Úvod > Fórum > Hardware > Síťové prvky > nastavení portu rs232 ve win XP

nastavení portu rs232 ve win XP

13.02.2013 11:50
příspěvků:6

Ahoj, používám DOSovský program na nastavení textu reklamní tabule. Po připojení přes serial k pc mi ale tabule nereaguje, můžete mi poradit jak nastavit ve win XP na stejný COM jako mám nastavený v programu pro tabuli? Díky předem

13.02.2013 20:34
příspěvků:5 728

kliknout pravym tlacitekm na "tento pocitac" dat vlastnost, spravce zarizeni, tam si najdi ten seriovy port a tam to prenastav nejspis stylem "pokus omyl" a melo by stacit nastavovat jen bitrate.

Druha vec je ta, zda ten dosovsky program bude komunikovat se serialem ve win XP.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
13.02.2013 21:25
příspěvků:6

zjistil jsem že jse o program v MS-DOS který podporuje pouze win98, ja mam XP a ty to nedaj, nevedel by nekdo jak nejsnadneji emulovat 98ky tak aby ten program pracoval pres serial?

14.02.2013 06:51
příspěvků:5 728

spis napis co mas za tabuli, treba se najde program i pro windows xp

Neni problem emulovani, problem je aby pres to prosel seriovy port a to je problem. Nejjednodussi a v podstate jedine reseni je nainstalovat windows 98.

Teoreticky by to mohlo jit i napr ve virtualboxu (tudiz je potreba nainstalovat windows 98).

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace