Úvod > Fórum > Hardware > Notebooky > JAKE EXTREMNE LEDOVE CHLAZENI NA NOTEBOOK? VETRNIKUM NEVERIM

JAKE EXTREMNE LEDOVE CHLAZENI NA NOTEBOOK? VETRNIKUM NEVERIM

21.10.2010 01:52
příspěvků:2

JAKE EXTREMNE LEDOVE CHLAZENI NA NOTEBOOK/LAPTOP? VETRNIKUM NEVERIM:

Mam laptop/notebook 17', Vostro 1700, 2,2 gHz, 3 GB RAM a pri pouzivani hudebniho programu (Cubase) se mi mrcha bezne zahriva na 90 C a vice. A pri kazdem pridanim dalsich stop (MIDI nastroju/audio stop), a dalsich vkladacich programu (plaginu) pocitam, ze se mi bude jeste vice zahrivat tak jak tomu bylo doposud. Jinak v normalnich programech ci pri pousteni filmu, muziky apod. mi laptop bezi v pohode bez zahrivani. Kdyz jsem zacinal praci na pisnicce v Cubase s par stopama, tak to bylo take v pohode, ale jak pridavam dalsi a dalsi stopy/nastroje a pod., tak se teplota/zatizeni blizi k atomovemu vybuchu. (Uz mi laptop sam od sebe nekolikrat sam vypnul, rikajic ze je mu moc horko (automaticke bezpecnostni tepelne vypnuti).

Chci koupit nejake chlazeni, ale vzhledem k tomu, ze budu muset pridavat dalsi stopy a dalsi vkladaci programy do te pisnicky/Cubase, tak pocitam, ze se ze soucasnych cca 90 C bude jeste dal vice zahrivat a tak potrebuji nejake SUPER LEDOVE CHLAZENI. Vim, existujou ruzne podlozky s vetrnikama, ale ja si myslim, ze pouhym odsavanim horkeho vzduchu ci foukani na nej vzduchem pokojove teploty, nestaci. Myslim si, ze by pomohlo silne foukani ledovym vzduchem na spodek laptopu. Ale kde takovy ledovy vzduch sebrat? Napadlo me, ze bych laptop posadil na otevrenou malou prenosnou mraznicku (kde by bylo nekolik minus stupnu) a do ni bych dal vetrnik, ktery by ten chlad tlacil na spodek laptopu. Jenze mraznicky jsou velmi drahe, takze je to nerealne. (Na interfernetu jsem nasel levne chladnicky (nikoliv mraznicky!) na usb elektriku, jenze to mi nepomuze, protoze je v ty chladnicce cca 20 C, coz je smesne.)

Prosim, vi nekdo co bych mel koupit, ci co udelat, abych mel SUPER LEDOVE AKTIVNI CHLAZENI na laptop s USB ci 220V elektrikou? Jsem z toho nestastny, protoze tu pisnicku nebudu moci dokoncit, nevyresim-li to chlazeni. S par hudebnima nastrojema je to na shit. P.S. Jsem antitechnik, takze hratky s nejakejma dratkama a nejakejma podobnejma vecma je to mrtvy. (Nemuzu/neumim ani predelat supersilnej vetrnik s koncovkou 3-pin na elektriku od USB ci 220V pres adaptery. Ale to by asi take nepomohlo. Jak rikam, vetrnik bez ledoveho vzduchu se asi nebude chytat.)

27.10.2010 10:04
příspěvků:108

Taky sem si řikal jak zchladit notebook , a jelikož chladící podložka neměla prokticky vliv , tak jsem notebook rozebral , pročistil žebrování , sejmul kontaktní chladící plochy z CPU , GPU a Chipsetu , zbavil je staré chladící pasty (i chipy a CPU) a nanesl novou vysoce kvalitní chladící pastu : Coollaboratory Liquid Ultra , teploty jsem inhned zpozoroval CPU má maximálně 60°C ... pohoda

27.10.2010 18:13
příspěvků:2

Hmmm, do toho procisteni a vymeny pasty se take hodlam pustit, i kdyz si nejsem jisty, zda ten laptop zase dam dohromady.

A co rikas teto paste, nestacila by???:

http://cgi.ebay.co.uk/Arctic-Silver-5-Premium-Thermal-Compound-3-5g-/330485517506?pt=Computing_ComputerComponents_Fans_Heatsinks_SR&hash=item4cf278ccc2

Otazka zni, co budu delat, jestli to procisteni nepomuze a teplota bude porad jeste dosti vysoka.

28.10.2010 20:22
příspěvků:108

Jo jo ta by měla stačit záleží na procentu obsahovaného kovu.

Co budeš dělat ? potom je to na reklamaci pak sám už nic nezmůžeš , notebook by měl být schopen pracovat trvale při 100% zátěži a nepřehřívat se přitom !! , samozřejmně musí být postaven na podložce která umožňuje přístup vzduchu !! , měl jsem jednou acer gamestone blue , největší chyba co se mého elektronického světa týče , neustále se přehřívál a na úkor toho podtaktovával na nesnesitelných 700Mhz (cpu) , nic nepomohlo ani čiˇštění a výměna pasty , stáhnul jsem si tedy Right mark CPU , udělal screeny , vytisknul napsal k tomu povídání a poslal do Aceru i s notebookem do týdnej jsem měl peníze zpět

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace