Úvod > Fórum > Software > Windows všeobecně > jak upgradeovat windows 7 32bit na 64bit

jak upgradeovat windows 7 32bit na 64bit

21.07.2011 03:06
ověřen
příspěvků:2 028

všera jsem si koupil noví OS (64bit) http://www.alza.cz/microsoft-windows-7-ultimate-cz-sp1-64-bit-oem-d227312.htm

měl jsem Wni7 32bit (orig. v němčině pak přeloženo do češtiny)

když dám do mechaniky DVD a zvolím upgrade (aby mi zůstaly zachována data, nastavení atd...)

tak to napíše chybu že se neshodují jazykově a mám zvolit způsob instalace vlastní

(když zvolím vlastní tak přijdu o vše )

zkoušel jsem i zálohovat a pak obnovit ale to mi pak nedovolí spustit programy hry nainstalované na tomto os

existuje nějaký způsob jak to upgradeovat nebo nainstalovat tak aby mi vše fungovalo tak jak předtím ??

celou noc už googlím a už mi z toho hrabe...

vzdálená plocha Team Viewer (pro pomoc na dálku) http://www.teamviewer.com/cs/index.aspx Připojte se k PCforum.cz na facebooku http://www.facebook.com/pages/PCforumcz/123041544477075 ........
21.07.2011 05:50
příspěvků:5 728

musis provest cistou instalaci. Zazalohuj si disk C. Vetsina her ti pojede i bez nutnosti instalace

nic nevygooglis. je to architekturou odlisny operacni system a kompatibilta tam proste neni a tudiz neni moznost upgrade

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
21.07.2011 05:56
ověřen
příspěvků:2 028

si děláš srandu...

celou noc sem nespal jen sem googlil a ty mi teď řekneš po ránu to co sem slyšet nechtěl

a seš si tím jistej ??

vzdálená plocha Team Viewer (pro pomoc na dálku) http://www.teamviewer.com/cs/index.aspx Připojte se k PCforum.cz na facebooku http://www.facebook.com/pages/PCforumcz/123041544477075 ........
21.07.2011 08:14
příspěvků:46

100% jistej. Různé jazykové verze nemůžeš upgradovat. Jenom si teď nejsem jist, jak je to se stejnou verzí jenom x86 vs x64. Nevíte někdo? Dá se upgradovat Win7 x86 na Win7 x64 ve stejné jazykové verzi? Já měl za to že ne, že se stejně musí udělat čistý install.

21.07.2011 08:24
příspěvků:5 728

cte vubec nekdo co pisu? NE NENI TO MOZNE, JE MOZNY UPGRADE POUZE MEZI 32BIT OS A NEBO MEZI 64BIT. jazyky tusim ze problem naopak neni(jistej si nejsem)

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
21.07.2011 08:35
příspěvků:46

Já myslím, že s jazyky je problém, u XP to tak určitě bylo a i když mas v Win7 jazyky všechny, tak si nejsem jistej. Každopádně upgradem win7 microsoft myslí přejít na vyšší verzi (třeba z home premium na ultimate).

06.04.2014 11:55
příspěvků:1

Ach yo. Vůbec jsem nechtěl reagovat, ale jak to čtu, prostě mi to nedá.

1) HLAVA MI NEBERE proč tu radí lidi, kteří odpověď neznají, nebo si jen myslí že tuší. Pak radí špatně, nesmysly, rad tu je zbytečně hodně.

Pokud by odpověděl jen jeden člověk, který ví o čem mluví, bylo by to pro všechny lepší. Prostě všichni co jste to komentovali jste nuly, kteří se do všeho serou i když ví o tom velký hovno. A to doslova, vaše odpovědi jsou důkaz.

2) SKUTEČNÁ RADA:

a) Je úplně jedno, jakou máte jazykovou verzi.

b) Pokud máte Win 32bit a chcete Win 64bit tak musíte VŽDYCKY provést novou instalaci!!! To samé platí samozřejmě naopak, tedy z 64bit na 32bit.

c) Co se licence a legálnosti týče, pak klíč který jste dostali k Win 32bit můžete legálně použít i pro Win 64bit. Toto lze uplatnit, máte-li starší kopii Windows kde není uvedeno zda máte 32bit nebo 64bit. Toto naleznete na štítku. Pokud máte již konkrétní označení, ve většině případů to nepůjde, protože od jisté doby jsou verze prodejně oddělené.

d) Samozřejmě, že vždy musíte přecházet na tu samou edici, tzn.: S 32bit home na 64bit home, 32bit ultimate na 64bit ultimate atd. (samozřejmě opět i v případě z 64bit na 32bit)

e)Pokud nemáte legální windows, ani to tu nekomentujte, neodpovídám na rady ohledně kradeného zboží.

3) REINSTALACE

pokud je Vám předchozí info jasné, pustťe se do práce. Zálohujte všechny data, která jsou na disku, kde se nyní nachází Windows. Tím jsou myšleny data jako audio, video, dokumenty. Nezapomeťe na složku dokumenty a věci z plochy. Případně ploch, pokud máte více uživatelských účtů.

Pokud jste si jisti, že máte hotovo, přejděte k nové instalaci, zformátujte při ní disk a proveďte novou instalaci.

POZOR: zálohujte si taky data jako save z her apod.

Taky si buďte jistí, že máte všechny potřebné ovladače k HW, tiskárnám atd. Pokuď ne, stáhněte si je dokud máte funkční PC. Hlavní je mít jistotu, že pojede síťová karta. (dostanete se na net pokud bude něco chybět a můžete si to stáhnout)

Vždy si vše raději 5x překontrolujte než si budete jistí že o žádné data nepřijdete.

Lze použít samozřejmě i různé aplikace na zálohování. Ne všichni je ale mají, umí s nimi. Zabere Vám to akorát zbytečně čas.

Nyní prostor pro Vaše dotazy. Na kecy od těch kteří tu psaly sračky a teď chtějí být vtipní a něco k tomu mlýt fakt neodpovídám. Nemám na to čas a nezajímají mě hlupáci co si neumí přiznat že radí i když sami neví.

Neodpovídám také, jak jsem již psal, na dotazy ohledně nelegálních Windows. Zloděje nepodporuji.

Jinak, v IT se pohybuji 16 let. Pokud nejste hloupý, postupujte dle mých rad.

Nashle

08.04.2014 22:04
ověřen
příspěvků:15

tenhle příspěvek od "mathyasmoianny" se mi líbí! je super! kdyby byli všichni takhle fundovaní, kdo "radí"!

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace