Úvod > Fórum > Software > Windows všeobecně > navrhněte nový počítač

navrhněte nový počítač

07.02.2015 08:23
příspěvků:14

Prosím o návrh počítače:

Po pádu základní desky Intel Smackover DX58SO – soket 1366 + procesor Intel Core i7 950 @ 3.07GHz - kterou už nikde v přijatelné ceně nelze koupit(pouze drahou na servry)a tím pádem procesor nepotřebuji a je k prodeji.Rozhodl jsem se provést radikální změnu-obnovit/postavit nový počítač - chtěl bych zachovat ale raději zvýšit rychlost a svižnost počítače.

Našel jsem rychlé a levněšjší pocesory v řadě AMD – zkusil bych přejít k AMD. Vybral jsem

procesor AMD FX-Series X8 FX-8370-(8 jader,4-4,3 Ghz,soket AM3+)

1)Vhodnou kompatibilní základní desku-deska se sloty na přidání dalších HW(síťovky,grafiky atd) alespoň pro 3HDD a hlavně pro paměťové moduly 4 sloty –chtěl bych použít 4 x 2GB DDR3 1600-které mám.

2)Grafickou kartu nemusí být náročná-protože hry nepoužívám.Občas vytvářím filmy z kamery a jinak internet a práce na počítači.

3)nap.zdroj
4)Bednu/Chasis- lehčí typ

Pokud máte jiný návrh na procesor – uvítám veškeré doporučení

HDD,mechaniku a 4xDDR3(2GB) bych použil stávající co jsem mněl v počítači.

Chtěl bych navhnout díly/(sokety) které už nekončí výrobu.Pokud možno abych se vešel do 15 000Kč.

Díky...................LX

07.02.2015 09:14
příspěvků:868

Já bych navrhl takovouhle sestavu:

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_2N1G012N00011EDH012VA6012ES1012MZO01

Svižnost významně zvýší přidání SSD. Ještě by mě zajímalo, v jakém programu stříháte? Pokud hry nehrajete vůbec, stačila by grafika v procesoru...

Skříň je tak drahá, neb je malá a obsahuje dostatek pozic pro disky, taktéž menší deska, aby se do té skříně vešla. Podporuje i budoucí procesory Broadwell, má 6 SATA portů, dostatek USB, HDMI, síťovku, atd.

07.02.2015 11:33
příspěvků:14

dockalaceku- díky mockrát,za bleskovou reakci na mojí prosbu nyní musím na chvilku nutně od počítače pryč-samozřejmě že budu reagovat takže moc Vás prosím o trpělivost a omlouvám se.....LX

07.02.2015 12:53
příspěvků:14

konečně jsem přijel-a mohu pokračovat. Ještě jednou se omlouvám.

k Vašemu návrhu:

1.o SSD Hard disku na moje Windows 7 64bit-už uvažuji delší dobu-OK

2.úpravu a také střih dělam v Ulad Video Studiu

3. v případě že hry vůbec nepoužívám by mohla být grafika integrovaná na základní desce.(i když u té úpravy videí nevím ) Jaká by to v tomto případě mohla být?

Omlouvám se ale v úvodu jsem zapomněl napsat že z počítače který mi padnul mi zbylo ještě:

Nap.zdroj:
Seasonic SS-500HT Active PFC F3 (500W)

Velký chladič na procesor Intel Core i7 950 @ 3.07GHz :

CNPS 11X

Myslím že zdroj by i s rezervou stačil a co myslíte ten chladič?

A co se týká bedny tak klidně to může být i větší sřiň když bude cena nižší – pokud není tak nic beru tuto.

Co Vy na to?

07.02.2015 16:58
příspěvků:868

Nemám problém, ten pětistovkový Seasonic je ok, klidně ho nechte. Ten chladič, CNPS 11X Extreme (pokud je to on), bude také kompatibilní.

Jen nezapomínejte na to, že na SSD musíte nechat 15% kapacity volných. Integrovaná grafika už není na desce, ale přímo v procesoru. Skříň můžete zkusit tuto:

http://www.czc.cz/silentiumpc-brutus-m25-cerna/155400/produkt

Ohlídejte si, aby měla alespoň tři 3,5" interní pozice, tam se totiž připojují právě ty pevné disky, 2,5" pozice je zase pro SSD. Takže ve finále to může vypadat takhle:

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_2N1G012ES1012MZO012PBW01

07.02.2015 19:55
příspěvků:14

prosím Vás a pokud bych chtěl v budoucnu zlepšit zobrazení a grafickou úpravu komplet tuto integrovanou grafiku která je v procesoru - bude možné dokoupit a vložit do slotu? Doufám že ano.

07.02.2015 20:18
příspěvků:14

V každém případě mnohokrát díky za úplné a přehledné informace i cenové relace. Nyní se můžu vrhnout na nákup doporučených dílů. Až budu definitivně hotov rád bych se Vám ozval a sdělil moje poznatky - prosím Vás kde Vás najdu-budete k mání tady v poradně a nebo na nějakém meilu?

Díky a naschle..................LX

08.02.2015 09:15
příspěvků:868

Ano, v budoucnu budete moci osadit i externi grafiku...

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace