Úvod > Fórum > Software > Windows všeobecně > Jak přeinstalovat Windows?

Jak přeinstalovat Windows?

07.08.2016 15:42
příspěvků:3

Ahoj,

nedávno jsem na svém uefi ntb naistaloval Win10 a po restartovani system znovu nenabehnul. Kdyz jsem na disk naistalovat Win7, zobrazuje se pouze cerna obrazovka. Kdyz disk (at uz s Win7 nebo 10) vlozim do sveho starsiho notebooku, system bootuje normalne. Disk jsem preinstalovaval na tomtu notebooku, protoze v mem novejsim nelze v BIOSu zvolit poradi bootovani.

Jak mohu naistalovat OS, abych mohl svuj ntb pouzivat?

Predem dik za odpovedi.

07.08.2016 17:39
ověřen
příspěvků:4 972

Vložit instalační DVD a systém opravit. Nemůžeš instalovat na jiném nb a pak přendat disk.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
08.08.2016 09:34
příspěvků:3

No to právě nejde, protože Notebook bootuje pouze s HDD.

08.08.2016 09:36
ověřen
příspěvků:4 972

Nevěřím, to by to pak nešlo přeinstalovat.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
08.08.2016 15:01
příspěvků:3

Také jsem se tomu divil, ale v BIOSu neni zadna moznost nastaveni priority bootovani. Cely jsem homprojel alespon 4! Právě proto jsem ten disk vlozil do sveho starsiho ntb a tam ho preinstaloval.

08.08.2016 15:04
ověřen
příspěvků:4 972

Někde se to bootování vyvolává klávesou po startu, nepř. F12. Co manuál?

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
08.08.2016 22:01
ověřen
příspěvků:2 090

Přesný typ notebooku?

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace