Úvod > Fórum > Hardware > Tipy na hardware - ohodnocení PC sestavy > Intel dual core dvoujádro nebo čtyř?

Intel dual core dvoujádro nebo čtyř?

15.05.2017 05:24
příspěvků:6

Dobré ráno.

Mám starší sestavu Intel core duo 2.7Ghz dvoujádro, 4GB RAM, Nvidia gtx 650. Zajímá mě, zda je velký rozdíl pokud bych koupil do této sestavy core duo quat, tj čtyřjádro 2.66Ghz nebo to nemá cenu. Osobně si myslím že by to pomohlo, ale jistý si nejsem.

Díky za názory.

Aktuálně PC Boxer Intel Pentium duo core 2.7Ghz, 4GB RAM, Nvidia gtx 650, celkem 3 Tera HDD.
15.05.2017 05:47
příspěvků:272

No, pomohlo by ti to,

ale již se nevyplatí takovéhle sestavy obnovovat...

Již se nedají koupit nové komponenty, s těmi bazarovými to je dost pofidérní, protože můžeš koupit CPU s udávaným minimálním náběhem a doopravdy to bude CPU co běželo neustále a podobně. :-)

Otázka tedy ode mne zní: Co od toho PC čekáš, hlavně do budoucna a jaký máš rozpočet. :-)

15.05.2017 06:01
příspěvků:6

Rozpočet nejlépe nulový. :-D Chci aby pc ještě tak rok či dva žilo a dalo se používat. Čtyřjádra jsem viděl okolo 500 Kč, proto tuto malou investici zvažuji. Za ty peníze to stojí i jen vyzkoušet zda se něco zlepší. Grafika je tři roky nová, původně tam byl nějaký šmejd. (je to celé sestava z okeye) ramky i při hraní nejsou plné, ale procesor jede naplno. Takže chci tomu pomoct více jádry. Jinak za tak dva roky plánujeme s přítelkyní dva nové výkonné pc na hry. (mě osobně spíše napadlo sestavit jeden velmi výkonný pc a hrát na něm že dvou hostujících počítačů.)

Aktuálně PC Boxer Intel Pentium duo core 2.7Ghz, 4GB RAM, Nvidia gtx 650, celkem 3 Tera HDD.
15.05.2017 06:23
ověřen
příspěvků:2 090

Vlož sem typ MB a přesný typ CPU. MB musí zvolené CPU podporovat.

Další věc je, že většina starších her (nové myslím prakticky nespustíš) nevyužívá více jader CPU, takže u nich si čtyřjádrem nepomůžeš a budeš na tom pořád stejně.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
15.05.2017 11:12
příspěvků:6

Podporovat podporuje. Aktuálně mám E5300 a koukal jsem na Q6700 za 500 Kč. MB jej podporuje http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-g31m-es2c_23/download/

A myslím, že csgo, Dead by daylight a podobné které hraju to podporovat budou. Jsou to celkem nové hry.

Aktuálně PC Boxer Intel Pentium duo core 2.7Ghz, 4GB RAM, Nvidia gtx 650, celkem 3 Tera HDD.
15.05.2017 12:29
ověřen
příspěvků:2 090

Obě hry mají v HW požadavcích dvoujádrové procesory. Nemyslím, že by čtyřjádro mělo na jejich hraní výrazný vliv. Ale dělej, jak myslíš, pokud získáš CPU zdarma nebo hodně levně, zkus to.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
16.05.2017 09:30
příspěvků:6

Jako vycházím z toho, že při hraní není plně zatížena grafika ani ramky, ale na 100% jede procesor. Myslíš že hra nebude využívat více jader? Csgo vím že 4 jádra využije. Jen nevím jak Dead by daylight.

Aktuálně PC Boxer Intel Pentium duo core 2.7Ghz, 4GB RAM, Nvidia gtx 650, celkem 3 Tera HDD.
02.06.2017 04:37
příspěvků:6
satam | 15.05.2017 12:29

Obě hry mají v HW požadavcích dvoujádrové procesory. Nemyslím, že by čtyřjádro mělo na jejich hraní výrazný vliv. Ale dělej, jak myslíš, pokud získáš CPU zdarma nebo hodně levně, zkus to.

Tak ještě jednou ahoj. Včera jsem namontoval 4 jádro. Zarazilo mne, že se hlásí jako dvoujádro i když všude je správně uveden typ, frekvence apod. Údajně je to tak správně, protože procesor má čtyři jádra fyzicky, ale zobrazuje se jako dvě jádra.

Každopádně se starým cpu jsem měl u csgo 35 FPS a u dead by daylight 3-25 Fps. Nyní jen po výměně procesoru mám v csgo 90 Fps a ve hře Dead by daylight pořád okolo 25, ale hra jede bez zaseknuti a ztráty fps i na ultra grafiku. Předtím jsem měl low a ještě snížené rozlišení na minimum a stejně se hra sekala. Nyní grafika perfektní a hra se neseka vůbec. Takže se naštěstí potvrdilo, že výkon celého počítače padal na cpu. I úprava fotek je teď rychlovka.

Aktuálně už výkon padá jen na HDD :-D

Aktuálně PC Boxer Intel Pentium duo core 2.7Ghz, 4GB RAM, Nvidia gtx 650, celkem 3 Tera HDD.
05.06.2017 09:45
příspěvků:19

Jestli se ti zobrazujou jenom dvě jádra, tak zkus reset biosu. Kamarádovi to pomohlo.

05.06.2017 10:32
příspěvků:6

Shodou náhod jsem včera instaloval znovu Windows, protože jsem rušil jeden starý HDD a tak jsem instaloval na nový. Najednou všude ukazuje 4 jádra a výkon ještě dost stoupnul. Nějakou chybou Windows nainstaloval ovladače přesně pro ten procesor ale používal jen dvě jádra.

Aktuálně PC Boxer Intel Pentium duo core 2.7Ghz, 4GB RAM, Nvidia gtx 650, celkem 3 Tera HDD.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace