Úvod > Fórum > Hardware > Grafické karty > HERNÍ GRAFICKÁ KARTA

[VYŘEŠENO] HERNÍ GRAFICKÁ KARTA

Dotaz vyřešen reakcí: 21.03.2017 15:30

20.03.2017 11:52
příspěvků:3

Zdravím potřeboval bych poradit s výběrem nové grafické karty. Sám se v tom vůbec nevyznám.

Moje sestava:
Základní deska: MSI MS-7906

Procesor: AMD A10-6700 APU with Radeon HD Graphics 3.70 GHz

RAM: 8.00 GB DDR3
Grafická karta: AMD Radeon R7 240 2 GB
Zdroj: 180 W
HDD: 1 TB

Grafiku chci hlavně na hry nemusí to být žádná top třída hlavně aby bez problému rozjela dnešní hry pokud pro tenhle PC nějaká taková existuje.

Za každou odpověď moc děkuji.

20.03.2017 20:44
příspěvků:757

Předpokládám, že se jedná o nějaký starší kancelářský PC.

Zdroj 180 W těžko umožní osadit výkonnější grafiku.

Investovat do tohoto PC není moc rozumná záležitost.

21.03.2017 05:33
příspěvků:3

Byl koupený před dvěma lety jako "herní" ale jako herní byl napsaný jen v obchodě aby se prodal, bohužel to vím až teď.

Tak co navrhujete novou sestavu nebo lepší zdroj a k tomu už novou kartu?

21.03.2017 15:30
příspěvků:757

Tak záleží samozřejmě na možnostech a ochotě „investovat“ do PC a pak i na nárocích co člověk od toho očekává. Jak už jsem psal, osobně bych do tohoto stroje neinvestoval ani korunu a to že tohle někdo (i před dvěma roky) prodává za herní PC je trestuhodné!

Na druhou stranu je zde situace, kdy přijdou lidi s deseti tisíci a chtějí za to herní PC. Samozřejmě se najdou obchodníci filutové, kteří toho využijí. Ono to hry nějak rozjede, ale s osekanými detaily na pár FPS, takže je to v podstatě nehratelný.

Je třeba si uvědomit, že takový standardní PC na Full HD hraní je cenově někde na 25k (bez monitoru).

Nějaký minimum kdy se dá PC označit ještě jako herní by mohlo být cca 15k.

Samozřejmě záleží na konkrétní hře, kdy každá má jiné požadavky. Na GTA 5 není od věci přetaktované osmi jádro, na nějaké online hry stačí běžné čtyř jádro. U grafik zpravidla platí, čím víc si člověk připlatí, tím lepší obraz (více detailů) a více FPS.

Problémem ve stávající sestavě není jen zdroj a grafika, ale i výkonem nic moc procesor, kdy dnešní i5 od Intelu je skoro dvakrát výkonnější.

Těžko radit bez znalosti souvislostí a finančních možností. Pokud je možné investovat do nového PC, zvolil bych tuto možnost. Pokud bych měl v kapse 5000,- Kč na upgrade PC, koupil bych nový zdroj a nějakou bazarovou grafiku, třeba GTX 960.

21.03.2017 15:55
příspěvků:3

Kdybych o počítačích věděl v době kdy jsem tento PC kupoval víc nikdy bych ho nekoupil ale na to už je teď pozdě. Každopádně mnohokrát děkuji za pomoc.

21.03.2017 16:01
příspěvků:757

No v podstatě jsem napsal jen svůj názor. Rozhodnutí leží na tvých bedrech.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace