokud tam tedy jsou, ne vždy to je pravda.

Problém je v tom, žes tam natáhl něco co tam nepatří a jsi bez obrazu, takže instalace není možná. Zatím mne u W10 nenapadá řešení.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
23.01.2017 18:24
ověřen
příspěvků:4 972
Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
23.01.2017 18:38
příspěvků:11
bluespirit | 23.01.2017 18:22

Už jsem to zjistil, co je to za počítač? Možná by ti pomohly ovladače zde: http://www.driverscape.com/download/nvidia-geforce-6100-nforce-405 , pokud tam tedy jsou, ne vždy to je pravda.

Problém je v tom, žes tam natáhl něco co tam nepatří a jsi bez obrazu, takže instalace není možná. Zatím mne u W10 nenapadá řešení.

Právě že já se nikterak nedostanu ani k instalaci správných ovladačů...

Jediné, kam se mi podařilo dostat, je odstranění potíží (SHIFT + F8), ale nevím co bych tady mohl dělat...

23.01.2017 18:51
ověřen
příspěvků:4 972

No a co tam vidíš? Vyfoť to.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
23.01.2017 19:11
příspěvků:11

Už se mi to povedlo znovu rozchodit.

Zapnul jsem PC v nouzovém režimu a poté odinstalovat včera instalované ovladače GPU.

Po restartu opět PC běží v normálním rozlišení.

Každopádně děkuji za rady!

23.01.2017 19:16
ověřen
příspěvků:4 972

Aspoň už víš jak se dostat do nouzáku. Při instalaci ovladačů instaluj ty správné!

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace