Úvod > Fórum > Hardware > Pevné disky > Jaký SSD?

Jaký SSD?

13.01.2012 11:29
příspěvků:5

Dobrý den,

rád bych se poradil s koupí SSD disku. Skládám počítač známému, teďkom jsem narazil na otázku zda SSD disk ano či ne. Měl bych zájem pouze o 64GB verzi, čistě na systém. S SSD disky nemám žádnou osobní zkušenost, proto jsem hlavně četl na inetrnetu. Bohužel mě SSD disky celkem zklamaly, né co se týče rychlosti, ta vypadá většinou výborně, ale spíše co se týká spolehlivosti. Hodně lidí si stěžuje, že se samovolně počítač restartuje, musí se přeinstalovávat windowsy, občas že je potřeba přenastavit BIOS, upgradovat firware disku, že dokonce někomu spadla rychlost a podobně. Chtěl bych jen říct, že počítač je určen pro někoho, který od něj kvůli práci vyžaduje stroprocentní spolehlivost a sám zároveň není schopen např. firmware aktualizovat, hrabat se v biosu apod. Také není bohužel možné, abych dělal rychlý servis, který v případě potřeby bude kvůli práci časově akutní.

Proto se ptám, zdali to za to stojí, či ne.

Koukal jsem na následující disky, avšak ke každému jsem našel nějaká negativa.

OCZ Agility 3 Series 60GB
Kingston 64GB SSD Now V200
Patriot Pyro 60GB
OCZ Vertex 2 Series 60GB
Corsair Force Series 3 60GB
CRUCIAL M4 64GB

Nenašel by se prosím někdo, kdo by mi poradil, případně se podělil o svou zkušenost?

Za každý názor budu moc vděčný, předem děkuji.

13.01.2012 13:08
příspěvků:5 728

a co takhle intela? intel 320 ci 510. V praci mam tu 510ku a je v klidu (ale je pravda, ze ji mame chvili ) jinak 60GB je hodne malo, minimalne tech 120GB to chce. v praci mam 160GB a mam volnych 80GB a to tam mam jen par programu.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
13.01.2012 14:19
příspěvků:5

64GB čistě na systém, si myslím, bohatě dostačuje. Intel už je taky cenově někde jinde. Počítal jsem s cenou tak do 2700 kč, intel uz se škrábe kolem trech a pul, což už je moc. Krom toho už prý taky nějakou "aférku" má .

Nějak jsem těm SSDéčkám asi přestal důvěřovat. Určitě to je hudba budoucnosti, ale říkám si, zda nebude lepší ještě rok dva počkat.

13.01.2012 20:56
příspěvků:5 728

u SSD se doporcuje mit aspon 2x vetsi, nebot ty kdyz napr, obsadis 80GB ze 160GB disku, pak 40GB smazes tak se data budou zapisovat jinam nez na ty smazana data, dokud nedojde rada na tech 40GB, kde byli data a jiz nejsou (aby se rovnomerne SSD opotrebovaval). Defakto kdyz budes mit 64GB SSD a zabrano budes mit 40GB, tak ti disk odejde rekneme za 2 roky, kdyz budes mit 120GB a zabranych 40GB, tak treba za 6 let. SSD proste predimenzovat co to jde u HDD to je celkem fuk.

Ale az tak dramaticke to neni, SSD by mel vydrzet 3000 zapsani, ja ho mam v praci 2 tydny a bylo na nej zapsano celkem 3TB dat, coz odpovida cca 20-25 zapisum, tak by mi mel ssd vydrzet minimalne 2000 dnu , ale jak rikam, to jen diky tomu ze mam 160GB SSD a zapsanou mam pulku.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace