Úvod > Fórum > Hardware > Pevné disky > Mám problém s externím diskem

Mám problém s externím diskem

28.05.2011 14:14
příspěvků:5

Pokaždé když si externí disk připojím k počítači, tak mi to hlásí, že to musím formatovat, ale jestli to formátuju tak se mi vymažou data. Jak bych je mohl obnovit?

29.05.2011 11:07
ověřen
příspěvků:430

<fieldset><legend>khamidullinr</legend>Pokaždé když si externí disk připojím k počítači, tak mi to hlásí, že to musím formatovat, ale jestli to formátuju tak se mi vymažou data. Jak bych je mohl obnovit?

koukam že taky patříš do skupiny uživatelé-začátečníci Jakmile zformátuješ HDD tak ty data z něj už nedostaneš (a nebo bys musel dělat kroky o kterejch ani nevíš že jsou možný). Ale jestli ti to hlásí pokaždý když ten HDD připojíš, zkusil bych nainstalovat ovladače Co máš za disk?

little_wolf
29.05.2011 12:06
příspěvků:5 728

jindrai: naopak on vi co je format a zadny zacatecnik to neni... a taky zalezi jaky format udelas.

khamil: zkusil bych pouzit aplikaci na obnovu dat, z hlavy tedka nevim a hledat semi to nechce, ale na stahuj.cz nebo na google dej vyhledat obnova dat a urcite ti to nqjde hodne progrqmu a hlavne navodu. i kdyz bys hdd zformatoval tqk vse ztraceno neni. hlavne na disk nic nezapisovat po formatu(u pomalyho nic neobnovis)

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
29.05.2011 13:25
ověřen
příspěvků:430

<fieldset><legend>radeksima</legend>jindrai: naopak on vi co je format a zadny zacatecnik to neni... a taky zalezi jaky format udelas.

khamil: zkusil bych pouzit aplikaci na obnovu dat, z hlavy tedka nevim a hledat semi to nechce, ale na stahuj.cz nebo na google dej vyhledat obnova dat a urcite ti to nqjde hodne progrqmu a hlavne navodu. i kdyz bys hdd zformatoval tqk vse ztraceno neni. hlavne na disk nic nezapisovat po formatu(u pomalyho nic neobnovis)

tak přišlo mi to že je začátečník, jestli ne, tak se ti khamidullinr omlouvam Jinak nástroj na obnovení smazaných dat je třeba Recuva - http://www.piriform.com/recuva

little_wolf
29.05.2011 17:31
příspěvků:5

ok, díky moc, ale teď mám s tím další problém. Nic jsem s tím nedělal, pokaždé když ten disk připojím k počítači tak se nic nestane, není to v ovládacích panelech a ani ve složce počítač

29.05.2011 17:38
ověřen
příspěvků:430

<fieldset><legend>khamidullinr</legend>ok, díky moc, ale teď mám s tím další problém. Nic jsem s tím nedělal, pokaždé když ten disk připojím k počítači tak se nic nestane, není to v ovládacích panelech a ani ve složce počítač

co máš za ten disk?

little_wolf
29.05.2011 17:49
příspěvků:5

WD 1TB 1211N... myslím že to je NTSF

29.05.2011 18:10
ověřen
příspěvků:430

<fieldset><legend>khamidullinr</legend>WD 1TB 1211N... myslím že to je NTSF

Myslím že máš Windows XP. Jestli jo, tak si na něj musíš nainstalovat ovladače, protože XPčkam dělaj TB disky problémy

little_wolf
29.05.2011 18:25
příspěvků:5

nn mám 7, mám ovládače a nic s nima jsem nedělal... včera to fungovalo dobře

29.05.2011 19:00
ověřen
příspěvků:2 028

jestli se nepletu tak win 7 si stahuje ovladače sám...

zkoušel si ten disk na jiném pc??

vzdálená plocha Team Viewer (pro pomoc na dálku) http://www.teamviewer.com/cs/index.aspx Připojte se k PCforum.cz na facebooku http://www.facebook.com/pages/PCforumcz/123041544477075 ........
29.05.2011 20:27
příspěvků:5

jj, zkoušel jsem to na dalších dvou pc a je to uplně stejný

29.05.2011 20:31
příspěvků:5 728

1)zkus pouzit jiny usb kabel

2)jestli je to 3,5 disk tak zkus ho zapojit bez usb ramecku primo do pc

ale jak to tak sleduju tak vypada ze odesla elektronika z usb ramecku (nevypada to na to ze by odesel hdd )

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace