Upoutávka
Úvod > Fórum > Hardware > PC - desktopové počítače > Jaký zdroj pro mou sestavu?

Jaký zdroj pro mou sestavu?

27.12.2011 02:51
příspěvků:2

Zdravím,

Absolutně se nevyznám ve zdrojích a nepoznám který je špatný, který dobrý a jaký zdroj mi bude stačit. Zkoušel jsem nějaké kalkulačky (Asus) a vycházely mi tam takové čísla, že by cena zdroje byla nepředstavitelná. Mimo to si myslím, že stejně jako u všeho bude záviset i na kvalitě/značce. Proto píši zde, doufajíc, že mi někdo zběhlý poradí

Takže k věci. Moje sestava je:

MB: ASUS Crosshair IV Formula ( LINK )

CPU: AMD Phenom II X6 1100T BLACK

RAM: 4x DDR3 2048Mb/2000Mhz - Transcend ( LINK )

GPU: 2x (Crossfire) Saphhire ATI Radeon HD6870 ( LINK )

HDD: 2x -> 640Gb + 1TB (7200) od samsung - Předpokládám, že zde bližší informace nejsou třeba.

• CD/DVD Mechaniky běžně nepoužívám, pouze občas připojím CD Mechaniku pro nainstalování Softwaru, který mám pouze na CD (což je dle mého názoru také nepodstatné při výběru zdroje, ale raději at je tu vše)

• Aktivně (nepřetržitě) připojených USB mám 4.

Tak a ted ke zdroji. Původně jsem měl pouze 1x HD6870 GPU a vystačil jsem si tak s 650W zdrojem od AIMAXX ( LINK ), ovšem od té doby co používám obě GPU naráz přes crossfire to chudák zdroj nezvládá = Během náročného hraní se začně přehřivat, poté lehce zapáchat a vede to až k vypnutí PC.

Někteří známí tvrdili, že 650W musí na mou sestavu v pohodě stačit, ale zase jsem kdesi četl, že AIMAXX jsou šmejdy - a proto to asi nezvládl.

Rád bych se vás zeptal jaký zdroj (značku/výkon...) byste mi doporučili k mé sestavě, aby mi to bez problému fungovalo. [Bez smradu a vypínání PC ]

Pokud by to bylo možno a byli byste natolik ochotní, tak by mi moc pomohlo vybrat zdroj z nabídky na Této stránce, jelikož je to jediná PC prodejna, která má v našem městě pobočku a já raději vše řeším osobně, než poštou

Předem děkuji všem za jakékoli užitečné odpovědi.

Btw: Doufám, že jsem zvolil správnou kategorii pro toto téma, případně se omlouvám a žádám moderátora o přesun.

27.12.2011 08:39
příspěvků:680

Chtělo by to corsair alespoň 700w+

Kupuj pouze značky..: Corsair, Fortron, Seasonic, OCZ.

Jiné nekupuj, tohle jsou značky ty nejlepších zdrojů.

tady tenhle by to utáhl "no problemo" i s rezervama http://www.alza.cz/corsair-tx850-v2-d223665.htm

Můžu se zeptat (to jenom mě zajímá)...? S jednou atinou 6870 dal si na plné např.: BF3 nebo Crysis 2, minimálně 30FPS (mě to zajíma, chci si taky koupit) ?

MB: ASUS M5A78L-M LX V2 CPU: AMD Phenom II X4 960T Black Edition CASE: Eurocase MiddleTower 301 ZDROJ: Fortron Green Power AX550-60APN 550W OEM GPU: MSI N650Ti 1GD5/OC PAMĚŤ: Kingston 8GB KIT DDR3 1333MHz HDD: Samsung SpinPoint F4 320GB
27.12.2011 12:46
příspěvků:2

<fieldset><legend>Jerry151</legend>Chtělo by to corsair alespoň 700w+

Kupuj pouze značky..: Corsair, Fortron, Seasonic, OCZ.

Jiné nekupuj, tohle jsou značky ty nejlepších zdrojů.

tady tenhle by to utáhl "no problemo" i s rezervama http://www.alza.cz/corsair-tx850-v2-d223665.htm

Můžu se zeptat (to jenom mě zajímá)...? S jednou atinou 6870 dal si na plné např.: BF3 nebo Crysis 2, minimálně 30FPS (mě to zajíma, chci si taky koupit) ?

Ok Díky moc.
(Tak sem si vybral SEASONIC - LINK )

K těm FPS: S jednou 6870 dám BF3 na plno (ULTRA) - skáče to mezi 30-60FPS (průměr okolo 40). Hodně ale záleží na mapě - v těch nových karkandových mapách to někdy spadlo i pod 30 (když tam bylo moc akce - výbuchy)

S oběma naráz potom 75-120 (Průměr 90)

A crysis nehraji tak to ti bohužel neporadím

Edit:

Pokud by někoho zajímalo jaké mám pocity ze zdroje, tak jsem nesmírně spokojený. Ještě jsem snad ani neviděl aby mi dodali zdroj s krabicí, manualem, všemožnými redukcemi, napájecím kabelem atd. a všechny ty redukce v pěkném látkovém pytlíku. Paráda! Jinak běží krásně Děkuji za pomoc.

27.12.2011 13:50
příspěvků:680

ok díky za spolupráci , už vím co koupit...

MB: ASUS M5A78L-M LX V2 CPU: AMD Phenom II X4 960T Black Edition CASE: Eurocase MiddleTower 301 ZDROJ: Fortron Green Power AX550-60APN 550W OEM GPU: MSI N650Ti 1GD5/OC PAMĚŤ: Kingston 8GB KIT DDR3 1333MHz HDD: Samsung SpinPoint F4 320GB
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace