iMac nebo normal PC s Win??

06.12.2011 11:59
příspěvků:5

Chtěl bych poradit, rozhoduji se mezi Apple iMac 21,5​" i5 2.5GHz​/4GB​/500GB​/HD6750​/MacX​/CZ wireless http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=92888

a nebo si poskládat normal pc s win do této částky max. Nějak hry nehraji, jde mě o práci semtam s fotkama a videem a normal užívání. Navíc starej stolní pc s win bych si nejspíš taky nechal.

Co bych měl zvolit? Na applu se mě líbí vzhled a jen samou chválu a spokojenost jsem na něj slyšel. A i ty programy se mě zdaj lepší, propracovanější, ikdyž ty moc drahé bycch nekupoval.

Díky

06.12.2011 12:10
příspěvků:1 920

Určitě si nechat poskládat PC. Za tuto cenu už je to o něčem jiném, apple se mi zdá v tomto směru drze předražený.

Využil jsem sestavu z tohoto fóra, jen jsem ji trošku upravil (ram) a dal jsem ti tam sestavení na objednávku.

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_1CP50112DM010Z3F01188F03188U0112YE010R970113K9010W5C010ZQX010Z8O010K6B010RRA0100BN01155I01

Je to mnohem výkonnější sestava, jsou tam i "cipovinky" jako jsou dvbt tuner a wifi karta. Pokud je nechceš, tak je odstraň.

S Win 7 je to skoro 30 tisíc, ale jestli chceš, můžu to přeskládat. Bohužel disky jsou teď mimořádně drahé a jen u něj se platí cca o 1500Kč navíc.

A naopak, pokud nemáš nároky na hraní, tak bych sestavil celou sestavu pěkně i s OS do 20k ale výkon by šel razantně dolů. Jenže když píšeš na fotky, video, hudbu film a předpokládám internet...

06.12.2011 18:06
příspěvků:5

Díky za sestavu, monitor a wifi nepotřebuji, to bych nechal ze starého.

Jako tak rozumově to asi lepší je, ale tak nějak mě ten apple začíná lákat. Až teda teď co jsem koupil iPhone, jinak dřív jsem byl proti tomu.

A tak si říkám, že když nebazíruji na supr výkonu, tak že bych ho zkusil.

06.12.2011 18:14
příspěvků:1 920

Podle mě jsou to zbytečně vyhozené peníze. Je to jen na tobě, ale kam se cena dostane, kdybych měl sestavit stejné to, co má apple. Možná i pod 20 tisíc. Jestli se ti značka líbí, zakup si ji. Někdo je opravdu takový že si nebazíruje ve výkonu a užití, ale přímo na eleganci a věrnost značce já ti to neberu, mám taky takovou úchylku(u tebe to úchylka není, u mě už asi jo ), a to v oblečení. Nekupuji si nic jiného než českou skate značku Funstorm.

Samozřejmě apple je kvalitní a pěkná značka. Jenom moc drahá.

06.12.2011 19:33
příspěvků:5 728

v nasich koncinach se jedna o docela drahou znacku. Sila apple imacu neni v hw, ale v jeho designu a hlavne v operacnim systemu, ktery je odladen na tech par kusu HW, ktere jsou v imacu dostupne. Abych byl presny, tak je hodne problemove a tezke delat os jako windows pro desetitisice zarizeni, ale apple jde na to jinak-ma par grafickych karet, par zvukovek a defakto jeden druh procesoru. Windows musi podporovat 3 vyrobce procesoru, 2 vyrobce grafickych karet a dalsi desitky vyrobcu dalsich komponent.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
06.12.2011 20:08
příspěvků:5

Takže to u Applu není zas tak jak se říká, že za ty prachy dostanu kvalitu, spolehlivost a lepší programy,prostředí atd?

06.12.2011 20:53
příspěvků:5 728

precti si jeste jednou pozorne co jsme napsali nepsali jsme ze nemaj kvalitni a spolehlive stroje. Programy a prostredi je defakto podobne k windows 7. Jen je tu horsi pomer cena/vykon, ale za tech 28000 to mas i s operacnim systemem, ktery je srovnatelny s windows ultimate(oem stoji 4000). Nevyhodou je mensi dostupnost sw a her a hlavne horsi moznost upgradu (nemuzes strcit do applu kteroukoliv grafiku, nebot vetsina z nich nejede).

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
06.12.2011 21:16
příspěvků:1 920

<fieldset><legend>radeksima</legend>v nasich koncinach se jedna o docela drahou znacku. Sila apple imacu neni v hw, ale v jeho designu a hlavne v operacnim systemu, ktery je odladen na tech par kusu HW, ktere jsou v imacu dostupne. Abych byl presny, tak je hodne problemove a tezke delat os jako windows pro desetitisice zarizeni, ale apple jde na to jinak-ma par grafickych karet, par zvukovek a defakto jeden druh procesoru. Windows musi podporovat 3 vyrobce procesoru, 2 vyrobce grafickych karet a dalsi desitky vyrobcu dalsich komponent.

playmaker: toto bych nazval přesným vysvětlením. Čili je jen na tobě, jak se rozhodneš.

07.12.2011 20:02
příspěvků:5

Ok,no sám jsem zvědavej co vyberu a jak budu spokojen. Díky za rady

Je to pro a proti. Co maj Mac říkaj leda Apple. Co ho nemaj, tak říkaj že je to zbytečné. Taky jsem byl takovej, než jsem si koupil iPhone. Někde jsem slyšel, že pokud si koupiš nové pc a vše budeš mít legální, tak tě to přijde na skoro stejné peníze jako za Maca, tam mám vlastně v ceně i monitor. Uvidím, buď vyhraje zvědavost nebo rozum nebo to zase odložim

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace