Úvod > Fórum > Software > Windows všeobecně > Nelze rozšířit svazek C.. Rozdělení 1 HDD na 2 svazky

Nelze rozšířit svazek C.. Rozdělení 1 HDD na 2 svazky

25.12.2015 12:08
příspěvků:23

Jaktože nemůžu zvětšit ten svazek C, když mám volných a nepřiřazených 20GB prosím?

25.12.2015 12:22
ověřen
příspěvků:4 972

Protože tam překáží svazek D. Ten bys musel zálohovat, upravit velikosti a vrátit data.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
25.12.2015 14:03
příspěvků:23

Pomohl by jste mi prosim? Na internetu jsou diskuze a nebo to co nechapu..

25.12.2015 15:40
ověřen
příspěvků:4 972
Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
25.12.2015 23:09
příspěvků:23

pořád nic.. Já ten program nechápu mohl by mě to někdo vysvětlit po lopatě prosím? Jsem laik..

26.12.2015 08:17
ověřen
příspěvků:4 972

V těch návodech to je popsáno dobře, ale ty se nechceš registrovat a čekáš, že ti někdo napíše co už je jinde napsané. Dej to do servisu.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
26.12.2015 08:47
ověřen
příspěvků:2 090

Víc polopaticky než v odkazu od bluespirita to už vysvětlit snad ani nejde. Takže pokud Ti to nepomůže, nezbývá Ti opravdu nic jiného, než servis.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
26.12.2015 09:09
příspěvků:513
rektor | 25.12.2015 12:08

Jaktože nemůžu zvětšit ten svazek C, když mám volných a nepřiřazených 20GB prosím?

Čauko, jedine dobré riešenie je priradiť písmeno a cestu, tým aktivuješ daný zväzok a budeš s ním môcť pracovať v systéme.

i5 6600k, MB: MSI mortar, Msi GTX 1060 Gaming X 6GB, 2x8GB ddr4 2133mhz, SSD Intel 535 120GB, 1TB SSHD + 640GB HDD,na vodnom chladeni cooler master seidon v2 vetrak Noctua 120mm industrial 3000rpm...Zallman 600W vychodena priemyslovka so zameranym na pc systemy, posledne dva roky uzsie zameranie na sietove systemy Cisco
26.12.2015 09:14
ověřen
příspěvků:2 090

Bohužel to není dobré řešení, protože tím nezvětší systémový svazek a to je to co potřebuje. Na současném D: má místa dost!

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
26.12.2015 09:28
příspěvků:23

Mužů do te registrace výplňit nepravdivé město a tak?

26.12.2015 09:36
ověřen
příspěvků:2 090

Blbá otázka.

Ty údaje nemusí být pravdivé, ale musí odpovídat nějaké realitě (např. místo "Praha" napíšeš Brno" atd).

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
26.12.2015 10:27
ověřen
příspěvků:4 972

Spojit lze jenom svazky, které jsou vedle sebe. I když tam přiřadí písmeno, tak to nespojí. Musí nejprve spojit C s D, nebo částí D, ale to musí zálohovat.

On nechce to místo využít, to by bylo jednoduché, ale on chce rozšířit C!

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
26.12.2015 12:26
příspěvků:23

Díky za rady a za čas.

27.12.2015 10:09
příspěvků:23

Pořad nic, nefungujou ani ty návody ani žádné programy.. Jen otázka, když preinstaluju Windows, tak tam pak mužu formatovat disky, mužu je i zvětšit, zmenšit?

27.12.2015 11:20
ověřen
příspěvků:2 090

Když přeinstaluješ Windows, tak už zase můžeš jen to, co doteďka. Ale před přeinstalací by Ti měl instalační program nabídnout formátování, vytvoření a změny oddílů atd.

Ale pomocí Aeseus Partition Manager to jde poměrně snadno udělat i za současného stavu:

Napřed rozšíříš oddíl D: o tu nepřiřazenou část disku. Pak zmenšíš oddíl D: o 20GB s tím, že vytvoříš z D: "Unallocated Space before" - to je důležité! (S nastavením Unallocated Space before" a "Unallocated Space after" si musíš "pohrát, jak je napsáno v odkazu!!). A pak už Ti nic nebrání přidat tu nepřiřazenou část disku k oddílu C:. Co je na tom tak složitého a nepochopitelného???

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
27.12.2015 12:17
příspěvků:23

Ono já to vše dělal podle návodu.. Ale to Céčko nejde rozšířit já to volne místo nemůžu dostat za Céčko.. Vždy jak zmensim D, tak je za D a tedy nemůžu rozšířit C. To by muselo byt za tim C a to se mi nedaří to tam dostat.. Tak to udělám tak ze si rovnou nainstalují Windows 8 a tam pozmenim ty hodnoty. A když jsme u toho, kolik bych mel dat GB na system?

27.12.2015 12:28
ověřen
příspěvků:2 090

Něco děláš špatně. Když stanovíš Unallocated Space before na 20GB a Unallocated Space after necháš na nule, tak by se Ti mělo objevit volné místo mezi C: a D:. To by pak neměl být problém přiřadit k C:.

Ale dost už o tom. V první řadě máš dost malý HDD. 160GB není moc na dělení na oddíly. V každém případě bych nechal min. 60GB na systém, protože na tom oddíle bude systém a dále všechny obslužné programy. Ostatní programy a data budou na D:

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
27.12.2015 12:34
příspěvků:23

Já vim ze ten HDD je hodně malý, ale já se ještě učím na střední a peníze pro me jsou problém.. Stavim si novy počítač a ten HDD je ze starého. Rodiče mi stim nijak napomáhají ani me nedotuji. Tak díky za rady:-)

27.12.2015 14:27
ověřen
příspěvků:4 972

Ale návody máš a nejde ti to, to tam nemáš nějakého znalejšího kamaráda?

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace