Úvod > Fórum > Hardware > Notebooky > Je 4GB RAM dostatek?

Je 4GB RAM dostatek?

03.05.2015 10:23
příspěvků:8

Dobrý den, chtěl bych si koupit notebook, který by měl mít dobrý výkon, ale také by měl být lehký a kompaktní při rozměrech displeje 15,6". Po dlouhém hledání jsem našel tento https://www.alza.cz/acer-aspire-v7-582pg-black-touch-d2262084.htm , mám ale obavy ze jeho 4GB RAM. Zdá se mi, že 4GB jsou vůči ostatním komponentum docela zastaralé (příliš málo) a mám strach aby neomezovaly výkon procesoru či grafické karty jak u běžných prosecu, tak třeba i u hraní her. Videa ani nic podobného nestříhám či nerenderuji.

Za vaše odpovědi budu velmi vděčný.

03.05.2015 10:27
ověřen
příspěvků:4 972

4GB RAM udávají velikost RAM a žádné mládí nebo stáří.

Na to k čemu chceš nb používat stačí, ale je možné to vždy rozšířit.

S procesorem to nemá nic společného a grafika sama má 4GB.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
03.05.2015 10:31
příspěvků:8

Toho jsem si vědom, jen jsem se bál, aby to notebook zbytečně nezpomalovalo, jelikož ostatní komponenty mají poměrně dobrý výkon.

03.05.2015 10:34
ověřen
příspěvků:4 972

Je to RAM, tedy úložiště a na prohlížení videa dostatečné. Společně s grafikou budeš mít na hry 8GB. Vůbec bych se toho nebál a bral bych to, ten stroj vypadá dobře!

Nicméně vadí mi, že je to Acer.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
03.05.2015 10:35
příspěvků:8

Moc děkuji

03.05.2015 10:35
ověřen
příspěvků:2 090

A když budeš chtít, ten noťas pobere i 8GB RAM, takže není problém rozšířit/vyměnit.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
03.05.2015 16:57
ověřen
příspěvků:1 873

Je tam win 8 v 64, ani ten nemá problém pobrat víc ramky, v budoucnu..:-)

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace