Úvod > Fórum > Internet > Ostatní > Nastavení Wifi sítě Asus RT-N12D1

Nastavení Wifi sítě Asus RT-N12D1

01.04.2017 00:16
příspěvků:2

Ahoj všem. Poradíte mi prosím, doma tomu houby rozumíme. Asi před pul rokem jsme si kupovali nový router (Asus RT-N12D1). a nastavovali jsme si ho nějakým způsobem samy..

ale internet nám dost často vypadává, předposledně nešel den a půl, mysleli jsme že je chyba v internetu pak stačilo přihlásit se na Asus stránky, kde se nastavuje router potvrdit znova jakousi Wan Ip, masku podsítě, dns a podobně odkliknout a net hnedka znova funguje. Pak za dvě hodiny to znova vypadne, stačí znova se přihlásit a funguje to. Takže očividně máme někde něco špatně nastavený a my tomu nerozumíme.

Dokonce na asus stránkách sem tam problikává vykřičník kde píšou:

,,

Adresa IP sítě WAN není externí adresa IP. Služby s externí adresou IP nefungují.

''

ale já tomu nerozumím, nedokáže někdo poradit na dálku prosím?

01.04.2017 06:00
příspěvků:757

Řekl bych, že je třeba pro správnou funkci požádat providera o veřejnou IP adresu

(bývá placená služba).

01.04.2017 15:58
příspěvků:2

Providera o veřejnou IP adresu? Tomu nerozumím, do teď vše fungovalo ok a když zadám na net aby se mi zobrazila naše IP adresa vyjede mi jiná než je zadaná.

01.04.2017 17:39
příspěvků:757

Jaká je adresa na WAN portu routeru?

Jaká IP adresa se zobrazí v prohlížeči např. https://www.mojeip.cz/

Pokud je na WAN portu desítková adresa jedná se o interní adresu.

Pro některé funkce (serveru) je třeba mít na WAN portu veřejnou IP.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace