Úvod > Fórum > Hardware > Síťové prvky > ICMP-FLOOD a UDP-FLOOD filtering a další dotazy

ICMP-FLOOD a UDP-FLOOD filtering a další dotazy

04.12.2011 21:13
příspěvků:2

Zdravím, rád bych se zeptal, zda má na wifi routeru (TP-Link) význam aktivovat ICMP-FLOOD filtering, UDP-FLOOD Filtering a TCP-SYN-FLOOD Attack Filtering.

Dále by mne zajímalo, jaká je vhodná kombinace šifrování k WPA2 - PSK. TKIP a nebo AES?

Díky za rady.
Poly

04.12.2011 21:42
příspěvků:1 920

Ahoj,

pokud jsi v obyčejné domácnosti, flood filtering bych nechal vypnutý, ale pokud nějak neomezuje druhou věc, proč ho vypínat. Je to ochrana proti útokům s pakety, kdy ti nějaký blbec přetíží router a nedostaneš se na internet.

Já používám WPA2-PSK a AES. Nestudoval jsem jaké jsou výhody a nevýhody toho a toho, ale nikdo se mi na router zatím nedostal, zkoušel jsem i rúzné programy na odhalení wifi hesla a obstálo to. Pokud si dáš dostatečně bezpečné heslo, nemáš se čeho bát.

TKIP je starší protokol, AES je novější. To samé platí i u WPA2-PSK.

04.12.2011 22:06
příspěvků:2

Něco jsem si od DoS Protection před chvílí načetl, ale moc jasno v tom nemám. Při nízké hodnotě Packet Statistic Interval by mělo docházet k přetěžování procesoru routeru a následnému zpomalení výkonu. Pokud to dobře chápu, význam to má až při podezření na flooding. Samotný flooding nijak neohrozí bezpečnost připojení, pouze mě útočník odřízne od možnosti připojení k netu. Je to tak?

Našel jsem i ukázku nastavení DoS.

05.12.2011 06:35
příspěvků:1 920

Přesně jak jsi napsal, tak jsem to myslel. Pokud by nějaký flood nastal, je potřeba odpojit inet a nastavit flood filtering.

05.12.2011 14:58
příspěvků:5 728

vypnul bych to, sam to mam na tplinku vypnuty a jestli jsi pasiv(nemas pridelenou IP adresu pristupnou z internetu) tak ti to je kor na nic

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace