Úvod > Fórum > Software > Windows všeobecně > Jak umožnit plynulý přeun okna mezi monitory

Jak umožnit plynulý přeun okna mezi monitory

13.08.2023 09:14
příspěvků:1

Na mém starším počítači nemám problém při přesunu okna myší z monitoru na monitoru. Na novém počítači s Windows 10 Pro se ale v 95 % případů myš na hraně mezi okny zarazí, já musím okno pustit, přesunout myš na druhý monitor, tam chytit okno za část, která se už přesunula, a teprve pak přesun dokončit.

Nejzajímavější je, že jednou za čas plynulý přesun okna té samé aplikace projde. Je to ale spíš výjimečně.

Nevíte někdo, jak zabezpečit, aby se myž při přesunu okna na hraně mezi monitory nezarážela?

22.08.2023 12:05
příspěvků:101

No mě ve Windows 10 se mi zastaví o kraj monitoru jen když stím oknem posunuji velice pomalu, když jej přesunu normální rýchlostí tak se nezastaví.

A i když se zastaví tak jen na chvíli a pak se posouvá dál.

No v systému Windows 11 toto zarážení odstanili úplně.

ůčel toho zarážení bylo tak zvané snapování oken pokud okno myší narazí do strany a pak myš pusím okno se připne na polovinu obrazovky

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace