[VYŘEŠENO] Herní PC do 30.000

Dotaz vyřešen reakcí: 04.09.2015 05:49

01.09.2015 16:38
příspěvků:4

Ahoj. Rád bych si sestavil herní PC s tím, že bych si ze starého, cca 4,5 roku starého počítače nechal bednu, zdroj a HDD, pokud je to možné. Měl by bez problémů zvládat hraní her na plné detaily a také by mohl nějakou dobu vydržet bez upgrade. Cena okolo 25.000, maximálně do 30.000.

Za GPU jsem rozhodnut pro MSI GTX 970 Gaming 4G a to ve mě vyvolává spoustu otázek... Jedna z mnoha je ta, jestli se mi všechno s tou grafikou vejde do staré bedny http://www.alave.cz/kme-miditower-atx-cx-8062-p4-500w-15cm-fan-cerna:p:208511 rozměry cca: 415mm výška, 184 šířka, 480mm hloubka (i s předním ?krytem? cca 4cm). Bedna není špatná, je v dobrém stavu, tak bych jí chtěl použít. Zdroj je 500W cca 4,5 roku starý.

Další věc je HDD... jedná se o https://www.alza.cz/western-digital-caviar-se16-d70923.htm Nebyl by problém disk zformátovat a použít ho (500GB mi bohatě stačí)

Dokoupil bych tedy k té grafice ještě základní desku, procesor, RAM, SSD disk a případně nějaké chladiče. Moc těm přibaleným chladičům k CPU nevěřím, proto bych raději dokoupil nějaký s lepšími vlastnostmi. Chladič zabere dost místa, proto další otázka, jestli se do bedny vejde ;)

Prosím tedy, jestli by jste mi neporadili co si mám pořídit. Abych něčím zbytečně neubíral výkon grafiky. Pokud by byl problém, poraďte mi i nějakou bednu, do které to mám zavřít. Předem díky za pomoc :-)

02.09.2015 06:41
ověřen
příspěvků:442

Ahoj,

-Pokud ten zdroj byl již v té bedně, tak bych ho rozhodně vyměnil. Pokud tam byl dokoupen a je to značka Seasonic, Corsair nebo Fortron(FSP), tak by mohl zůstat, ale doporučuji koupit nový.

-GTX 970 by se tam měla vejít, maximálně nepůjde dát na její úrovni HDD.

-HDD si otestuj programem CrystalDiskInfo a hoď sem screen. Zůstat by ale mohl.

-Chladič je těžké odhadnout.. Podívej se pod pravou bočnici kolik tam je mezera mezi bočnicí a plechem na který se upevňuje základní deska. A změř přibližně vzdálenost mezi deskou a levou bočnicí (hlavně nazaokrouhluj nahoru).

-Skříň by neměla mít pozici pro 2,5" disky (SSD), tak přidám modu s 2,5" rámečky, který se montuje do 3,5" (klasický HDD).

Potřebuješ poradit se sestavením PC?? 1) Založ si nové téma s vhodným názvem - např: PC, 20000,- s OS nebo Nový PC na hry do 17000,- atp. 2) Pokud možno piš slušně, přehledně a s diakritikou. 3) Popiš co nejvíce své požadavky: - cena, použití PC - s Operačním Systémem (zkráceně OS) nebo bez - periferie (myš, klávesnice, monitor, atd.), speciální požadavky (bez HDD, prosklená bočnice, barevně sladěno, velikost). V případě upgradu staršího PC vypiš všechny komponenty včetně zdroje (výrobce a výkon) a jeho stáří.
02.09.2015 13:46
příspěvků:4

Ano, zdroj byl tuším už v bedně, sundat se dá, takže by neměl být problém vyměnit ho za jiný.

Tak to mám z toho velkou radost, že se grafika vejde :-)

HDD jsem otestoval, viz přiložený screen.

S tím místem u základovky je to asi takhle.: Základovka je na pravé straně skříně, vzdálenost základovka - levá bočnice řekněme 165mm. Od pravé bočnice k té desce, na které je základovka, je jen 5mm, což ani není moc místa na nějakou tu kabeláž, ale podložka pod chladič by se snad měla vejít.

Ve skříni mám nad HDD akorát dvě odlišná "místa", v jednom z nich je jakýsi držák, ve kterém je usazená čtečka karet. (v držácích pro HDD - stejná vzdálenost)

(Na screenu je ještě 250GB disk. Momentálně ho používám, jako systémový. Buď ho použiju jako externí disk, nebo ho ještě hodím do bedny, jako slave disk)

03.09.2015 05:54
ověřen
příspěvků:442

Jo tak ten HDD můžeš použít, stále je v pohodě. A chladič by se měl vejít Fera2. Zdroj jsem zvolil dražší s modulární kabeláží, takže kabely nebudou překážet. :-)

Jen se ještě mrkni jestli to je tato skříň.

http://www.k-mex.com/Webforms/ProductInfoPage.aspx?KindNo=0000000003&ProductNo=0000000150

---
24.446 Kč, i5, GTX970:

http://www.czc.cz/3i3f55t2hajhnaqddpdt9cvcg8/seznam

Do 30ti tisíc můžeš mít i výkonnější GTX 980. Tahle je o centimetr delší, ale taky se vejde

29.559 Kč, i5, GTX980:

http://www.czc.cz/dmn03eg034jpp8i2ig867m9ucd/seznam

Potřebuješ poradit se sestavením PC?? 1) Založ si nové téma s vhodným názvem - např: PC, 20000,- s OS nebo Nový PC na hry do 17000,- atp. 2) Pokud možno piš slušně, přehledně a s diakritikou. 3) Popiš co nejvíce své požadavky: - cena, použití PC - s Operačním Systémem (zkráceně OS) nebo bez - periferie (myš, klávesnice, monitor, atd.), speciální požadavky (bez HDD, prosklená bočnice, barevně sladěno, velikost). V případě upgradu staršího PC vypiš všechny komponenty včetně zdroje (výrobce a výkon) a jeho stáří.
03.09.2015 13:37
příspěvků:4

Tak to je super :-)

Skříň je to ta samá, až na pár odlišností (levá bočnice má zvlášť otvor na odvod vzduchu pro grafiku a pro CPU - momentálně tam mám danou trubku přímo ke chladiči)

---

K tomu zdroji: Je moc fajn, že má modulární kabeláž, ale může být ve skříňi otočený? Má totiž větrák nahoře, takže pro mou skříň jedině montáž "vzhůru nohama" :-D

Je nějaký zásadní rozdíl mezi tou 970 a 980 kromě ceny? Že je 980 rychlejší a delší... jinak mi toho moc srovnání na CZC neřeklo. :-D

Přemýšlím, jestli se mi vyplatí investovat do té 980tky...

Ve skříni mám na zadní straně jeden tichoučký 80x80 větráček ArticFan. Mělo by cenu ještě do předu dát nějaký 120x120, nebo menší větráček?

Jinak k ostatním komponentům nemám co dodat :-)

04.09.2015 05:49
ověřen
příspěvků:442

Tak tu trubku budeš muset odmontovat, jinak tam nedáš ten chladič, co jsem vybral, ale to jistě víš. :-)

Oni ho jenom fotí nahoru, aby byl větrák vidět. Jinak montáž by měla být univerzální z obou stran tuším. A u toho zdroje u GTX 970 je fotka od uživatele, kde ho má větrákem směrem dolů (dole ve skříni má průduch, aby zdroj nebyl ovlivňován teplotou z vnitřku skříně, ale chladil se samostatně):

http://img2.czc.cz/budagh3d90jkl94h365sdjsmvc_7/obrazek

--

Zde jsou testy herních grafik, kde si můžeš porovnat jak ve kterých hrách a rozlišeních šlapou šlapou. :-)

http://www.cnews.cz/testy/megatest-19-grafickych-karet-v-21-hrach-vse-podstatne-od-4000-do-30-000-kc

Ještě dodám, že GTX 970 má paměť 4GB rozdělenou na 3,5GB, která běží normálně a v případě, že nestíhá, tak se zapojí zbylých 0,5GB. Což nezní špatně, ale nepovedlo se jim to. V případě hraní ve FullHD nejsou problémy, při vyšších rozlišeních grafika přestane stíhat a začne mít občasné razantní poklesy FPS.

Abych to shrnul, pokud máš FullHD monitor, tak bych se nebál GTX 970. Já si na FullHD vystačím s GTX 960 byť nemám vše na MAX detaily. Pokud máš rozlišení větší jak FullHD, pak bych do GTX970 nešel.

--

Větráček bych nějaký vzal, je lepší mít ve skříni "průvan". Asi bych to nehonil s větráčky za 400,- a vzal bych něco levného.

http://www.czc.cz/silentiumpc-zephyr-120-pwm-120mm/134483/produkt

Potřebuješ poradit se sestavením PC?? 1) Založ si nové téma s vhodným názvem - např: PC, 20000,- s OS nebo Nový PC na hry do 17000,- atp. 2) Pokud možno piš slušně, přehledně a s diakritikou. 3) Popiš co nejvíce své požadavky: - cena, použití PC - s Operačním Systémem (zkráceně OS) nebo bez - periferie (myš, klávesnice, monitor, atd.), speciální požadavky (bez HDD, prosklená bočnice, barevně sladěno, velikost). V případě upgradu staršího PC vypiš všechny komponenty včetně zdroje (výrobce a výkon) a jeho stáří.
04.09.2015 13:24
příspěvků:4

Tak s tou trubkou je to jasný :-D
ok...

Monitor mám full HD (1920x1080). Takže jdu tedy po té GTX 970. Snad ty razantní poklesy nebudou tak hrozné při takovém počtu FPS :-D Jsem zvyklý na nějakých 20FPS s mou GT240...(samozřejmě jak u které hry. Například Smite jedu okolo 25FPS na medium detaily) ...tam už ty FPS dropy jsou moc zlá věc. :-D

Koukal jsem ještě na podobný větráček od ArticCooling za stejnou cenu. Ale raději vezmu ten Silentium, ať to pěkně fouká. :-)

Moc děkuji za pomoc, rady a čas.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace