Úvod > Fórum > Hardware > Notebooky > Ľahko prenosný a výkonný notebook do 1000€

Ľahko prenosný a výkonný notebook do 1000€

23.10.2015 08:15
příspěvků:6

Zdravím,

vyberám si notebook (náhrada za Lenovo IdeaPad Y560 ktoré už nevyhovuje), som študent v zahraničí, nosím notebook do školy každý deň. Moje požiadavky sú :

Mobilita : ľahko prenosný čiže uhlohpiečka 13-14" a váha ideálne do 2kg. Pánty by však mali vydržať viac ako na terajšom IdeaPade kde po tom ako som nosil notebook 2 roky do školy a 2 roky bol doma na stole čakám kedy mi displej odpadne od zvyšku notebooku počas prednášky.

Grafika a výkon : V škole programujeme, pracujeme s Autodesk Maya, budeme robiť aj s Adobe After Effects a čo sa týka hier - od začiatku Uni je na hry času nejak málo ale rád si cez chvíľku voľna zahrám Dirt 3, CS:GO, Smite čiže Intel HD grafika nepostačuje, hľadám niečo čo zvládne minimálne tieto hry. Procesor najideálnejšie Intel i7.

Pamäť : čo sa týka RAM pamäte, jednoznačne niečo s minimálne 4GB. Čo sa týka HDD/SSD tu si nechám poradiť, ktorá varianta je lepšia. Momentálne mám 500GB HDD v notebooku + 750GB externý HDD ktorý používam len na zálohovanie starých údajov. Má však iba USB 2.0 a k fungovaniu potrebuje byť zapojený cez 2 USB porty čiže hľadám niečo s minimálne 256GB.

Batéria : výdrž batérie nie je rozhodujúca keďže notebook mám stále možnosť pripojiť do siete či už doma alebo v škole, avšak neurazí ak z času na čas bude notebook schopný vydržať fungovať na baterku nejaké 3 hodinky a viac (pri používaní Wi-Fi).

Displej : filmy pozerám raz za uhorský rok, avšak dočítal som sa, že Lenovo dáva do svojich modelov, ktoré by mi vyhovovali nejaké TN displeje avšak do tohto sa ja nerozumiem absolútne.

Klávesnica : podsvietená poteší, avšak nie je 100%ne nutná

Značka : Lenovo, HP, Dell ... ak mi niekto bude garantovať že ma Asus nesklame tak by som to možno bol ochotný skúsiť.

Cena : nemala by presiahnuť 1000€.
Čo som zatiaľ našiel je :

https://www.alza.sk/lenovo-ideapad-u41-70-silver-d2906072.htm?catid=18843408 - zatiaľ sa mi pozdáva najviac, avšak neviem či nemá práve ten "vadný" typ displeju

https://www.alza.sk/dell-vostro-5480-strieborny-d2427402.htm?catid=18843408 - tento mám pocit, že má dosť slabú grafickú kartu na to, aby zvládol nejaké hry, ktoré budú vychádzať postupom času a chcel by som ich možno skúsiť, neviem

https://www.alza.sk/lenovo-ideapad-y40-80-black-d2360086.htm?catid=18843408 - vraj má nie veľmi odolnú konštrukciu

https://www.alza.sk/lenovo-thinkpad-e450-black-20dc0-084-d2367879.htm?catid=18843408

https://www.alza.sk/asus-x302lj-r4036h-cierny-sk-verzia-d2918447.htm?catid=18843408 - žijem ešte v časoch keď sa Asusom a Acerom opovrhovalo, neviem však ako je to s nimi teraz

Za všetky tipy a rady vopred ďakujem.

23.10.2015 10:49
ověřen
příspěvků:442

Ahoj,

jen takové lehké porovnání tebou vybraných booků..

Co myslíš tím: ten "vadný" typ displeju?

---

Dell Vostro - Vzhledem k ceně dost slabá grafika, byť k displeji s menším rozlišením.

ASUS X302LJ-R4036H - Grafika vhodná pro kancelářskou práci.

Lenovo IdeaPad Y40-80:

+ nejvýkonnější GK
+ drsnější design
+ nejnižší cena

- nemá OS
- jen 500GB HDD
- těžší
- nemá numerickou klávesnici
- asi bude více topit

Lenovo ThinkPad E450:

+ výkonná GK
+ včetně OS

- nemá numerickou klávesnici
- trochu bude topit

Lenovo IdeaPad U41-70:

+ slušná GK
+ seriózní design
+ včetně OS
+ hnotnost

- "jen" slušná GK
- nemá numerickou klávesnici

---

Osobně se mi z těchto nejvíce zamlouvá IdeaPad Y40-80, ale je bez OS.

Potřebuješ poradit se sestavením PC?? 1) Založ si nové téma s vhodným názvem - např: PC, 20000,- s OS nebo Nový PC na hry do 17000,- atp. 2) Pokud možno piš slušně, přehledně a s diakritikou. 3) Popiš co nejvíce své požadavky: - cena, použití PC - s Operačním Systémem (zkráceně OS) nebo bez - periferie (myš, klávesnice, monitor, atd.), speciální požadavky (bez HDD, prosklená bočnice, barevně sladěno, velikost). V případě upgradu staršího PC vypiš všechny komponenty včetně zdroje (výrobce a výkon) a jeho stáří.
23.10.2015 11:32
příspěvků:6

Tým "vadným" displejom som myslel displej s TN panelom. Čítal som nejaké vlákna v rôznych fórach a ľudia písali, že vraj sa do TN panelu neoplatí dávať peniaze, skôr IPS.

K Y40-80 - dočítal som sa v jednej recenzii, že vraj má dosť tmavý displej, neviem či je to fakt tak. Pri ňom ma odrádza ešte aj hmotnosť, keďže oproti môjmu terajšiemu notebooku je len o nejakých 300 gramov ľahší a fakt by som chcel niečo ľahšie keďže bicyklujem každý deň s notebookom 8km do školy a 8 naspäť. Ten OS som si vôbec nevšimol, my bad .. našiel som verziu s OS za 899€ ale má len 256GB SSD.

Numerická klávesnica mi vo všeobecnosti nechýba, čiže to by som zanedbal, ale ďakujem :-).

Ak by som sa chcel rozhodnúť medzi tým ThinkPadom a IdeaPadom tak ktorý je lepši?

23.10.2015 12:05
ověřen
příspěvků:442

K mému předchozímu příspěvku.. popletl jsem si grafické karty u Lenovo IdeaPad U41-70 a Lenovo ThinkPad E450. Hodnocení grafiky mělo být u nich obráceně.

--

Z těch dvou bych volil Lenovo IdeaPad U41-70 s GeForce GT 940M není to kdo ví jakej zázrak, ale lepší než nic.

No na CS:GO to bude očividně více než dostačující. :-D

https://www.youtube.com/watch?v=R_YhSL1J1JQ

Potřebuješ poradit se sestavením PC?? 1) Založ si nové téma s vhodným názvem - např: PC, 20000,- s OS nebo Nový PC na hry do 17000,- atp. 2) Pokud možno piš slušně, přehledně a s diakritikou. 3) Popiš co nejvíce své požadavky: - cena, použití PC - s Operačním Systémem (zkráceně OS) nebo bez - periferie (myš, klávesnice, monitor, atd.), speciální požadavky (bez HDD, prosklená bočnice, barevně sladěno, velikost). V případě upgradu staršího PC vypiš všechny komponenty včetně zdroje (výrobce a výkon) a jeho stáří.
23.10.2015 12:16
příspěvků:6

Aha, teraz to dáva zmysel :-D.

Tak čo sa týka grafického výkonu, chcem aby to zvládalo školské veci čiže 3D modeling a nejaký video processing. Nebudem sa ale hnevať ak bude mať notebook nejakú výkonostnú rezervu do budúcna, aj keď neviem či je to s mojím rozpočtom reálne. Ak by si mal nejaký typ na iný notebook budem len rád, tie čo som na začiatku postol bolo pár čo som našiel ako prvé.

23.10.2015 12:30
ověřen
příspěvků:442

Tak co se týče 3D modelingu, tak ohledně toho zde odborníka jen těžko najdeme.

A ono v 14" v téhle ceně nic lepšího jak kombinaci i7 + 940M nenajdeme.

Nejlepší by byla grafika Quadro, ale to jsou notebooky 15.6" a €1600 :-D

Co se koukám, tak bych to nechal u toho Lenovo IdeaPad U41-70 (kód výrobce 80JV009TCK)

Potřebuješ poradit se sestavením PC?? 1) Založ si nové téma s vhodným názvem - např: PC, 20000,- s OS nebo Nový PC na hry do 17000,- atp. 2) Pokud možno piš slušně, přehledně a s diakritikou. 3) Popiš co nejvíce své požadavky: - cena, použití PC - s Operačním Systémem (zkráceně OS) nebo bez - periferie (myš, klávesnice, monitor, atd.), speciální požadavky (bez HDD, prosklená bočnice, barevně sladěno, velikost). V případě upgradu staršího PC vypiš všechny komponenty včetně zdroje (výrobce a výkon) a jeho stáří.
23.10.2015 12:41
příspěvků:6

Ok, ďakujem krásne :-).

Nechám to ešte aspoň do večera otvorené, ak by niekto chcel niečo dodať a ak nie tak to označím ako vyriešené :-).

24.10.2015 08:59
příspěvků:6

Mám ešte otázku. Hľadal som nejaké ďalšie notebooky a našiel som https://www.alza.sk/lenovo-ideapad-u41-70-black-d2906068.htm?catid=18843408 . Je to to isté Lenovo U41-70 ako to, čo som sem dával na začiatku, jediný rozdiel je, že toto má i5 5200U a to prvé má i7 5500U. Cenový rozdiel je 130€. Chcem sa opýtať, či je tá i7 hodná tých 130€ naviac :-)

26.10.2015 07:57
ověřen
příspěvků:442

Zrovna na 3D modelaci bych řekl, že se i7 hodí.

Potřebuješ poradit se sestavením PC?? 1) Založ si nové téma s vhodným názvem - např: PC, 20000,- s OS nebo Nový PC na hry do 17000,- atp. 2) Pokud možno piš slušně, přehledně a s diakritikou. 3) Popiš co nejvíce své požadavky: - cena, použití PC - s Operačním Systémem (zkráceně OS) nebo bez - periferie (myš, klávesnice, monitor, atd.), speciální požadavky (bez HDD, prosklená bočnice, barevně sladěno, velikost). V případě upgradu staršího PC vypiš všechny komponenty včetně zdroje (výrobce a výkon) a jeho stáří.
26.10.2015 11:20
příspěvků:6

A myslíš, že MacBook Pro 13" Retina by to zvládol? Lebo som dosť v pokušení prihodiť k rozpočtu 200€ a kúpiť ho.

26.10.2015 13:12
ověřen
příspěvků:442

Nejsem zastánce Mac a navíc má jen integrovanou grafiku

Potřebuješ poradit se sestavením PC?? 1) Založ si nové téma s vhodným názvem - např: PC, 20000,- s OS nebo Nový PC na hry do 17000,- atp. 2) Pokud možno piš slušně, přehledně a s diakritikou. 3) Popiš co nejvíce své požadavky: - cena, použití PC - s Operačním Systémem (zkráceně OS) nebo bez - periferie (myš, klávesnice, monitor, atd.), speciální požadavky (bez HDD, prosklená bočnice, barevně sladěno, velikost). V případě upgradu staršího PC vypiš všechny komponenty včetně zdroje (výrobce a výkon) a jeho stáří.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace