Úvod > Fórum > Hardware > Síťové prvky > Jak nejdelší pigtail

Jak nejdelší pigtail

23.10.2006 09:08
příspěvků:3

Cus lidi. Jelkoz mam skveleho domovnika, nedovolil mi zanechat AP na pude a musel jsem ho vest vetraci sachtou. Takze AP je nechranene na 5 M pigtailu. uvazuji jestli zainvestovat do nejakeho obalu a prodlouzeni tlacitka reset, nebo koupit 10m pigtail a zavesit si ap v byte. Na nekdo zkusenosti s delsimi pigtaili? mam 8.5 db vsesmerovou antenu a AP edimax EW-7206APg, k tomu jsem chtel koupit tento 10m pigtail

http://www.barbone.cz/?stiid=52796&strsort=R00982&str=0&tit=NE%20WLAN%20Kabel%20propojovací%20N-MaleN-Female%20útlum%202dB%2010m

Myslite ze to pojede? Vice lidi me od toho odrazuje z duvodu velkych ztrat u kablu delsich nez 5m.

27.10.2006 17:55

(neregistrovaný)

<fieldset><legend>opatrix-net:23.10.2006 11:08</legend>Cus lidi. Jelkoz mam skveleho domovnika, nedovolil mi zanechat AP na pude a musel jsem ho vest vetraci sachtou. Takze AP je nechranene na 5 M pigtailu. uvazuji jestli zainvestovat do nejakeho obalu a prodlouzeni tlacitka reset, nebo koupit 10m pigtail a zavesit si ap v byte. Na nekdo zkusenosti s delsimi pigtaili? mam 8.5 db vsesmerovou antenu a AP edimax EW-7206APg, k tomu jsem chtel koupit tento 10m pigtail

http://www.barbone.cz/?stiid=52796&amp;strsort=R00982&amp;str=0&amp;tit=NE%20WLAN%20Kabel%20propojovací%20N-MaleN-Female%20útlum%202dB%2010m

Myslite ze to pojede? Vice lidi me od toho odrazuje z duvodu velkych ztrat u kablu delsich nez 5m.

Nekolik pripominek:

pokud povedete pigtail k AP svisle dolu doporucuju mit na kabelu smycku (ne kvuli blesku ale kvuli vode) proste aby AP nebylo na konci kabelu --&gt; stekajici voda je svinstvo - uz jsem videl nekolik znicenych AP od vody stekajici po kabelu....

Tlacitko reset je moze prodlouzit ALE chce to malinko znalosti elektroniky neni to tak jednoduche - snadnejsi je odpojit AP z elektriky.

Delka kabelu? to je samostatna kapitolo staci na internetu zapatrat a najit vzorecek ktery povi jaky signal bude pri ktere delce kablu.... Take zavisi na citlivosti AP a vysilacim vykonu....zjednodusene pro vysilani: Zisk anteny - utlum na kabelu a bleskojitce + vzkon vysilany z AP &lt; 20dB

No a pokud ten vypocet doplnite o utlum na trase (pokles signalu na vzdalenosti od AP) + zisk anteny na strane prijmace - utlum k elektronice prijmace (kabelova cesta) &gt; nez je citlivost prijmaci casti klienta. - tak to je v rzchlosti vse tak jak jsem to ja pochopil za dobu 4 let co se sitemi ve vyduchu zabyvam [ne jako hlavni cinnost]

01.11.2006 20:17

(neregistrovaný)

<fieldset><legend>opatrix-net:23.10.2006 11:08</legend>Cus lidi. Jelkoz mam skveleho domovnika, nedovolil mi zanechat AP na pude a musel jsem ho vest vetraci sachtou. Takze AP je nechranene na 5 M pigtailu. uvazuji jestli zainvestovat do nejakeho obalu a prodlouzeni tlacitka reset, nebo koupit 10m pigtail a zavesit si ap v byte. Na nekdo zkusenosti s delsimi pigtaili? mam 8.5 db vsesmerovou antenu a AP edimax EW-7206APg, k tomu jsem chtel koupit tento 10m pigtail

http://www.barbone.cz/?stiid=52796&amp;strsort=R00982&amp;str=0&amp;tit=NE%20WLAN%20Kabel%20propojovací%20N-MaleN-Female%20útlum%202dB%2010m

Myslite ze to pojede? Vice lidi me od toho odrazuje z duvodu velkych ztrat u kablu delsich nez 5m.

Utlum toho kabelu, jestli je to H155, bude cca 6dB. Zalezi jak daleko budou od tebe klienti, oni te se ziskovou antenou uslysi, ale aby je tvoje AP zvladlo prijmout... Edimax neznam, takze nevim, co je v nem za wifi a jak moc je citlivy, jestli se da regulovat vykon atd...

02.11.2006 14:31
příspěvků:3

Utlum toho kabelu, jestli je to H155, bude cca 6dB. Zalezi jak daleko budou od tebe klienti, oni te se ziskovou antenou uslysi, ale aby je tvoje AP zvladlo prijmout... Edimax neznam, takze nevim, co je v nem za wifi a jak moc je citlivy, jestli se da regulovat vykon atd...

...................................................

Parametry na Edimane to same jako Onelevel jsem nikde nenasel. Budu ho menit za jine, jiz overene

AP s regulovanym vykonem do 18 dB.

Klienti budou v okruhu 50-200 o ty strach mit asi nemusim, pak mam ve vzdalenosti 623m.

Ted nevim kolik minimalne dB bych mohl nastavit u AP pri stejne konfiguraci 8.5 dB vsesmerovka a 10M pigtail.A kolik muzu maximum abych neporusoval limity.

Nasel jsem plno vzorecku na vypocet ale vysledky se lisily. laici to pocitaj ANTENA+AP-PIGTAIL ale nerad bych si to nechal oznamkovat od CTU :-)

Existuje nejaky jednoduchy vzorec nebo pomucka?

P.S. Jak by to bylo s vsesmerovkou 60° 15 dB?

05.11.2006 01:50

(neregistrovaný)

Nechce se mi to ted vyhledavat, ale Edimax patri mezi nejlevnejsi znacky, vetsinou pouzivaji Realtek chipsety. Ty nemuseji byt nezbytene spatne, ale maji urcite parametry a omezeni, ktere nezmeni zadny vyrobce. Zalezi hlavne na provedeni a firmware AP. Ja osobne bych Edimax po zkusenostech s produkty pro 100Mb ethernet nebral.

Kabel H155 10m = -5 dB
2 konektory = -1 dB
Antena = +8.5 dB
Tudiz maximalni vykon z AP je:
20 - 8.5 + 5 + 1 = 17.5 dB

Pravdepodobne se bude jednat o nejakou levnou nic moc antenu, takze jako hranici bych videl max. 500m

v nezarusenem prostredi.
Vsesmerovka 60°??? To je dobrej vtip :-)

Pokud mate na mysli 360°, tak mohu jen rici, ze se ziskovejsi antenou bude kvalita signalu urcite lepsi. Pokud byste vsesmer nahradil sektorovou antenou s vyzarovacim uhlem 60°, tak plati to same. Vetsi zisk, mene ruseni, zpravidla kvalitnejsi provedeni (i kdyz...).

Osobne vsesmery ve mestech nedoporucuji, poberou spousta ruseni. Kvalitni jsou sterbinove sektorove anteny (a cena v radu tisicu). Ja si je nechavam vypalovat laserem strojne a nemenil bych je za nic (zato se mi tu vali dva kupovane pendreky a nevim co s nimi).

<fieldset><legend>opatrix-net:02.11.2006 15:31</legend>Utlum toho kabelu, jestli je to H155, bude cca 6dB. Zalezi jak daleko budou od tebe klienti, oni te se ziskovou antenou uslysi, ale aby je tvoje AP zvladlo prijmout... Edimax neznam, takze nevim, co je v nem za wifi a jak moc je citlivy, jestli se da regulovat vykon atd...

...................................................

Parametry na Edimane to same jako Onelevel jsem nikde nenasel. Budu ho menit za jine, jiz overene

AP s regulovanym vykonem do 18 dB.

Klienti budou v okruhu 50-200 o ty strach mit asi nemusim, pak mam ve vzdalenosti 623m.

Ted nevim kolik minimalne dB bych mohl nastavit u AP pri stejne konfiguraci 8.5 dB vsesmerovka a 10M pigtail.A kolik muzu maximum abych neporusoval limity.

Nasel jsem plno vzorecku na vypocet ale vysledky se lisily. laici to pocitaj ANTENA+AP-PIGTAIL ale nerad bych si to nechal oznamkovat od CTU :-)

Existuje nejaky jednoduchy vzorec nebo pomucka?

P.S. Jak by to bylo s vsesmerovkou 60° 15 dB?

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace