Úvod > Fórum > Software > Málo FPS?

Málo FPS?

27.06.2017 17:07
příspěvků:5

Zdravím, chci se zeptat zda-li není na PC: i5 6500, rx480 8gb VRAM, 16GB ram např na csgo 150-200 fps málo a při MC podobně. V obou případech na YT najdu videa, které natáčí přes AMD relive (sebere asi 3%) a v případě mc, když má vše na ultra low, tak má 3000 fps zatímco já 300 :-D. Nevíte co s tím dělat? Nejlépe nic složitého, doufám že to patří do HW a pochybuji že mi aktualizace ovladačů grafiky 10x zvýší výkon, ale za pár dnu ji aktualizuji. Nejlépe něco bez stahování, nebo v malé velikosti, mám totiž FUP data i na PC. Děkuji a přeji hezký zbytek dne.

27.06.2017 17:11
ověřen
příspěvků:4 972

3000fps mají tak možná teleskopy NASA! Tak si nedělej blázny!

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
27.06.2017 17:22
příspěvků:5

Dobře, bylo to 3250 :-D.. lidi reagovali že mají o něco málo méně, ale určitě nad 1000. https://www.youtube.com/watch?v=ZG1TlbbM-rc

27.06.2017 17:29
ověřen
příspěvků:4 972

Nesmíš věřit tomu, co kdo napíše, nastuduj si, co je to snímkový kmitočet!

3250 snímku za vteřinu opravdu nikdo nemá. :-D

Tenhle problém s fps mají většinou školáci, co z fyziky propadají a nevědí o co se vlastně jedná.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
27.06.2017 17:36
příspěvků:5

No děkuji, ale furt např. u CSGO je už 350-400fps realné také i s mými specifikacemi. Takže už jste se rozhodl že místo utahování si ze mě mi pomůžete? Jestli jste admin tak to o tomhle forum také vypovídá.

27.06.2017 17:43
ověřen
příspěvků:4 972

https://cs.wikipedia.org/wiki/Sn%C3%ADmkov%C3%A1_frekvence

Počítačová grafika[editovat

Hodnotou snímkové frekvence se např. hodnotí obrazová odezva a plynulost grafiky u počítačových her na konkrétním počítači. Jako minimální hodnota pro plynulou grafiku (při které lidské oko nerozezná jednotlivé obrazy) se bere 24 fps, zhruba 60 fps se bere jako naprosto dostatečné pro bezproblémový chod hry.

Avšak u náročnějších her je možno vidět rozdíl mezi 60 a 120 fps, a to zpravidla poznáte zpomaleným pohybem myši na obrazovce, v případě zvýšení fps, tedy zhoršení detailů apod, se snímky za sekundu zvýší a obraz bude pevnější a plynulejší.

Snímková frekvence se dá také definovat kolikrát se změní obraz za 1 sekundu. Probíhá aktualizace obrazu na monitoru x krát za sekundu, kde x je Právě daný počet snímků za sekundu.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
28.06.2017 05:53
příspěvků:5

Ano, zhorsenim detailu. Pokud mi vubec nechcete pomoct tak nereagujte na muj prispevek. Jak jsem jiz psal, fps mam malo oproti lidem se stejnou vybavou. I muj kamos ktery ma i5 6500 a rx470 ma vic fps.

28.06.2017 05:56
příspěvků:5
bluespirit | 27.06.2017 17:43

https://cs.wikipedia.org/wiki/Sn%C3%ADmkov%C3%A1_frekvence

Počítačová grafika[editovat

Hodnotou snímkové frekvence se např. hodnotí obrazová odezva a plynulost grafiky u počítačových her na konkrétním počítači. Jako minimální hodnota pro plynulou grafiku (při které lidské oko nerozezná jednotlivé obrazy) se bere 24 fps, zhruba 60 fps se bere jako naprosto dostatečné pro bezproblémový chod hry.

Avšak u náročnějších her je možno vidět rozdíl mezi 60 a 120 fps, a to zpravidla poznáte zpomaleným pohybem myši na obrazovce, v případě zvýšení fps, tedy zhoršení detailů apod, se snímky za sekundu zvýší a obraz bude pevnější a plynulejší.

Snímková frekvence se dá také definovat kolikrát se změní obraz za 1 sekundu. Probíhá aktualizace obrazu na monitoru x krát za sekundu, kde x je Právě daný počet snímků za sekundu.

Dale vim co to fps jsou, (to s tim 24 fps jsem teda urcite nevedel, kdyz poznam rozdil mezi 120 a 200 (ale jen u nekterych her, pr. csgo), nevim proc to zde furt omilate dokola kdyz se ptam na jinou vec.

29.06.2017 07:11
ověřen
příspěvků:4 972

Ale ty máš dost FPS a ptáš se na nereálnou možnost.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace