Úvod > Fórum > Hardware > Ostatní > Jak vybrat 3D tiskárnu?

Jak vybrat 3D tiskárnu?

14.05.2015 11:58
příspěvků:3

Zdravím všechny na fóru,

nevím zda-li to sem patří, ale rozhodl jsem se splnit svůj dlouhý sen a pořídit si 3D tiskárnu. Ušetřil jsem si bokem 35 000 kč a rozhoduji se, jakou si mám pořídit. Podle jakých parametrů byste se při výběru řídili vy?

Podstatná asi bude samotná technologie tisku, kde se naprosto neorientuju ve specifikacích (je lepší FFF nebo SHS a v čem se liší?)

Jinak vím, že bych měl sledovat přesnost tisku na mm, škálu podporovaných formátů pro tisk.

Poradí mi někdo na fórku s výběrem, nebo dá mi nějaké rady? Děkuji moc!

14.05.2015 13:51
ověřen
příspěvků:4 972

Předně je třeba vědět co chceš tisknout a dle toho se rozhodovat.

základní specifikace 3D tisku - http://www.additivefashion.com/3d-printing-basics-materials/

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
14.05.2015 16:04
ověřen
příspěvků:1 873

Na googlu najdeš dost článků jak se v tom zorientovat ..

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
14.05.2015 20:17
ověřen
příspěvků:1 280

Taky se koukej na to, jak je tiskárna oblíbená komunitou. Aby se ti při problémech dostal pomoci :-D Mě se osobně líbí Velleman či Rebel II. V tvé cenové relaci si ale myslím, že lze sehnad lepší kousky. Možná ten Velleman Vertex vypadá jako dobrá volba. Na youtube kanále "Zahradník se baví" ji staví a představuje jeden chlapík z Ústí. Sám je i prodává

EDIT: Tady přikládám odkaz na srovnávací tabulku: http://www.3dtiskarny.info/3d-tiskarny-3/srovnavaci-tabulka/

CPU: Intel Core i5 3330 RAM: Corsair 2x4GB DDR3 1333MHz CL9 MB: Gigabyte B75M-D3H, s.1155, DDR3, mATX GK: AMD r7 260x 2gb, Zdroj: Fortron FSP500-60GLN Disky: Hitachi 160GB + Seagate 500gb OS: Windows 7 Ultimate 64bit, Windows 10 Pro 64bit
19.05.2015 10:51
příspěvků:3

Díky moc, ta srovnávací tabulka moc pomohla. Jelikož jsem celkem nešika, nerad bych se dostal do situace kdy si objednám tiskárnu na postavení a pak si s ní neporadím :-).

Hledal jsem mezi těmi levnějšími kousky v tabulce a moc mě zaujala právě tiskárna Robox, vzhledem k tomu že podporuje plug´n´play odpadá problém se stavěním a nastavováním. Přesnost tisku na 0,02mm mi přijde taky jako skvělý parametr.

Vyhrála to u mě, teď porovnávám ceny. Nejlevnějšího Roboxe jsem našel tady - http://www.3dwiser.com/produkt/robox-3/ za 33 868kč, nevíte někdo, zda-li by se dala sehnat ještě o chlup levněji?

Jinak mockrát díky za rady, moc jste mi pomohli

19.05.2015 10:55
ověřen
příspěvků:4 972
Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
19.05.2015 11:03
ověřen
příspěvků:4 972
Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
23.11.2017 08:39
příspěvků:3

Vzhledem k tomu že se dotazy ohledně 3D tisku a výběru 3D tiskárny neustále opakují, sepsal jsem takový jednoduchý článek pro orientaci, včetně toho, jak vybrat 3D tiskárnu a filament. Zajímavé jsou i novinky ohledně 3D tisku, které průběžně doplňuji: https://byznyslab.cz/3d-tisk/.

23.11.2017 08:43
ověřen
příspěvků:4 972

Dotaz tu byl pouze jeden a to v roce 2015.

Ten tvůj článek není nic jiného, než obyčejná reklama - tady je to diskuzní fórum, ne reklamní!

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
27.11.2017 08:04
příspěvků:3

Dovolím si oponovat, není to reklama. Na stránce shromažďuji informace ohledně 3D tisku. Pro začátečníky to může být užitečné a pro ostatní tam dávám novinky ohledně 3D tisku. Nikomu tam nic nevnucuji a zde jsem to uvedl pouze jako informaci pro někoho, kdo přijde na toto vlákno z vyhledávače (protože tento dotaz se tam stále zobrazuje), takže je jedno, že to bylo v roce 2015, když to může být informativní pro ostatní.

27.11.2017 08:10
ověřen
příspěvků:4 972

Myslím, že na PC-Help ti řekli že nabízíš předražené krámy z překližky. Řekl ti to petr22 a ten o tom něco ví. Víc nemám co dodat.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
28.11.2017 09:07
příspěvků:3

Jak to s tím souvisí?

Za prvé: Já nemám nic společného s Prusa research, pouze si myslím, že je to dobrá tiskárna (proto jsem jí doporučil) a nemyslím si to sám, ta tiskárna vyhrála v zahraničí už několik prestižních cen, má perfektní recenze a ostatní výrobci jí jen kopírují.

Navíc, radši budu podporovat český výrobek, než nějaké levné čínské šunty.

Za druhé, v článku nic neprodávám, pouze jsem napsal článek o 3D tisku, který může být prospěšný pro začátečníky.

Pokud si myslíš, že ten můj článek není dost dobrý, tak napiš nějaký lepší a pak sem dej odkaz. Rád si ho přečtu a nechám se poučit.

28.11.2017 12:02
ověřen
příspěvků:2 090

Nepochopil.....

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace