Úvod > Fórum > Hardware > Ostatní > Monitor bez signálu z PC

Monitor bez signálu z PC

05.10.2016 06:09
příspěvků:10

Zdravím,

vzal jsem si od bratra PC s tím že nejede monitor (že během hraní probliknul, a dal no-signal, po několika vypnutí zapnutí už nenajel vůbec). Donesl jsem k sobě, vyčistil, přepastoval, zkontroloval zapojení konektorů.

PC se zapne, dioda na MB se rozsvítí, všechny ventilátory jedou, disky předou. Ale je to bez obrazu. Zkoušel jsem následující:

1) Grafiku do mojeho PC, tam najela a funguje.

2) Moji grafiku do nefunkčního PC, ani tam nejede obraz (větráky se na nich ale točí, takže napájení by mělo být ok)

3) Grafika do druhého slotu, beze změny

4) vytažení jedné i obou RAM, bez pípnutí, stále vše běží jen obraz nic.

Bližší specifikaci můžu dodat, momentálně z hlavy nevím. Je to bez integrované grafiky – phenom 965.

A ještě jedna věc, všiml jsem si že se barevná dioda na předním panelu rozsvítí jen při zapnutí na zhruba 2 sekundy, ale pak zhasne a už se nerozsvítí.

Až přijdu domů tak chci zkusit vypojit kabel ze zdroje a podržet zapnutí po dobu minuty (jak jsem to našel na zahraničním fóru).

Kdyby měl někdo zkušenost s podobným problémem tak budu vděčný za jakoukoli radu.

05.10.2016 14:30
ověřen
příspěvků:4 972

Zdroj má několik větví a to že se točí vštráky je známkou jenom toho, že jedna z 12V větví funguje. Zkusil bych jiný funkční zdroj.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
06.10.2016 11:45
příspěvků:10

Děkuju za odpověď, mám doma svůj počítač tak si přepojím kabely ze zdroje a dám vědět jak to dopadlo.

10.10.2016 11:11
příspěvků:10

Tak přidávám nové info.

Měl jsem půjčený zdroj 500w ale myslím že na to nestačil (osazen phenom 965 a Ati 6850). Deska pro info Asus M4A87TD EVO.

Pak jsem zkusil zdrojem z "nefuknčního" pc napojit svůj funkční.

Počítač se v pohodě rozjel, grafika jela, monitor taky. Takže podle všeho je zdroj v pořádku.

Takže se výběr zužuje na desku popřípadě procesor?

10.10.2016 12:24
ověřen
příspěvků:4 972

Nejsou na desce nafouklé kondenzátory?

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
10.10.2016 13:38
příspěvků:10

Prošel jsem všechny a jsou v dobrém stavu - co do nafouknutí

10.10.2016 13:41
ověřen
příspěvků:4 972

Vzhledem k tomu že nemáš integrovanou grafiku, paK se závada těžko hledá. Múže to být jak základní deska, tak CPU, ale já bych se stejně přiklonil ke zdroji. Zkusil bych funkční zdroj, který to utáhne.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
10.10.2016 13:46
příspěvků:10

Je ale divné že by mi původní zdroj můj PC rozjelo a vyřešilo problém který mám - žádný signál z grafiky - v původním PC by dělal neplechu.

10.10.2016 13:52
ověřen
příspěvků:4 972

To je právě to, co se těžko hledá. Mohou být dva podobné, nebo i stejná PC a zdroj na jednom nejde a na druhém ano.

Dle mého názoru by tvou závadu mohl způsobovat zdroj, ale jistě to nevím.

Tady je třeba nějaká jistota, aby se dalo od něčeho odrazit.

Začíná se zdrojem, nejlacinější a nejrychlejší výměna. Závady na desce se moc blbě hledají a zpravidla se poznají až po výměně desky.

Jasně že to může být grafika v CPU, ale to zase bez výměny nezjistíš.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
11.10.2016 06:16
příspěvků:10

Tak jsem včera zkusil napojit zaručeně dobrý zdroj (na kterém jedu) a ten PC rozjel ale s tím stejným problémem obrazu. Takže už jde z kola ven i zdroj.

11.10.2016 07:01
příspěvků:10

Vidím to asi na koupení nové/starší základovky která bude mít AM3/AM3+ kde pak osadím cpu, a když bude vadný i procesor, tak pořídím ten.

11.10.2016 07:35
ověřen
příspěvků:2 090

Řekneš nám výrobce a parametry toho "zaručeně dobrého zdroje"?

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
12.10.2016 05:12
příspěvků:10

Nechápej jako reklamu na zdroj. Prostě je to zdroj který běží v mojem PC takže je odůvodněný předpoklad že je v pohodě :-)

V opravovaném PC je corsair 650 CX/S/? (nevzpomenu si teď) gold, a v mojem je corsair 650 RM gold.

12.10.2016 07:48
ověřen
příspěvků:2 090

Tak jsem znovu projel celé vlákno a nenašel jsem ani zmínku o tom, že bys zkoušel jiný monitor. Takže zatím není vyloučena závada monitoru!

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
12.10.2016 08:42
příspěvků:10

Monitorem to žel taky není, problém který se stal na původním monitoru tak se opakuje na mojem který zase normálně používám.

Když zapnu pc se zapojeným kabelem tak je bez reakce, stále svítí kontrolka zapnutí monitoru oranžově. Když DVI kabel odpojím a znovu zapojím do grafiky, tak se monitor oživí, ale stále s černou obrazovkou oznámí no signal a zase přejde do stand-by.

12.10.2016 11:16
ověřen
příspěvků:4 972

Zdroje jsou kvalitní, takže už asi jen ten CPU, nebo deska. :-(

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
12.10.2016 15:35
ověřen
příspěvků:4 972

Tak jsem to znova pročetl a tomuto nerozumím:

1) Grafiku do mojeho PC, tam najela a funguje.

2) Moji grafiku do nefunkčního PC, ani tam nejede obraz (větráky se na nich ale točí, takže napájení by mělo být ok)

3) Grafika do druhého slotu, beze změny
Jakou máš tedy grafiku?

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace