Úvod > Fórum > Hardware > Síťové prvky > Nastavení routeru (WA 2204A)

Nastavení routeru (WA 2204A)

26.12.2006 21:17

(neregistrovaný)

Protože se už druhý den bezvýsledně morduju s nastavením WiFi routeru WA-2204A pro domácí síť, chtěl bych se zeptat, co dělám tak blbě, že se to se mnou nebaví. Takže

1. Do routeru jsem nastavil WAN tak, jak mě fungovala na WIN98 (IP od providera + Maska) - označení "Statická IP" a dále LAN "dle příručky": IP 192.168.1.254 (=konfig.stránka) + operační mod Gateway + mode AP.

2. Win98 mám připojený ethernetovým kabelem (příslušenství routeru) a nastavený na "Získat adresu IP ze serveru DHCP" s bránou 192.168.1.254 + sdílet soubory a tiskárny.

3. WinXP v jiném pokoji mám nastavené obdobně jako Win98, s tím, že mají kartu WiFi.

Výsledek: Z Win98 najdu v síti WinXP a jeho složku Dokumenty se soubory (lze je kopírovat). Z WinXP vidím POUZE místo v síti "Win98", ale žádné jeho složky nebo soubory. Největší problém - ani z jednoho počítače se nepřipojím na internet.

Poradíte co s tím?

26.12.2006 21:37

(neregistrovaný)

Nespecifikuješ své připojení, takže předpokládám že do WiFi routeru připojuješ kabel, kterej už je nějak připojenej na iNet.Předně ten kabel zapoj do jednoho z konektorů LAN, ne WAN! A co se týče obou PC. Pokud máš XP na NTFS tak to 98 neuvidí, mimo to musíš povolit sdílení souborů. Každopádně pokud nemáš s tímhle dost zkušeností,doporučuju požádat o pomoc někoho z okolí co už o tom něco ví. Možná Ti pomůže i toto: http://www.zive.cz/h/Uzivatel/AR.asp?ARI=130146&CAI=2114

27.12.2006 07:45

(neregistrovaný)

a ještě http://www.pctuning.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=5775&Itemid=76

27.12.2006 08:07

(neregistrovaný)

Dík za odpověď - připojení předpokládáš správné, tip se zapojením do LAN zkusím. Jinak v práci máme malou kabelovou síť a tam problém mezi XP a 98 není, vzájemně si soubory sdílejí. Ale je pravda, že nevím jestli tam je nebo není na XP NTFS. Sdílení souborů mám povoleno ve vlastnostech sítě (u 98 jsem nenašel možnost u jednotlivých složek).

Ty stránky jsem četl ale nenašel sem nic, co by jim v nastavení, které u mě nefunguje, nevyhovovalo :-(.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace