Úvod > Fórum > Hardware > PC - desktopové počítače > Mechanika , Instalce windowsu

Mechanika , Instalce windowsu

18.03.2010 15:07
příspěvků:4

Při instalaci Windows 7 mě vyhodí okno že není ovladač k DVD mechanice tak ať ho vložim , boužel cd s driverema nemam a když sem stáhl ovladače pro ní a vložil tak je nenačetlo. Stahl jsem je a rozkopirovar na flasku zadal cil. adresu a nic . Prosím o radu Mechanika : Pioneer DVR - 111D

18.03.2010 16:33
příspěvků:4

Este me je divny proc chce po me drivery na dvd mechaniku kdyz vlastne win 7 bootuje z dvd mechaniky a nacte se vpoho ...

18.03.2010 18:39
příspěvků:208

W7 nema všetky ovladače na mechaniky a to je jeho problem a preto ti doporučujem nabotovat z USB kluča, inak darmo je tam napisané pioneer ked si dala firma pioneer niekde robyt mechaniky a zrejme by sa jéj zišiel noví fW, dalo by sa to aj nabotovat z HDD a sustit to z toho DVD W7 po nabotovani cez prikazoví riadok, inak kdovie či je tá mechanika kompaktybilna z W7 drivermi, po nainštalovaní W7+ovladače sa pripoj na net a daj vyhladat ovladače alebo cez Driver Checker ich vyhladat

18.03.2010 19:29
příspěvků:4

No mě spíš vrtá hlavou JAK to nainstalovat

V Biosu nemám v prioritách USB abych to nabootoval přes ext HDD , ale USB bootvani je zapli ale W7 nenačte

mam naformátovanej HDD takže žádnej jinej operáční systém v PC nemam

Prosím když tak o presný postup. Ponižene děkuji

18.03.2010 21:15
příspěvků:208

do mechaniky vlož DVD W7 a nabotuj z neho, dojdeš k nastrojom kde si v prikazovom riadku napišeš diskpart a potvrdíš enter

list disk enter

tvo disk ma označenie O ked je jedn do ktoreho ideš si pripravovat inštalaciu a pokial tam maš dake dokumentí a podobne tak si to zazalohuj do druheho deskopu lebo pri diskparte prideš o všetko

select disk 0
clean
create partition primary
select partiton 0
active
quick format fs=NtFS
assign
exit
ukončíš príkazoví riadok

a teraz ideme delit disk čo znova spustime v prikazovom riadku diskpart

diskpart
sel disk 0
clean
create part primary size=3500
active
format quick label INSTALSEVEN fs=FAT32
assign letter=M

create part primary size=90000 určíš si velkost lebo nemusi taka byt čo som napisal

format quick label SEVEN fs=NTFS
assign letter=C
create part primary
format quick label=DATA
assign letter=D
exit
a maš vytvorene particie

disk vyberieš a dáš na deskop kde do particie M- FAT32 nakopiruješ celú inštalačku W7, po tomto ukone daj disk naspet do počitača a daj boot z HDD a reštartuj, mala by ti naskočit inštalacia, no keby nenaskočila tak daj boot z mechaniky do ktorej vložíš W7 a reštart, po nabotovaní dojdeš na prikazoví riadok kde napišeš tak jak sa inštaluje z podporou CD ROM mechaniky: c>M

M>setup.exe M je tvoj oddiel kde je inštalačka W7, inak ja používam na nakopirovanie DVD či vista alebo W7 Norton Ghost z ktorím som si pred tím vytvoril backups DVD, ak sa ti to zdá moc zložité tak si pozri aj navodí po nete, da sa to aj cez sietovu kartu nainštalovat cez druhy počitač ale som to nerobyl takže o tom ti nemožem napisat, ponižene mi nemusíš dakovat ja si na to nepotrpím, takimto sposobom si deliš čiže pripravuješ disk ked ideš vytvorit na notbuku acer skrity oddiel PQSERVICE lubovolneho operačného systemu ako WinXP,Win2000,Vista,Windows 7,Linux a trebarz Mac Leopard Snov10 a aby ti to fungovalo na klavesi

18.03.2010 21:36
příspěvků:208

Príprava USB klúča na boot :

KLúš si pripravíme v bud deskope alebo notbuku kde je USB 2

Ako prvé, pripojíme USB disk do niektorého USB 2.0 portu

Spustíme príkazový riadok Windows, tzv. “command prompt”: v ponuke štart - spusti … a do okienka ktoré nám vyskočí napíšeme - cmd, čím sa nám otvorí čierne okienko s príkazovým riadkom

diskpart - týmto príkazom spustíme textový interpreter na úpravu diskov, odielov atď

list disk - dáme si zobraziť prípojené disky a zapamätáme si, ktorý je náš usb kľúč

select disk 1 - za predpokladu, že nám predchádzajúci príkaz označil náš USB disk ako disk 1. V opačnom prípade doplníme čislo podľa výsledku predchádzajúceho kroku

clean - zruší všetko na disku, vrátané partícií (asi je jasné ako dôležitý je správny výber disku pri posledom kroku)

create partition primary - vytváranie partície disku

select partition 1
active

format fs=fat32 - použijeme súborový system FAT32

assign - pridelí disku písmeno prípadne bod pripojenia

exit - opustíme interpreter diskpart

takíto kluč je aktivny na boot z USB portu, teraz z mechaniky kde je založene DVD operačneho systemu cez komander ako trebarz Windows Norton Comander nakopírujeme inštalačku DVD W7 do klúča, po nakopírovaní je schopní takyto klúč nainštalovat system

28.04.2010 20:41
příspěvků:12

zdravím. koupil jsem notebook ze kterého jsem vykopal win 7 starter edition a nahradil ji win 7 ultimate... šlo to krásně, bez problému. jenže v momentě kdy chci sedmičky přeinstalovat xpčkama tak mi hodí hlášku ....blablabla problém s kompatibilitou... proč?? na stolním pc přesně ty samý sedmičky xp-čkama přeinstaluju kdy chci a kolikrát chci tak proč mi to v notebooku nejde?? poradí mi někdo??

29.04.2010 04:33
příspěvků:208

Odpoved je jednoduchá:

W7 A vista majú ovládače sata disku a WinXP ich nemá, ak chceš nainštalovať XPčko na sata disk tak spusti bios a tam si prepni SATA AHCI Mode na IDE mod alebo Native no ak to v biose není tak si pohladaj sata ovladače k tvojmu modelu notbuku ktore bud hodíš na flešku alebo ex. disketovku a ked spustíš boot XP a zbadáš na vrchu pri inštalacii F6 tak to F6 stlač a načíta si tie ovladače, dalšia možnost je že si tie ovladače integruješ do novej inštalačky XP cez program NLITE ktorí si stiahneš z netu ked na vyhladanie použiješ google, dalej ti doporučujem nainštalovat SP3 ked ho nemáš, NET Framevork 1-2-3,5-4, ked sa puštaš do novej inštalacie XP do notbuku tak si postahuj všetky ovladače k tvojmu modelu a ked su není tak na to oužiješ driver checker a po pripojení na net si ten program vyhlada ovladače a nainštaluje kedže po nainštalovaní ti skoro nič nefunguje ale na 100% ti funguje USB porti a tak ti doporučujem napojit mobil najlepšie nokia a cez pc suite si spusíš net, dalšia možnost je po vypise z Everest, SIW alebo driver checker tie ovladače si manualne najst na strankach vyrobcu HW, ak to maš acer tak pre zaujimavost len tolko že to eRecovery bez znalosti o tom nikdy nenainštaluješ, ked to budeš mat komplet hotove bez chyb a všetko bude fakčit tak si sprav obraz windowsu cez norton ghost 15 pre pripad pohukania systenu alebo sata disku, acronis ti nedoporučujem lebo su problemi ked maš sata disk a na nom je XPčko čo pri obnove ti nenabehne system, do notbuku pokial maš na to ovladače tak tam hodíš každy operační system a never na reči že je notbuk stavaní len na to čo je v nom nainštalovae orginal, kebys ešte chcel niečo vediet tak sa ti ozvem až večer

29.04.2010 18:01
příspěvků:12

právě že bios neni moc podrobnej, je tam jen bootovaní a memory testy... mam v tom WDCWD2500BEVT-60CT1 ATA DEVICE... mno fakt si s tim lámu hlavu a nevim kudy z toho ven

29.04.2010 18:05
příspěvků:12

ještě jen doám že se to pokouším instalovat z paměťové karty, protože mini nemá cd-romku... ale to by nemělo mít vliv, ty sedmičky jsem takle naistaloval taky.... ale vlastně když nastavím v biosu first boot device na tu pamětovku tak se to prostě nespustí...a když se pokusím spustit instalaci z windowsů tak mi to právě vyhodí tu chybu s kompatibilitou shit

29.04.2010 19:01
příspěvků:208

Ked ti vyhadzuje problem z kompaktibilitou disku tak ti chyba ovladač radiča predsa a preto to XP tam nenahodíš, maš to modrí disk skorpio WD a preto si mal ist na stranku vyrobcu HW, tu je link na ovladač http://www.driverskit.com/freedownload/Storage/Western_Digital/Serial_ATA_RAID_Controller/17298.html , XP sa inštaluje z USB kluča lebo na to je iny postup než vista a W7, pozrí si na nete navody a k tomu prislušny soft, inak je najlepšie nahadzat ovladače cez nlite program do novej inštalačky XP

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace