Úvod > Fórum > Ostatní > PCForum.cz > Je mozne aby se mi nekdo naboural do pc?

Je mozne aby se mi nekdo naboural do pc?

03.10.2014 20:51
příspěvků:1

Ahoj,chtela bych se zeptat zda jde nejak zjistit jestli se mi nekdo naboural do notebooku,byl u me kamarad,dala jsem mu heslo na wifi,pripojil se na ni pres mob.potom chvilku sedel u notebooku a neco tam delal,kdyz jsem se po nem dostala k notebooku nemohla jsem se pripojit k internetu-wifi mi hlasila omezeny pristup a nedalo se stim nic delat,kdyz jsem se ho zeptala co mi tam pomackal ze mi nejede internet (u ostatnich notebooku ktere mam doma k wifi pripojene a kterych se ani nedotkl jsem zadny problem nezaregistrovala) jen se usmal posadil se k notebooku neco udelal a zase vse bezelo,kdyz odesel internet mi zase nejel pouze na tom jednom notebooku a ted uz ho dokonce nemuzu ani zapnout.Je mozne aby mi to nejak ovlivnil on?(Vim ze je na pocitace expert a dokaze snimi delat neuveritelne veci).Nejsem zadny technik pres pc tak doufam ze me za muj ,,blbý,,dotaz neodsoudite,jen bych rada vedela jak to resit nebo jak to zjistit.Dekuji:-)

04.10.2014 06:22
příspěvků:117

Co se internetu týče, je možné, že ti změnil heslo. Doporučuji na routeru požít tlačítko reset. Poté zajděte na adresu 192.168.0.1 zadejte jmeno a heslo admin a zmeňte si heslo.

www.mcz.16mb.com www.podpora.16mb.com https://www.facebook.com/magiccz https://www.youtube.com/channel/UC2Mu7gTjCNJG6P9wPDKpKHQ
04.10.2014 07:40
ověřen
příspěvků:1 873

Tak, a po té navíc projít celé PC, hledat poslední změny .. odstranit, vymazat, pak pročistit komplet pc ..

Pokud se do pc nedostaneš tak ho zavolej ať to dá do pořádku, a po té opět stejný postup, změnit heslo, a vyčistit...

-----------

Pokud tomu nehovíš, tak si zavolej někoho spolehlivého a klidně přeinstaluj systém, jedině pak máš jakous takous jistotu ...

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
06.10.2014 14:39
příspěvků:15

Pánové, co to radíte? Pokud by změnil heslo, tak by nejeli ani jiný notebooky. Takže reset routeru neni řešení. Nehlědě na to, pokud tam bude mít ISP nějakou extra konfiguraci, tak si ho potom bude muset volat.

Nenastavil tam treba pevnou IP adresu? Zkus otevřít Příkazový řádek a napiš tam ipconfig/all , zobrazej se tam věci jako IP adresa, Maska, Výchozí brána a DHCP server. Zároveň to zkus i na NB kde to funguje, všechny hodnoty kromě IP adresy by měli bejt stejný, IP adresa by měla mít první 3 bloky stejný, mění se pouze poslední blok.

Pokud máš k dispozici síťovej kabel, zkus se připojit přímo k routeru kabelem :-)

06.10.2014 18:15
ověřen
příspěvků:1 873

To není jen proto, že ..., ale protože mu to heslo dala !

Takže změnit ho je k věci..

Máš dojem, že někde uvádím, že jí změnil heslo, je jen jasné, že ho zná a hrabal se do data dotazu prozatím jen v jednom notebooku.

A z toho popisu to vypadá, že už neovládá ani pc ... tak kdo ví co vše s tím provedl ..

Sama to dohromady nedá ..
-----------

Na pravděpodobně hacknute PC (byt' přičiněním tazatelky) píšeš - doporučuješ nezměnit heslo? Opravdu? Hmmm super...

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
07.10.2014 04:59
příspěvků:117

A co se týče toho, že nejede pouze jeden ntb, vysvětlení je jasné. Na ostatních ntb má totiž wifi již uloženou a tudíž se k ní připojí, byť se zmenenym heslem. Na onom ntb ji však pravděpodobně i odpojil, čímž zajistil, že majitelka bude muset znovu heslo zadávat. Takže nevím, co se ti nezdá...

www.mcz.16mb.com www.podpora.16mb.com https://www.facebook.com/magiccz https://www.youtube.com/channel/UC2Mu7gTjCNJG6P9wPDKpKHQ
07.10.2014 06:37
příspěvků:15

1. pokud někdo změní heslo, dojde k odpojení ostatních zařízení během výměny hesel (což se děje pravidelně), takže by do půl hodiny maximálně odpadly ostatní zařízení

2. Vy o tý domácí síti mluvíte jak o síti FBI, kde je maximální zabezpečení - tohle je domácí síť na routeru za 4 stovky... víte vůbec komu všemu už dala vaše maminka/sestra/... heslo na vaší děsně tajnou WIFI? :-D

3. to, že už se do počítače nedostane, to je věc jiná, ale s tim jí nikdo na dálku moc nepomůže....

07.10.2014 11:08
ověřen
příspěvků:1 873

4, Tak, no a kdyby jsi to četl pořádně, tak bys viděl co jsem psal ...,

(nebo se ti zdá, že se to někde rozchází s tvými příspěvky?)

5. Nepleť do toho naše rodinné příslušníky, o tom jaký má doma kdo přehled co se mu děje za zády, je druhá věc, řešíme výše uvedený příspěvek, a ne např. moji 75 letou matku ..

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace