Úvod > Fórum > Ostatní > Koupit Zvukovou kartu nebo zesilovač?

Koupit Zvukovou kartu nebo zesilovač?

09.01.2016 12:58
příspěvků:43

Zdravím,

možná trochu odlišné téma ale potřeboval bych poradit s vylepšením zvuku pro moje PC. Nedávno jsem si pořídil sluchátka Audio-Technica ATH-M40x převažně k PC (posluch hudby, filmy hry atd.). Používám zvukovku na základní desce MSI X99s SLI Plus, respektive do základní desky mám zapojené repráky a sluchátka zapojuji vždy do předního 3,5mm jacku na bedni (nevím zda to ovlivňuje výkon). Mám ale pocit, že ty sluchátka mají i na víc (mám pocit, že na telefonu mi hrají hlasněji). Proto bych se rád zeptal jak bych z těchto sluchátek mohl vytížit maximum, doporučili by jste nákup zvukové karty nebo zesilovače pro sluchátka? A v čem je rozdíl? Nějaké typy?

Do zvukové karty bych byl ochoten investovat 1500-2000Kč

Do zesilovače možná i 2000-3000Kč (levnější asi ani nejsou)

Díky za rady,
Tomáš

09.01.2016 13:25
ověřen
příspěvků:4 972

Ono jde o to zda jsou ta sluchátka impedančně přizpůsobená, jsou li to tato https://www.alza.cz/audio-technica-ath-m40x-d1469839.htm?kampan=adpla_produkty_dratova&gclid=CMmCz9bpnMoCFQs8GwodvRUPLQ pak 35 Ohmů je celkem dost. Nevím, na dálku se moc poradit nedá. Zesilovač by to podle mne vyřešil spíš, než zvukovka. Případně nějaké aktivní repro s vyšším výkonem a jackem na sluchátka.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
09.01.2016 13:37
ověřen
příspěvků:2 090

Výstup z PC je takzvaně linkový. V praxi to znamená, že se jedná o napěťový výstup s relativně vysokou impedancí. V každém případě pro kvalitní zvuk je třeba zesilovač, který signál z linkového výstupu zpracuje a dodá signál potřebných parametrů pro sluchátka, popř. reproduktory.

Bohužel se praxí v oboru zvuku už asi 15 let nezabývám, takže neumím poradit, jaký zesilovač by byl vhodný, jen řeknu, že pokud ho nebudeš využívat i pro reprobedny, nemusí mít žádný super výkon (pro sluchátka stačí kolem 1 wattu) a myslím, že by ses cenově mohl vejít do 1.000,-Kč.

K impedanci sluchátek: 35 Ohmů je pro linkový (napěťový) výstup impedance velice nízká, takže je ten výstup hodně zatížen a přitom dochází jednak redukci hlasitosti a jednak i degradaci kvality zvuku.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
10.01.2016 10:30
příspěvků:43

Děkuji moc za informace. Na internetu je docela ospěvován model FiiO E10K, prej je pro sluchatka k PC více než dostacujici. Asi ho zkusím. (Akorát mě to výjde dohromady se sluchátkami dráž než jsem předpokládal, ale jestli bude výsledek stát za to tak proč ne )

10.01.2016 10:35
ověřen
příspěvků:4 972
Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
10.01.2016 10:45
ověřen
příspěvků:2 090

POZOR!

Čím budeš ten převodník krmit?? Ty máš z PC digitální výstup zvuku?? Tohle zařízení je pro Tebe úplně zbytečné!!

Ty nepotřebuješ DAC (digitálně analogový převodník), Ty potřebuješ zesilovač na sluchátka!! Něco Ti najdu a za chvíli se ozvu.

Tak jsem zjistil, že na dnešním trhu je velký problém sehnat kvalitní malý jednoúčelový zesilovač na sluchátka. Jsou k mání pouze stavebnice takových zesilovačů, ale nepředpokládám, že to je to, co si představuješ.

Abys zbytečně nevyhazoval peníze, mohu Ti doporučit buď https://www.alza.cz/creative-sound-blaster-e1-d1610505.htm?catid=18854407

nebo http://www.headphones.cz/inshop/sluchatkove-zesilovace/prenosne/fiio-e06.htm

Tyto zesilovače splní Tvé požadavky stejně, jako ten drahý FiiO E10K.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
18.01.2016 07:14
příspěvků:43

Ahoj,

tak jenom pro update, koupil jsem si zmíněný zesilovač FiiO E10K a jsem s ním nadmíru spokojený. Vím, že je to DAC zařízení na USB, ale budu ho používat jenom k PC takže mi to vůbec nevadí. Zvuk je mnohem čistější a aspoň 2-3x hlasitější než ze zvukovky na základní desce. Konečně mám pocit, že využívám potenciál sluchátek :-)

18.01.2016 10:05
ověřen
příspěvků:2 090

Blahopřeji! Jen je mi trochu líto vyhozených peněz......

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
18.01.2016 10:11
ověřen
příspěvků:4 972

Hlavně že mu DAC funguje !

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
18.01.2016 10:28
ověřen
příspěvků:2 090

Právě že DAC vůbec nevyužije!

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
18.01.2016 10:41
ověřen
příspěvků:4 972

A kdepak vezme v USB analogový zvuk?

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
18.01.2016 11:01
ověřen
příspěvků:2 090

Promiň, jsem debil.

Pořád jsem na tom, že zvuk bere z jacka

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
20.01.2016 07:58
příspěvků:43

Jak to že DAC nevyužiju? Právě teď ho využívám :-), připomínám, že ho používám jenom k PC ... Je to taková externí zvukovka. V předním jacku mám sluchátka a v zadním jacku reproduktory (zadní jack se nedá regulovat potenciometrem, ale reproduktory mají vlastní)

Integrovaná zvuková karta na desce vydávala patrný šum když nehrála hudba, ale tento DAC je zcela bez šumu s několikanásobným výkonem. Upřimně jako laik jsem nevěděl co mám od toho očekávat a bál jsem se, zda ta investice se vyplatí. A musím uznat, že výsledek mě velice překvapil a překonal mé očekávání. Nebo si myslíte, že se podobný výsledek dalo dosáhnout i levněji?

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace