Modrá obrazovka

20.03.2011 19:42
příspěvků:36

Zdravím,

Mám problém s PC, při startu windows xp naskočí modrá tabulka s chybovým hlášením:

Píše se tam že windows byl ukoncen aby nedošlo k poškození PC.

Dále že mám odebrat všechen nově instalovaný hardware a jednotky...Případně zkontrolovat PC od Malware.

_________________________________________________________

Disk jsem naformátoval při instalaci windows...neřekl bych teda že za to muže Malware. tak prosím poraďte co s tím?

Díky

20.03.2011 19:43
příspěvků:1 920

Ahoj, je to tzv Blue Screen (modrá smrt). potřeboval bych vědět co je to za chybu.

21.03.2011 14:41
příspěvků:36

Tak hlášení je doslovně takové:

Byly zjištěny potíže a systém windows byl ukončen aby nedošlo k poškození PC.

Pokud je to poprvé co tuto obrazovku vidíte tak restartujte PC.Pokud se objeví znovu tak postupujte těmito kroky:

Zkontrolujte zda v počítači nejsou viry a odeberte všechny nové jednotky a řadiče.Zkontrolujte zda je pevný disk správně konfigurován a zakončen.Pomoci programu Chkdsk zkontrolujte pevný disk a restartujte počítač.

Technické info:

  • **STOP : 0x0000007B (0xF7C46524, 0xC0000034, 0x00000000, 0x00000000)
21.03.2011 15:20
příspěvků:1 920

Našel jsem, že tato chyba je při bootování XPček z externího zdroje (flashka, ext. hdd). Máš to doufám na normálním disku?

21.03.2011 17:32
příspěvků:36

bootoju to z hdd v pc...možná by mohl bejt špatnej řadič, protože sem ho musel instalovat přes disketu ( těžko se dneska shání:-DDD) ale disk to při instalaci windows načetlo, mohl jsem ho i naformátovat...tak si myslím že je správnej...disketu jsem si vytvořil přes cd které je k desce, tak v tom by neměl být problém...?

23.03.2011 06:03
příspěvků:36

Tak jsem tam nainstalova win 7 a všechno v pořádku.

23.03.2011 07:00
příspěvků:208

<fieldset><legend>JenynIT</legend>Tak hlášení je doslovně takové:

Byly zjištěny potíže a systém windows byl ukončen aby nedošlo k poškození PC.

Pokud je to poprvé co tuto obrazovku vidíte tak restartujte PC.Pokud se objeví znovu tak postupujte těmito kroky:

Zkontrolujte zda v počítači nejsou viry a odeberte všechny nové jednotky a řadiče.Zkontrolujte zda je pevný disk správně konfigurován a zakončen.Pomoci programu Chkdsk zkontrolujte pevný disk a restartujte počítač.

Technické info:

  • **STOP : 0x0000007B (0xF7C46524, 0xC0000034, 0x00000000, 0x00000000)

Tato chyba len to znamena že v pc máš SATA disk a nemaš ovladače na SATA disk, na to aby si to nainštaloval potrebuješ integrovat SATA ovladače do novej inštalačky XP alebo ich hodit na disketovku a popripade flešku, vyvolat natiahnutie driverou pri spustení inštalacie klavesou, dalšia možnost je prepat na IDE mod, IDE mod ide z Bios dosky v ktorom sú zadefinovane SATA ovladače, na integrovanie ovladačou SATA je program ktorí je zdarma a to NLITE, XPčko nema SATA ovladače ale kdešto Vista a W7 ich ma, preto nieje problem z inštalaciou, inak 10 ročny system XP je už len totalny prepad inštalovat lebo už je miziva podpora a ani už nebude, je to menej stabilný system čo sa už z novším systemom ako vista a W7 neda porovnat, XP je len v tom pripade dobre ked maš na to len hry kde v inom systeme nejdu a starí zastaralí HW ako su tlačiarne a pod., ešte je dobre XP na hack. sieti a inak nič inšie, treba sa uberat vyvojom dopredu a nie jak protinožes smerom dozadu

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace