Upoutávka
|<<2>>|

Jednobarevná obrazovka a bzučící pc

04.05.2017 18:51
příspěvků:19
gfm | 04.05.2017 06:09

Předpokládám, že během testů se žádná chyba neprojevila. Výsledky jsou OK.

RAM jsi netestoval? I když při chybě modulu by spíš nastal crash Windows (modrá obrazovka).

Můžeš zkusit tu čistou instalaci WIN (pokud není nějaká kolize např. s antivirem,…????, popř. jiný verze ovladačů, připojit grafiku na jiný monitor/TV, popř. přes jiný výstup (někdy zlobily i kombinace určitých grafik a monitorů – to by ale zase dělalo hned od začátku), projet ještě jen tak na zkoušku 3dMark a PCmark.

Jinak je to spíš na záměnu dílů a zjišťování co zlobí. Zmonitoroval bych závadu (např. to video co si dával) udělal soupis her kde to zlobí a zkusit s těmi podklady reklamovat jako první grafiku. Případně, nevím kde si to kupoval, zeptat se prodejce zda by ti PC neotestoval s jinou grafikou on. Za zeptání nic nedáš. Pokud nemáš, co jiného do PC vrazit, těžko to odhalíš.

Ram jsem netestoval,protože na linku to dělají pomocí boot disku přes mechaniku,mechaniku nemám a flashku kterou bych si nabootoval také ne

dobře,zkusím to ještě projet a uvidíme

Kupoval jsem to na czc,vrátil bych to bez udání důvodů do 30 dnů,jenže jsem si to nechával skládat,takže tuto možnost ztrácím

Konzultoval jsem to s kamarádem co se v tom vyzná více,než já a řekl,že by to mohlo být tím,že zdroj má malý výkon a že grafická karta pak bere elektřinu základní desce a pak vzniká tohle???nebo něco v tom smyslu

04.05.2017 19:04
ověřen
příspěvků:4 972

Pokud bys méně psal a více myslel, pak už máš RAM zkontrolovanou.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
04.05.2017 19:35
příspěvků:19

Já to radši dělám tak,jak to dělám

Pc moc nerozumím,,proto to dělám vše tak,jak dělám,pro někoho kdo se v tom vyzná jsou to třeba banality,ze kterých já dělám velké věci,ale radši si nechám poradit,abych něco neposral :-)

a pochybuji že by zrovna tento problém byl kvůli RAM,protože RAM jedou při zátěži v pohodě (cinema 4d,photoshop,lightroom,adobe premiere,Sony vegas atp.)

04.05.2017 19:39
ověřen
příspěvků:4 972

Právě proto že tomu nerozumíš, měl bys dělat to co je ti raděno. Pokud k radám nemáš důvěru, dej to do servisu, tam sice udělají to samé co můžeš udělat sám, jenom za to budou chtít koruny.

Jaký máš systém si také nenapsal, ale možná jsem to někde přehlédl.

Osobně doporučuji ten servis, protože ty nemáš ani na základní diagnostiku, natož na opravu. Držím palce.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
04.05.2017 20:55
příspěvků:19

A já snad nedělám ?

Všechno co tu psal gfm jsem se snažil splnit,krom toho posledního příspěvku z dnešního rána,na to jsem neměl dnes bohužel tolik času,abych to vyzkoušel..jinak jsem se snažil řídit jeho tipy a radami

Kdybych k radám neměl důvěru,tak to vůbec nedělám,veškeré testy atp.

Jakožto člověk,co se v pc nevyzná se snažím podat veškeré info o problému,aby mi lidé,co tomu rozumí pomohli,když se mě někdo na něco zeptá,odpovím mu a snažím se jemu,jakožto člověku co tomu rozumí pomoct v případné diagnostice,kterou nejsem sám schopen udělat,nevím co víc bych měl udělat :-) ale chápu,očividně se všem zavděčit nedá

04.05.2017 20:59
ověřen
příspěvků:4 972

Ty se nikomu zavděčovat nemusíš ani nepotřebuješ.

Jak dopadly testy RAM?

Je to přece jen tvoje volba. Požádal si o pomoc a my se snažíme ti poradit. To samozřejmě neznamená že se nám to povede, ale asi z 80% to vychází.

Stále si nenapsal jaký máš systém, nebo jsem to přehlédl?

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
04.05.2017 22:01
příspěvků:19

Testy ok,nic se nenašlo
Vždyť ano :-)
W10

05.05.2017 03:07
příspěvků:513

Možno dám offtopic, ktorý nebude každému po chuti, lenže Amd jak s grafikami a zároveň aj s procesormi nesiaha ani po päty intelu s nvidiou... A za kvalitu sa platí ;-). Po novom RYZEN ako tak dobieha intel, lenže nie na dlho... Čiže do budúcna radšej voliť intel/nvidia a nebude žiaden problém ;-).

i5 6600k, MB: MSI mortar, Msi GTX 1060 Gaming X 6GB, 2x8GB ddr4 2133mhz, SSD Intel 535 120GB, 1TB SSHD + 640GB HDD,na vodnom chladeni cooler master seidon v2 vetrak Noctua 120mm industrial 3000rpm...Zallman 600W vychodena priemyslovka so zameranym na pc systemy, posledne dva roky uzsie zameranie na sietove systemy Cisco
05.05.2017 13:57
příspěvků:757
tomasa | 04.05.2017 22:01

Testy ok,nic se nenašlo
Vždyť ano :-)
W10

Testovaní RAM jsem radil jen co kdyby náhodou (taky sem psal, že by se to chovalo trochu jinak).

Pokud jsi zkusil i čistou instalaci s novými ovladači a pouze nějakou hrou (a stále je to to samé), myslím, že ti nezbývá nic jinýho než měnit díly – grafiku, zdroj,… a zkoušet co to dělá. Tipoval bych spíš tu grafiku a nějakou vadu v režimu full screen …??.

V tvém případě (pokud nemáš nic náhradního) nezbyde než reklamovat např. tu grafiku, nebo lépe – dohodnout se s prodejcem na nějakém otestování PC. Záleží, kde si to kupoval, ale třeba by prodejce na něco takovýho mohl slyšet.

06.05.2017 10:45
příspěvků:19
faustzwei | 05.05.2017 03:07

Možno dám offtopic, ktorý nebude každému po chuti, lenže Amd jak s grafikami a zároveň aj s procesormi nesiaha ani po päty intelu s nvidiou... A za kvalitu sa platí ;-). Po novom RYZEN ako tak dobieha intel, lenže nie na dlho... Čiže do budúcna radšej voliť intel/nvidia a nebude žiaden problém ;-).

Intel mám a grafika mi byla doporučena tato,co mám teď,ono se asi nějak extra vybírat nedá,když jsem měl stanovený rozpočet na pc i s 2 monitory..

06.05.2017 10:47
příspěvků:19
gfm | 05.05.2017 13:57

Testovaní RAM jsem radil jen co kdyby náhodou (taky sem psal, že by se to chovalo trochu jinak).

Pokud jsi zkusil i čistou instalaci s novými ovladači a pouze nějakou hrou (a stále je to to samé), myslím, že ti nezbývá nic jinýho než měnit díly – grafiku, zdroj,… a zkoušet co to dělá. Tipoval bych spíš tu grafiku a nějakou vadu v režimu full screen …??.

V tvém případě (pokud nemáš nic náhradního) nezbyde než reklamovat např. tu grafiku, nebo lépe – dohodnout se s prodejcem na nějakém otestování PC. Záleží, kde si to kupoval, ale třeba by prodejce na něco takovýho mohl slyšet.

Dobře,pokusím se to vyměnit a uvidíme co to s tím udělá,popř to pak budu reklamovat :-)

Díky moc za rady!

07.05.2017 12:14
ověřen
příspěvků:4 972

V počítači nemá co bzučet. To bzučení znamená že se na nějakém kmitočtu rozkmitá nějaká cívka a takové cívky jsou jen ve zdroji. Vzhledem k tomu, že to nazýváš bzučením a ne třeba pískáním, pak to bude na nízké frekvenci a zase to napovídá třeba špatnou filtraci zdroje, což může způsobovat třeba zkratovaný kondenzátor.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
07.05.2017 21:46
příspěvků:19

sám nevím jak to popsat,podívej se na video co jsem předtím přikládal,jde to slyšet co to dělá (jde to přes repráky),po chvíli to pak přestane a je to spíš brum,doopravdy nevím k čemu to přirovnat

|<<2>>|
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace