Úvod > Fórum > Hardware > Notebooky > Lenovo IdeaPad Z500 neaktivní oddíl více jak 70% kapacity

Lenovo IdeaPad Z500 neaktivní oddíl více jak 70% kapacity

18.06.2013 15:16
příspěvků:13

Ahoj,

Jak jsem psal už v jiném vlákně koupil jsem si notebook

Lenovo IdeaPad Z500 core i7

tentoNotebook by měl mít disk 1Tb HDD + 8Gb SSHD. pro urychlení OS.

Stím, že bude HDD rozkouskován jsem počítal.. ale že bude více jak 70% kapacity napoužitelná to mě děsí.

rozdělení je následovné.
1. 86 GB pro OS.

2. 30 GB pro recovery data ovšem bez písmene disku tedy bez změny písma nedostupné.. nevadí mi to

3. 30 GB DATA
4. 1.86 GB Nepoužitelné.

5. 786 GB vyhrazeno výrobcem nejde naformátovat přidělit tomu písmo čí převést. na Logickou jednotku prostě nic.

Moje otázka je následující jak těchto 786 GB proměním na použitelné místo ? a následovné přidělení k Oddílu DATA už nebude problém snad.

Děkuji.

ještě zmíním Notebook byl bez OS. nyní na něm běží na zkoušku WIN 8.

18.06.2013 15:23
příspěvků:5 728

Jestli je notebook bez OS, tak smaz vsechny oddily a rozdel si to podle sebe to recovery data bude patrne ten linux co tam je.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
18.06.2013 16:30
příspěvků:13

To právě nešlo..
Ale...

Nainstaloval jsem znova okna a před instlací jsem si disk rozdělil dle sebe a už to vše funguje..

18.06.2013 18:07
příspěvků:13

Děkuji tak tento problém se mi podařilo vyřešit asi jsem udělal někde chybu při instalaci při opětovném přeinstalováni OS jsem před instalací odstranil všechny oddíly opětovně je vytvořil a rozdělil dle potřeby a vše funguje.

Ale.. teď řeším jiný problém.

Mám externí 3,5" Sata Western digital 1TB disk který k starému pc připojuji pomoci esata a usb a vše funguje OS win 7 a le když chci tento disk propojit s notebookem přes USB a externím sítovyým zdrojem tak se nedaří.. když se podívám na disk přes diskmgmt.msc tak disk vidím pouze jako primární oddíl s kterým ale nejde nic dělt přiřadit písmeno či jiná správa.. jde pouze odstranit oddíl a to opravdu nepotřebuji..

Nevíte co by stím mohlo být? nepodpora mého disku Windowsem 8 či chybějicí driver či nesprávný?

18.06.2013 18:56
příspěvků:542

<fieldset><legend>Pajin</legend>

Mám externí 3,5" Sata Western digital 1TB disk

Nemohl by jsi to více rozepsat? Takových disků je asi 5

GzM
18.06.2013 19:19
příspěvků:13

WD Caviar Green celo Sata provedení 1TB. myslím že je jedno úplně jaký to je disk problém nebude v disku...

18.06.2013 19:57
příspěvků:5 728

Nemusi to zvladat utahnout usb, pokud se napaji pres nej, mas externi napajeni?

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
18.06.2013 20:19
příspěvků:13

právě že mám... ale to by nešlo ani v jiném pc kdyby byl problém v napájení... ale kde jej strčím tam jde jen na tomto notebooku pod Windows 8 nefunguje všude jinak mám Windows 7 nebo xp.

19.06.2013 19:20
příspěvků:5 728

notebooky maj obvykle 1A na USB porte, pc dokaze dat klidne vic. Zkus tam schvalne soupnout jiny externi disk.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
20.06.2013 04:06
příspěvků:13

jiný externí disk tam běží sice je to jen 160gb. ale jde. udělal jsem nedávno obraz disku takže o data všechny sem nepřišel ale k teto zaloze se nyní nedostan proto jsem to řešil.

Jakmile jsem tento 1TB disk s formátoval tak v notasu běží normálně už. ted se snažím a hraju si zněj něco dostat ikdyž to není uplně nutné jelikož obraz disku mam jinde jak jsem psal.

Ale nevím proč tedy nefungoval předtím.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace