Upoutávka
Úvod > Fórum > Hardware > Ostatní > Náhrada motherboardu

Náhrada motherboardu

12.11.2012 20:03
příspěvků:9

Nemůže někdo poradit za jaký typ desky nahradit Gigabyte GA81945GZME-RX (Intel 945GZ Express Chipset), tak abych nemusel obmněńovat ost. komponenty?

Tato deska zřejmě klekla. Bootování se zastaví při načítání pamětí, tedy doufám (je to pouze má doměnka), je to totiž ihned po načtení procesoru.

Mám na ni:

Procesor: Intel Pentium Dual CPU E2180@2.00GHz

RAM: 2 x 1024MB, DDR2
Grafika: GeForce 8600GT , PCI Express
HDD: SATA 250GB, SATA 1TB

Víc ta deska nedokázala. Pokud by doporučená deska při zanechání stávajících typů slotů dokázala víc, nebude na škodu.

Pokud někdo dokáže poradit, budu velmi vděčný. Přehodit to manuálně zvládnu, ale v deskách se nevyznám.

Dík

12.11.2012 22:01
ověřen
příspěvků:1 280

A když zkusíš nabootovat třeba linux z flashky tak taky nenaběhne ?

CPU: Intel Core i5 3330 RAM: Corsair 2x4GB DDR3 1333MHz CL9 MB: Gigabyte B75M-D3H, s.1155, DDR3, mATX GK: AMD r7 260x 2gb, Zdroj: Fortron FSP500-60GLN Disky: Hitachi 160GB + Seagate 500gb OS: Windows 7 Ultimate 64bit, Windows 10 Pro 64bit
13.11.2012 07:14
příspěvků:5 728

zkus odpojit disky poustpne a na stridacku pameti deskou to na 95% nebude.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
13.11.2012 16:31
příspěvků:9

Zapoměl jsem dodat, že kleknutí PC předcházela modrá smrt při normálním provozu (pročítání pošty, nebo hledání něco na netu). Pak už se to vždy bloklo a nešlo bootovat. Dnes jsem zkusil znovu spustit PC a normálně jede. Nedělám si ovšem iluze, že to bude napořád. Možná po zahřátí, resp. prohřátí opět klekne.

Ramky jsem jednu po druhé vytáhnul už v době projevení závady a zasunul zpět. Myslel jsem, prvně, že tam může být špatný kontakt, ale závada se tím neodstranila.

Jak jsem psal výše, podařilo se to spustit až později, ačkoliv jsem s tím už nic nedělal, tudíž jsem typoval, že na to má vliv teplota.

HDD se mě zdály pohmatem, že se oba točili, proto jsem tuto závadu vyloučil.

S Linuxem nemám zkušenosti, ale myslím si, že to W7, které tam mám nebude. Vůbec totiž nenabutoval BIos, zastavilo se to ihned na úvodní obrazovce, kde se psalo, jaký je tam procesor a dál už to nešlo a nenačetlo to vůbec další komponenty. Nemohl jsem se do nastavení Biosu vůbec dostat, na klávesnici to nereagovalo.

Zkusím kdyžtak časem přehodit ten menší disk s W7 za jiný a uvidím, jestli závada nebude v něm, ačkoli si myslím selským rozumem, že to bude spíš někde v těch pamětech, nebo fakt v desce, protože při bootování k načítání disku vůbec nedošlo...

V každém případě díky za odpovědi a pokud by Vás ještě něco napadlo, budu rád za každý typ.

13.11.2012 16:55
příspěvků:5 728

muzou byt spatne sektory na systemovem disku nebo vadna pamet, kvuli tomu vyndej jednu pamet a pouzivej to bez ni, nebo stahni memtest+ a protestuj pamet.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
15.11.2012 17:08
příspěvků:9

Tak dnes ráno to zase nešlo nabootovat. Zkoušel jsem to snad osmkrát až desetkrát přes hard reset (klávesnice nereagovala).

Zkoušel jsem prostřídat paměti ve slotech na všechny možné způsoby jednu po druhé. Odpojil jsem HDD s operačním syst. a vložil CD s W7, aby se eventuelně naninstalovaly na ten druhý, terabitový disk, ale vždy se to zastavilo na této obrazovce, aniž by se to k načteni z CD Rom vůbec dostalo:

[attachment=1:3l58e4tl] 20121115_060839.jpg [/attachment:3l58e4tl]

Po několika dalších restartech (bez vloženého CD s W7), aniž bych už na cokoliv šahal, to nabootovalo do této fáze a zase se to zastavilo:

[attachment=0:3l58e4tl] 20121115_061150.jpg [/attachment:3l58e4tl]

Co to psalo za upozornění jsem nepochopil, ale po stlačení F1 se to rozběhlo a od té doby to běží a to jsem to zkoušel už 2x restartovat. Zatím žádný problém. Samozřejmě vím, že je to jen do času.

Jsem naprostý laik, ale pořád si myslím, že to nebude v HDD, ani v pamětech. Deska je čistá, není od prachu, tudíž by ani v tomto neměl být problém.

SATA kabely k HDD jsem zkoušel měnit už minulý týden, ale bezvýsledně. Chvíli to bylo jakoby dobré, ale pak to zase začalo zlobit. Opravdu to nebude v desce?

Znovu velký dík za snahu mě poradit.

15.11.2012 18:21
příspěvků:5 728

vypada to na vybitou baterku v desce. zkus koupit novou a vymenit je.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
06.12.2012 18:06
příspěvků:9

Teprve včera jsem se dostal k výměně baterie. Bezprostředně po ní to ještě chvíli nejelo, ale po znovunastavení bootování v Biosu se to rozjelo.

Dnes to sice samovolně restartovalo v mé nepřítomnosti, kdy jsem odběhl od PC, tak ani nevím z jakého důvodu, protože nebyl spuštěn žádný prg., ale snad to bude jiného důvodu, než z výše popsaného.

Diky radeksimo !

07.12.2012 08:06
příspěvků:5 728

no jestli se ti restartoval pc, tak bych se mrknul, jestli jsi neco nechtene nepretaktoval...

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
08.12.2012 15:27
příspěvků:9

Dnes se mě to opět samovolně zrestartovalo a opět se to stalo, když jsem neseděl u PC.

S přetaktováváním nemám zkušenost a v podstatě ani nevím, kde v Biosu bych to hledal.

Pouze jsem nastavil 1.2. a 3. bootování.

08.12.2012 20:02
příspěvků:5 728

no, takt procesoru je ok, takze jedine muze byt pretaktovana ramka.

zkus stahnout http://www.nirsoft.net/utils/bluescreenview.zip jestli to nahodou nekonci modrou smrti a pak se to neresetne...

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
09.12.2012 10:02
příspěvků:9

Tak dnes ráno to zase nešlo spustit. zastavilo se to opět na černé obrazovce

[attachment=1:3mmfvlgj] 20121115_060839.jpg [/attachment:3mmfvlgj]

Několikrát jsem to s většími, či menšími přestávkami hard restartnul a na cca desátý pokus to nabutovalo, aniž bych cokoliv jiného dělal (do Biosu se totiž v této fázi nelze dostat, nereaguje to ještě na klávesnici).

Prg na rychlou smrt jsem zkusil a opravdu samovolný restart vždy začal modrou smrtí.

09.12.2012 10:04
příspěvků:9

Zaráží mě, že to nedělá stabilně, ale třeba týden je klid a pak to zase udělá.

RAMky už jsem měl venku několikrát a různě jsem je ve slotech kombinoval.

09.12.2012 10:17
příspěvků:5 728

posli to na ulozto, tady seten obrzek zmensuje a je to necitelne.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
10.12.2012 18:09
příspěvků:9

http://ulozto.cz/xcX17PJ/bez-nazvu1-jpg

10.12.2012 18:31
příspěvků:5 728

zkus odinstalovat patch 977165 viz http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-windows_update/kb977165-windows-7-now-getting-blue-screen-error/a3ae4dba-faf0-440e-b026-f0c83d4d37b9

odinstalujes jej nasledovne: dej nabidku start a dej vyhledat "Nainstalované aktualizace" bez uvozovek a tam si to najdi a odinstaluj

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
11.12.2012 18:26
příspěvků:9

Diskuzi jsem prostudoval, Nainstalované aktualizace jsem vyhledal,

5x nahoru dolů proběhl,

ale KB977165 jsem tam nenalezl. Už si připadám jak magor.

Zkoušel jsem zadat do vyhledávání číslo patchu a nenašel taky nic.

Příznaky o kterých se píše v diskuzi jsou stejné, ale píšou o antiviru Kaspersky, já používám Avast.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace