Upoutávka
Úvod > Fórum > Hardware > Grafické karty > Nelze nainstalovat grafickou kartu

Nelze nainstalovat grafickou kartu

01.03.2012 07:48
příspěvků:3

Zdravim,

potřeboval bych poradit ohledně ovladače grafické karty. Mám noťase Asus x52jc s grafikou 310M Geforce. Původně sem měl v noťasovi win7 home, který sem přeinstaloval na win7 ultimate. Všechny ovladače šli nainstalovat bez problému, kromě grafiky. Ať už sme ho sosnul odkudkoliv, tak při instalaci naskočí abort se slovy "nenalezen kompatibilní hardver.....". Jedinej ovladač co mi to vzalo je nějakej inteláckej, jenže s nim mi to začíná při vyšších rozlišeních haprovat.

Děkuji za radu.

01.03.2012 08:36
příspěvků:1 920

Ahoj, odkud možně si stahoval drivery, přímo od intelu/asusu (support centrum)? http://support.asus.com.tw/download/download.aspx?SLanguage=cs-cz

BOHUžEL NEJDE POSLAT ODKAZ - zadej notebook, sérii x52 a typ JC a potom WIn7 a pokud máš 64bit tak zvol. Pak kliknmi na VGA a hned první driver, jmenuje se nVidia a má přes 100Mb, mělo by to fungovat

Důležité je zadat na jaký OS to chceš a 32 či 64bit. Jestli jsi to tak dělal, pak je potřeba zjistit, proč si instalátor myslí, že grafiku v notebooku nemáš asi utekla...

Ještě zkontroluj, jestli tvůj notebook je opravdu Asus x52jc (řady x52 je několik notebooků...) - koukám že ještě "podřady JC je jich dalších pár.... maj v tom bordel

01.03.2012 09:53
příspěvků:5 728

hlavni problem bude, ze mas v notasu 2 grafiky, takze doporucuji pouzit drivery primo od vyrobce a nebo v biosu vypnout intelackou grafiku-pravdepodobne budes mit v biosu kolonku nvidia optimus, tak to vypni. Sice pak nebudes pouzivat integrovanou grafiku (vyssi spotreba), ale budes mit stabilnejsi system(nekdy dela aplikacim problem prepinani grafik)

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace