Úvod > Fórum > Hardware > Síťové prvky > Jak udělat, aby vybrané PC měly přístup na dva speciální PC a ostatní

Jak udělat, aby vybrané PC měly přístup na dva speciální PC a ostatní

28.03.2016 17:21
příspěvků:4

Zdravím všechny

Mam problém. Mám v celé síti počítače ale co potřebuji aby až na par pc vůbec neviděli na dva počítače.(Neviděli tim myslim, že nebudou ani zobrazovat v seznamu všech počítaču v síti třeba v počítači nějaké účetní). Nechci aby na ně pingly, dostali se na něj přes síť atd. co nejlépe je zabezpečit. Těch pár počítačů ale musí na ty pc vidět, mít přístup na jejích sdílenou složku atd. Těchto par pc musí byt přistupne pro ostatní pc. viz obrázek

http://opava99.rajce.idnes.cz/…

28.03.2016 17:41
ověřen
příspěvků:2 090

Odkaz nefunguje, co takhle ten obrázek vložit přímo do příspěvku?

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
28.03.2016 17:45
příspěvků:4

orazek

28.03.2016 17:51
ověřen
příspěvků:2 090

Tak promiň, tohle je na mě "vysoká matematika". Snad se tu najde někdo, kdo bude schopný Ti nějak poradit.

PS: Rozumím tomu dobře tak, že nemají být vidět ty dva PC vlevo nahoře a mohou je vidět jen ty tři PC vpravo nahoře?

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
28.03.2016 18:10
příspěvků:4

Mohou je vidět ale ty pc, v kolečku kde jsou nakreslené šipky k těm dvou pc. Ty šipky jsem udělal aby bylo jasné, že tyto pc se budou na tý počitače připojovat.Bohužel tuto informaci jsem nedal do popisu za což se omlouvám.

Ty ostatní pc jsou škrtla a neměli by vůbec být jakkoliv přestupná pro ty dvě pc

28.03.2016 18:27
příspěvků:4

třeba by existoval program, který by blokoval mac adresy nebo ip a které bych povolil tak by je ten program povolil. A tím by ten program určil jaké pc pustí k danému pc

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace