Úvod > Fórum > Hardware > Notebooky > HP 6730s

[VYŘEŠENO] HP 6730s

Dotaz vyřešen reakcí: 07.10.2015 07:28

05.10.2015 19:25
příspěvků:5

Ahoj

Mám počítač HP 6730s a začínám s ním sedmý rok... Bohužel mi nějak nechce naběhnout. Při zapínání se rozsvítí dioda HDD modře a po chvíli začne blikat modro oranžově a nic se neděje. Zkoušel jsem vyměnit HDD, ale výsledek je stejný. Nenaběhne asi monitor, zkoušel jsem připojovat externí monitor a taky nic. Zkoušel jsem dávat instalační CD i flash disk, ale stále stejný výsledek..

Myslíte, že je notebook na odpis nebo by stačilo něco vyměnit..

Díky za rady :-)

06.10.2015 10:03
ověřen
příspěvků:4 972

Máš napsat že je to notebook! Co má dle manuálu znamenat to blikání kontrolních Led diod?

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
06.10.2015 12:00
příspěvků:5

Omlouvam se, ano, je to notebook.

U té diodi je ikona HDD. Pokud bliká modře, HDD běží. Pokud bliká oranžově, HDD je odpojen.

Situace kdy bliká modré a oranžové světlo nikde není popsána.

Zkoušel jsem měnit HDD, ale výsledek je stejný. Takže to musí být něčím jiným...

06.10.2015 12:14
ověřen
příspěvků:4 972

Tak ono se asi nic nezmění pokud to nedetekuje HDD. Umíš se dostat do Biosu a zkontrolovat zda tam ty HDD jsou vidět?

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
06.10.2015 12:53
příspěvků:5

Problém je, že se nenačte ani úvodní obrazovka...

Monitor prostě vůbec nenabehne. Externí monitor taky nefunguje...

Do BIOSu se teda nedostanou...

06.10.2015 13:01
ověřen
příspěvků:4 972

To vypadá na vadnou desku, bez servisu se asi neobejdeš!

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
06.10.2015 13:17
příspěvků:5

Otázka je, jestli se to vyplatí opravovat. Už mu táhne na sedmej rok....

06.10.2015 13:27
ověřen
příspěvků:4 972

Spíš ne než ano, ale je třeba zjistit závadu a pokud to ani nespustíš, pak ji doma si nenajdeš. Jinak cena desky je vysoká a oprava se opravdu nevyplatí.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
06.10.2015 17:02
příspěvků:5

Kamarád má stejný typ notebooků, jenom s jiným procesorem (já mám Intel, on AMD), taky mu na něm něco nefunguje.

Myslis, že bych mohl použít některé části z jeho notebooku (např. Základní desku) a zkusit je dat dohromady?

07.10.2015 07:28
ověřen
příspěvků:4 972

To by jít mohlo.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
08.10.2015 10:34
ověřen
příspěvků:2 090

ZD Intel bude úplně jiná, než ZD AMD!!!!

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
09.10.2015 08:57
ověřen
příspěvků:4 972

Pravda, to jsem nedomyslel, tu desku bys tam asi nedostal. :-(

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
21.10.2015 06:19
příspěvků:2

Ahoj, ja jsem mel tento problem, chyba je v grafickem adapteru a jeho obvodech. Ja jsem nakonec zvolil opravu, na aukru jsem nasel kluka ktery si s motherboardem pohraje, vymena cipu vysla tusim na 2300, v servisu chteji 5-5500

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace