|<<2>>|

Nahrada procesoru

18.08.2013 20:11
příspěvků:32

Tak jsem to rozebral, slozil a zapne se to, nevim, jestli je to tim, ze jsem vytahl pametovou baterku na zakladovce, ale diky bohu za to. Potreboval bych poradit, jak na mou zakladni desku zapojit 2,5" hdd sata z notebooku. Kabel napajeni a sata jsem na disk zapojil, na zakladovku jsem to taky zapojil, napajeni pripojene. Je potreba jeste neco?

19.08.2013 22:23
ověřen
příspěvků:67

Dobrý den,

Vyjmutím baterie jste nejspíš resetoval nastavení biosu do základního nastavení. Co se týče sata disků, tam stačí jen zapojit datový a napájecí kabel a zkontrolovat nastavení biosu - pokud používáte win XP (jak uvádíte v diskusi), tak bych doporučil nastavit na SATA řadiči tzv. compatibile mód (IDE moód) - tuto položku může mít každý bios jinde a to i pod jiným názvem - nicméně jako zadaná hodnota se bude zobrazovat jedna z těchto variant: IDE mode, ACHI, Raid.

www.nonstop-pc.cz - nonstop servis PC a notebooků v Praze a jejím okolí
22.08.2013 19:47
příspěvků:32

Dekuji za pomoc, povedlo se mi to nastavit a vsechno funguje jak ma.

Chtel bych jeste aktualizovat Bios na zakladove desce, ale nevim jestli bych to zvladl. Mam tuto zakladni desku: http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Detail.aspx?DetailID=574&MenuID=16&LanID=9

24.08.2013 16:10
ověřen
příspěvků:67

Pokud jste to nikdy nedělal a vše Vám funguje tak jak má, tak bych Vám to nedoporučil.

www.nonstop-pc.cz - nonstop servis PC a notebooků v Praze a jejím okolí
24.08.2013 17:06
příspěvků:5 728

Presne tak, jak pise nonstoppc.
Nonstoppc: vytej zpatky ;)

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
24.08.2013 21:43
ověřen
příspěvků:67

Taky zdravím :-)

www.nonstop-pc.cz - nonstop servis PC a notebooků v Praze a jejím okolí
25.08.2013 14:42
příspěvků:32

No, chtel bych to upgradovat kvuli tomu, ze mi system detekuje 2GB ram jako 992 MB. I kdyz do slotu ddr2 zapojim dva 2GB moduly, stale mi to ukazuje 992 MB. Hledal jsem, a docetl jsem se, ze by mohl pomoct upgrade Biosu. Zakladni deska podporuje moduly 533MHz, pameti co jsem tam dal jsou 800MHz, ale to by nemel byt problem, ne?

25.08.2013 19:54
ověřen
příspěvků:67

Pokud se do toho opravdu chcete pouštět, tak si prostudujte manuál (ten najdete na stránkách výrobce - odkaz jste sem dával sám), jen si stáhněte ten správný dle verze PCB, které má Vaše deska! Upozorňuji, že pokud se Vám flash biosu nepovede, tak si můžete být téměř jistý, že tím desku "zabijete"

www.nonstop-pc.cz - nonstop servis PC a notebooků v Praze a jejím okolí
|<<2>>|
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace