Úvod > Fórum > Software > Linux všeobecně > instalace linux k windows

instalace linux k windows

26.06.2008 14:56
příspěvků:1

dobrý den , nedávno jsem si sehnal OS BackTrack 2 který údajně funguje na bázi Linux a taky mi to tak píše . Jenže doma mám jen jedno PC na kterém mám Windows XP (professional) a zajmalo by mě jak nainstalovat BackTrack 2 k Windows (v PC mam dva HDD)

10.10.2008 15:45

(neregistrovaný)

Asi je to už pozdě, ale přeci jen... I když BT disktribuci neznám detailně, neměl by to být problém. CD funguje jako tzv. LiveCD, což znamená, že není potřeba systém instalovat. Je možné ho pouze nabootovat a distribuci vyzkoušet (vytvoří si maximálně nějaký soubor na disku). Samozřejmě půjde i nainstalovat a to bez zásahu do stávajícího systému. Linux umí velmi dobře koexistovat spolu s Windows. Jen je potřeba to pohlídat a dávat pozor na anglické hlášky

Z vlastní zkušenosti vškak mohu doporučit pro začátečníka jiný linux a to Ubuntu. Více na http://www.ubuntu.cz , wiki.ubuntu.cz, forum.ubuntu.cz. V případě zájmu mne kontaktujte na mailto:vldysek@gmail.com ...

Hodně zdaru.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace