Úvod > Fórum > Software > Ostatní > Miniaplikace na plochu

[VYŘEŠENO] Miniaplikace na plochu

Dotaz vyřešen reakcí: 19.05.2015 19:05

02.02.2013 16:17
příspěvků:25

Zdravím,

mám problém se zobrazením miniaplikací na plochu. Po nastavení miniaplikace na plochu (např. "Hodiny") se zobrazí pouze černý čtvereček s červenou ručičkou, která se ale nepohybuje. Problém je u všech miniaplikací, které mám ve Windows přednastavené.

Mám Windows 7 Professional a nainstalovala jsem si antivirus Avast. Právě Avast podezřívám z tohoto problému. Pravděpodobně nějakým způsobem brání miniaplikaci zobrazit se normálně. Nemáte někdo nějaký tip, jakým bych mohla Avastu zabránit v této blokaci miniaplikací? Nebo se snad jedná o jiný problém?

Díky.

06.02.2013 18:28
příspěvků:25

Tak tady mi nikdo neodpověděl, ale dívala jsem se i na jiná fóra a tento problém má spoustu lidí, takže to řeším přes Microsoft zde:

http://answers.microsoft.com/cs-cz/windows/forum/windows_7-winapps/miniaplikace-probl%C3%A9m-s-funkc%C3%AD/c5699416-3c15-43b0-84b1-5e000f86fa99

... kdyby měl náhodou někdo stejný problém.

19.05.2015 19:05
příspěvků:25

Zdravím,

snad to někomu pomůže. Měla jsem problém s instalací jednoho programu a hlásila se mi chyba Error 2738. Na jednom PC fóru jsem našla skvělý návod, jak se chyby zbavit a program nainstalovat. Zároveň se mi odstranila po dvou letech i chyba s miniaplikacemi, se kterou jsem se již smířila jako s neodstranitelnou.

Odkaz na fórum zde:

http://www.jakeludington.com/windows_7/20091115_error_2738_could_not_access_vbscript_run_time_for_custom_action.html

Postup je následující:
Jako administrátor jsem udělala toto:

1) Vygooglit "MCPR.exe" a stáhnout.

2) Spustit "MCPR.exe".

3) Vygooglit "MicrosoftFixit50842.msi" a stáhnout.

4) Spustit "MicrosoftFixit50842.msi".

5) Restartovat počítač.

Problém byl v McAfee. Myslela jsem, že ho v PC vůbec nemám, ale byl tam. Zjistila jsem to, když jsem se dívala na to samé fórum a zkoušela jsem změnit Výchozí adresu (viz. příspěvek od "Dinesh Bagaria". Místo defaultního "C:WindowsSysWOW64vbscript.dll", jsem tam měla v adrese něco s McAfee.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace