Úvod > Fórum > Hardware > Notebooky > High-end notebook na FIT ČVUT

High-end notebook na FIT ČVUT

04.07.2016 09:31
příspěvků:1

Dobrý den, vybírám notebook (resp. spíše ultrabook) na FIT ČVUT, rozpočtem si nejsem jistý, ale když mi povychází brigády měl bych dosáhnout na cca 60 tisíc, přijde mi to jako rozumná investice. Moje požadavky:

15,6'' uhlopříčka (může být i 17, ale pod těch 15 určitě ne)

Kvalitní, nejlépe kovová a užší konstrukce(tedy nejlépe ultrabook nebo něco, co se k němu blíží)

Dlouhá výdrž baterie (nevím jak je to tam přesně se zásuvkami, předpokládám, že jich tam bude dost, ale stejně nechci běhat od zásuvky k zásuvce, jen aby mi to nechcíplo)

SSD disk ideálně 512 GB (256 GB se docela bojím, ale možná budu muset udělat kompromis)

Co jsem pátral, našel jsem 2 notebooky co mi vyhovují:

DELL XPS 15 a Macbook Pro 15

Třetím je ještě HP Omen, ale k tomu se přikláním nejméně, protože v ideální případě bych chtěl víc než FullHD.

U Macbooku je problém 265 GB SSD, verze s 512 už je strašně drahá i se studentskou slevou. Dále nemám žádné zkušenosti s OS X a nerad bych se kvůli němu dostal do problému, že mi něco nejde, ale nainstalovat na něj nějaký Linux by hádám neměl být problém. Apple mám rád, ale nevím jestli Macbooky nejsou trošku přeceňované, jako nejlepší pracovní nástroje?

http://freeringtonesdownload.info/
04.07.2016 12:28
ověřen
příspěvků:4 972

Bylo by dobré dát sem odkazy na konkrétní typy, tyto názvy nestačí, neboť stroje mají různé modifikace.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace